ایستگاه خبر

برنامه ریزی توسعه دهندگان برای تسریع نقشه راه شبکه Ethereum

توسعه دهندگان شبکه اتریوم (Ethereum) در مورد ارتقاء نامعلومی بحث می کنند که می تواند توانایی های این شبکه را به شدت تقویت نماید.

به گزارش کوین ایران به نقل از کوین دسک، توسعه دهندگان اتریوم (Ethereum) بی سر و صدا در مورد ارتقاء نامعلومی بحث می کنند که می تواند توانایی های فناوری را در کوتاه ترین زمان به شدت تقویت نماید. به طور خاص، دقایقی از چهار جلسه خصوصی در کنفرانس Devcon4 که در اواخر اکتبر برگزار شد به این موضوع اختصاص داشت. در این جلسات یک به روز رسانی به نام Ethereum 1x مطرح گردید که احتمالاً در ژوئن سال ۲۰۱۹ انجام خواهد شد. صورت جلسه ی مربوط به این نشست ها توسط  Greg Colvin، مهندس ماشین مجازی اتریوم در Github منتشر شده است.

بیشتر بخوانید: آمازون: انتخاب غول تجارت الکترونیک از میان بلاک چین و بیت کوین

آیا تغییرات جدید برای شبکه اتریوم در راه است؟

در حالی که اخبار موثقی در این باره وجود ندارد یکی از شرکت کنندگان که مایل نیست نام خود را افشا نماید این صورت جلسات را تأیید کرده است. آنها در مصاحبه با CoinDesk اعلام کردند که این توسعه دهندگان بر این باورند که پیشنهادات ارائه شده در مراحل اولیه خود قرار دارند و نمی توان به صورت عمومی در مورد آنها بحث کرد. توسعه دهندگان، دیگر به درخواست ها برای ارسال نظر پاسخ نمی دهند. با این حال، اسناد مربوط به جلسات می توانند دلایل بالقوه مربوط به علت عدم پاسخگویی توسعه دهندگان را آشکار نماید. ظاهراً توسعه دهندگان قدیمی تر اتریوم از نظرات متفاوتی در مورد چگونگی دریافت بازخورد جامعه در مورد پیشنهادات فنی در مراحل حساس ارائه ایده برخوردار هستند.

برنامه ریزی توسعه دهندگان برای تسریع نقشه راه شبکه Ethereum
Ethereum tech roadmap

ضرورت اجماع برای هر گونه به روز رسانی در بلاک چین های عمومی

Afri Schoedon به عنوان مدیر انتشار مشتریان اتریوم Parity در GitHub توضیح داده است که او از سند و یا وجود هر گونه برنامه ای برای ارتقاء قریب الوقوع اتریوم بی اطلاع است. اتریوم نیز همانند دیگر شبکه های عمومی بلاک چین برای هر تغییری در قواعد خود نیازمند اجماع توزیع شده در بین کاربران نرم افزار خود می باشد با این وجود، تغییرات مربوط به کد نرم افزار عموماً توسط توسعه دهندگان ارائه می شود.

جلساتی برای پیشرفت با حضور بزرگان اتریوم

در یکی از جلسات برگزار شده، شرکت کنندگان بزرگی شامل Vitalik Buterin خالق اتریوم، Joseph Lubin، بنیان گذار بزرگ ترین استارتاپ اتریوم به نام Brooklyn-based Consensys Systems، سازمان دهندگان و برنامه نویسان قابل توجهی از جامعه اتریوم شامل Lane Rettig، Peter Szilagyi و Hudson Jameson حضور داشته اند.

این یادداشت مطرح می کند؛ ممکن است توسعه دهندگان Ethereum تحت فشار باشند تا راهکار عمومی خود را به گونه ای تقویت کنند که به دنبال بهبود در یک زمان بندی سریع باشند. برای یک تغییر بزرگ و ارتقاء کامل سیستم یا هارد فورک، تغییرات متعددی مورد بحث قرار گرفت. این تغییرات برای ژوئن سال ۲۰۱۹ در نظر گرفته شده اند.

بیشتر بخوانید: استارت آپ های رمز ارز در حال حاضر با ارزش تر از بلاک چین ها

تغییرات پیش روی اتریوم

این سری از به روز رسانی ها شامل جایگزینی ماشین مجازی اتریوم و مؤلفه پردازش کننده کد قرارداد هوشمند خواهد بود. همچنین ممکن است در جریان این تغییرات rent نیز معرفی گردد که هزینه ذخیره سازی برای قرارداد های هوشمند است. Rent به منظور جلوگیری از رشد بلاک چین اتریوم ارائه می شود که در حال حاضر حدود ۱ ترابایت در یک گره آرشیو کامل است و باید توسط هر کدام از گره های مشارکت کننده دانلود شود.

همانطور که در سند منتشر شده نیز مشخص گردیده یک اصل تعریف شده از این پروژه، اولویت بالای آن (Sense of Urgency) است. برای بیان ارزش های دیگر پروژه از عباراتی مانند “به روز رسانی های کوچک و متوالی”، “دریافت بازخورد عمومی تا حد امکان” و “تجزیه و تحلیل داده ها به منظور آگاهی از انگیزه ها برای تغییرات” استفاده می شود.

جایگزینی برای ماشین مجازی Ethereum

در حالی که این به روز رسانی در مراحل اولیه خود قرار دارد توسعه دهندگان پیش از این در مورد پیاده سازی eWASM به عنوان جایگزینی برای ماشین مجازی اتریوم (EVM) بحث کرده اند. eWASM رویکرد سریع تر و جالب تری برای محاسبات اتریوم فراهم می کند.

برنامه ریزی توسعه دهندگان برای تسریع نقشه راه شبکه Ethereum
Ethereum tech roadmap

Rent و دیگر مکانیسم های مشابه برای کاهش سرعت رشد بلاک چین نیز مورد بحث قرار گرفته اند اما بر اساس اظهار نظر Vitalik Buterin، دستیابی به این هدف ممکن است به یک تغییر اساسی در بلاک چین نیاز داشته باشد. ایده های دیگر مانند مدیریت پذیر تر کردن state size نیز مورد بررسی قرار گرفته است.

همچنین توسعه دهندگان در این نشست بر اهمیت همکاری و کار خصوصی به منظور هماهنگی بیشتر در مورد تغییرات تاکید کردند. Buterin بر وجود شفافیت تا حد امکان تأکید کرده و به دلیل تماس های خصوصی سازمان ها و به ویژه انجمن های خصوصی ابزار ناراحتی کرد.

واکنش ها به تصمیمات توسعه دهندگان در مورد شبکه اتریوم

با این حال، واکنش ها به صورت جلسه ی منتشر شده همچنان ادامه دارد؛ روز جمعه در یک گپ داخلی مربوط به توسعه دهندگان، Schoedon مخالفت خود را با برنامه ریزی بدون مشارکت عمومی اعلام کرد. وی ادامه داد: “اگر می خواهید گروه های کاری خصوصی داشته باشید، مشکلی وجود ندارد ولی باید شفاف باشید و این شفافیت می تواند با یک اعلام عمومی شروع شود.”

در واکنش به جلسات برگزار شده تا کنون سه گروه کاری تشکیل شده است. یکی از آنها بر روی ماشین مجازی اتریوم متمرکز است، دیگری بر روی تغییرات هزینه های قرارداد های هوشمند کار می کند و سومی به دنبال شبیه سازی و مدل سازی تأثیرات ناشی از چنین تغییراتی می باشد. این گروه ها در ۳۰ نوامبر مجدداً برای عضو گیری اقدام خواهند کرد.

بیشتر بخوانید: ذهنیت مشکل ساز و عجیب نگهدارندگان بیت کوین و سایر رمز ارز ها

 
توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source & image

https://coiniran.com/?p=26068
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x