ایستگاه خبر

بازیابی ۵.۸ میلیون دلار از وجوه دزدیده‌شده از پل رونین

چانگ‌پنگ ژائو گفت بایننس ۵.۸ میلیون دلار از وجوه دزدیده‌شده از پل رونین (Ronin) توسط گروه Lazarus کره شمالی را بازیابی کرده است.

بازیابی وجوه توسط بایننس

بایننس به هکرهای پل رونین پاسخ داد. چانگ پنگ ژائو، مدیر عامل بایننس، در یک توییت صبح جمعه اعلام کرد که صرافی ۵.۸ میلیون دلار از وجوه دزدیده‌شده در حمله به پل رونین را بازیابی کرده است.

گروه هکر DPRK امروز شروع به انتقال وجوه دزدیده شده Axie Infinity کرد. بخشی از آن به بایننس داده شد و در بیش از ۸۶ حساب پخش شد. ۵.۸ میلیون دلار بازیابی شده است. ما این کار را بارها برای پروژه‌های دیگر در گذشته نیز انجام دادیم.

توییت ژائو نشان داد گروه لازاروس احتمالاً در تلاش بود از طریق بایننس پولشویی کند، اما آن وجوه حالا در بیش از ۸۶ حساب مختلف پخش شده است. ۵.۸ میلیون دلار بازیابی‌شده است.

هک پل رونین برای خالق Axie Infinity حدود ۱۷۳۶۰۰ ETH و بیش از ۲۵ میلیون دلار استیبل کوین هزینه داشت که مجموعاً ارزش آن در زمان هک بیش از ۵۵۰ میلیون دلار بود. در هفته‌های پس از حمله، دفتر ایالات متحده کنترل دارایی‌های خارجی کیف پول‌های دخیل در هک را شناسایی کرد.

پل رونین تنها قربانی گروه لازاروس در چند هفته گذشته نیست. آرتور چئونگ، بنیانگذار DeFiance Capital گزارش داد که در اوایل ماه مارس، ۱.۷ میلیون دلار NFT به دلیل کلاهبرداری فیشینگ توسط هکرهای کره شمالی تحت حمایت دولت از دست داده است. او از آن زمان هشدار داده است که هکرهای مرتبط با کره شمالی به طور مستقیم سازمان‌های رمز ارزی را با استفاده از طیف وسیعی از حملات پیچیده مهندسی اجتماعی هدف قرار می‌دهند.

شبکه رونین چیست؟

شبکه رونین یک زنجیره جانبی اتریوم و میزبان بازی محبوب بازی برای کسب درآمد Axie Infinity است. پل رونین، رونین را به شبکه اصلی اتریوم متصل می کند و به بازیکنان اجازه می‌دهد وجوه خود را بین دو شبکه انتقال دهند. کاربران همچنین می‌توانند برای تأمین نقدینگی و دریافت کارمزد سوآپ، وجوهی را به پل واریز کنند. خالق Axie Infinity، اسکای ماویس اخیراً ۱۵۰ میلیون دلار در دور سرمایه‌گذاری به رهبری بایننس جمع‌آوری کرد تا به کسانی که در این هک پول از دست داده‌اند، کمک کند.

 

پیشنهاد مطالعه: آیا بیت کوین می‌تواند هک شود؟

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=50781
دکمه بازگشت به بالا