ایستگاه خبر

ذهنیت مشکل ساز و عجیب نگهدارندگان بیت کوین و سایر رمز ارز ها

آیا نگه داشتن بیت کوین و رمز ارز ها در هر نوع بازاری مطلوب است یا در شرایط وخیم باید از بازار خارج شد؟ آیا رمز ارز بخشی از شخصیت شما شده است؟

Ramit Sethi استاد کسب ثروت می گوید که نگهدارندگان بیت کوین و رمز ارز ذهنیت مشکل سازی دارند

Ramit Sethi نویسنده کتاب محبوب و پر فروش “من به شما یاد می دهم که چگونه ثروتمند شوید” نگهدارندگان رمز ارز را به باد انتقاد گرفته و ابراز کرده است که استراتژی سرمایه گذاری آنها اساسا معیوب می باشد زیرا به جای آنکه بر اساس تحلیل منطقی باشد بر پایه احساسات است. به نظر او دلیل اینکه بسیاری از نگهدارندگان بیت کوین و رمز ارز در شرایط بد بازار هم باز رمز ارز های خود را نگه می دارند و از بازار خارج نمی شوند این است که سرمایه گذاری در رمز ارز ها جزئی از شخصیت آنها شده و برای آنها به مانند یک تصمیم گیری ساده سرمایه گذاری نمی باشد.

سرمایه گذاری در رمز ارز ها و سیاست، موازنه ای بعید

سال ۲۰۱۸ سال بدی برای بازار بیت کوین و رمز ارز ها بود و اگر چه در ابتدا پیش بینی های خوش بینانه ای از جانب تعدادی از تحلیل گران برای ۲۰۱۸ انجام شده بود اما در نهایت سالی با حرکت رو به پایین بود. بسیاری از سرمایه گذاران بیت کوین و رمز ارز با وجود اینکه شرایط و قراین، وخیم بودن اوضاع و ادامه بازار خرسی را نشان می داد، دست از سرمایه گذاری خود نکشیده و از بازار خارج نشدند. رفتار این سرمایه گذاران مانند افرادی است که از یک سیاستمدار با اینکه شواهد بدی در مورد او موجود است باز حمایت کرده و بر موضع خود پافشاری می کنند.

ذهنیت مشکل ساز و عجیب نگهدارندگان بیت کوین و سایر رمز ارز ها
bitcoin-hodlers-mindset

پیام های اجتماعی و تصمیم گیری برای سرمایه گذاری

Sethi همچنین ابراز می دارد که توسعه هویت های عاطفی بر اساس الگو های فکری و اطلاعات اشتباه، پدیده ای رایج است که مخصوصا در عرصه پول و سرمایه گذاری زیاد دیده می شود. به نظر Sethi این پیام های قدرتمند اما خاموش در الگو های فکری اکثر افراد دیده می شود که در اثر فشار جامعه شکل گرفته و بسیار خطرناک هستند. این الگو ها، قوانینی را تعیین می کنند که فرد باید انجام دهد و دیگر فکر نکند که در آن زمان خاص، کار بهتری برای انجام دادن است یا نه.

بیشتر بخوانید: مقدمه ای بر آموزش تحلیل تکنیکال و بنیادین رمز ارز ها به زبان ساده

به نظر او برای حل این مشکل، افراد باید مرتبا به تحلیل خود بپردازند و پیام هایی را که از هسته چنین هویتی ناشی می شود، مورد بازبینی قرار دهند. در این حالت است که افراد مستقل می شوند و از دام هویت هایی مانند آدم رمز ارز، آدم دموکرات یا جمهوری خواه و غیره آزاد می شوند. او در پایان چنین نتیجه گیری می کند که باید در مورد این پیام ها بسیار با احتیاط عمل کرد زیرا به محض اینکه درونی شوند، آدم هر کاری برای توجیه انتخاب های خود می کند.

نظر شما چیست؟ آیا واقعا چنین شخصیتی را برای نگهدارندگان بیت کوین و  رمز ارز در ۲۰۱۸ متصور هستید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.توجه!
دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده، مربوط به نویسنده هستند و لزوما نباید به کوین ایران نسبت داده شوند. Source

https://coiniran.com/?p=26018
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x