ایستگاه خبر

مهاجم اویلر فایننس پیشنهاد جایزه 20 میلیون دلاری را رد کرد

مهاجم اویلر فایننس (Euler Finance) مسیر دنبال کردن 197 میلیون دلار اتر (ETH) و سایر دارایی‌های رمزارزیِ دزدیده شده از این پروتکل DeFi را پنهان کرده است.

هکر یک حمله وام فلش به اویلر فاینانس، پروتکل غیرمتمرکز وام مالی و استقراضی که توسط اتریوم پشتیبانی می‌شود، ترتیب داد، و پس از آن میکس کردن توکن‌های دزدیده شده از طریق تورنادو کش (Tornado Cash) را آغاز کرد.

این اقدام وی تقریباً 48 ساعت پس از آن صورت گرفت که تیم مالی اویلر به فعالان بد پیشنهاد پاداش 10 درصدی داد. طبق داده‌های زنجیره‌ای موجود در اتراسکن، آدرس کیف پول مهاجم در حال حاضر دارای 2500.78 اتر است که در زمان نگارش این خبر ارزشی حدود 4،359،065.23 دلار دارد. بنیاد اویلر به هر کس اطلاعات ارزشمندی بدهد که منجر به دستگیری هکرها شود جایزه یک میلیون دلاری در نظر گرفته است.

در 16 مارس، گزارش‌هایی منتشر شد مبنی بر اینکه مهاجم 100 اتر را به یکی از قربانیان سرقت مالی اویلر پس داده است. پلتفرم تجزیه و تحلیل بلاکچین، لوک‌آن‌چین، همچنین فاش کرد هکر 100 اتر را به آدرسی که توسط مهاجم پل رونین مدیریت می‌شد، انتقال داده است.

هک‌ها و سرقت‌ها، بدون راه حل دائمی، همچنان فضای وب 3 را تحت تأثیر قرار می‌دهند. سال گذشته، فضای کریپتو بیش از 3 میلیارد دلار را از دست داد، این روند تا امسال ادامه یافت و هکرها میلیون‌ها دلار از چندین پروتکل DeFi به سرقت بردند.

بر اساس توئیت‌های زاخ ایکس‌بی‌تی، هکر اویلر فاینانس، ۳۰۰۰ اتر (ETH) به ارزش حدود ۵.۴ میلیون دلار را به پروتکل وام‌دهی دی‌فای بازگرداند.

این اقدام نشان می‌‌داد شاید هکر  پس از سرقت ۱۹۷ میلیون دلار از پروتکل در روز دوشنبه، با اویلر فاینانس به توافق رسیده باشد.

اویلر فاینانس 10 درصد جایزه (19.7 میلیون دلار) را به مهاجم پیشنهاد کرد تا 90 درصد باقیمانده وجوه دزدیده شده را بازگرداند. این سازمان به مهاجم هشدار داد که اگر وجوه در عرض 24 ساعت بازگردانده نشود، برای اطلاعاتی که منجر به دستگیری آن‌ها و بازگرداندن تمام وجوه می‌شود، یک میلیون دلار جایزه تعیین می‌کند.

پیشنهاد مطالعه: حمله‌ وام فلش (Flash Loan Attack) چیست و چطور می‌توان از آن پیشگیری کرد؟

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا