ایستگاه خبر

آیا پرچم نزولی قیمت اتریوم حاکی از یک سقوط بزرگ قریب‌الوقوع است؟

اتریوم در چند ماه گذشته با افت قیمت مواجه بوده است و سرمایه‌گذاران همچنان نگران چندین عامل هستند. توکن ETH با قیمت 1083 دلار معامله می‌شود که به‌طور قابل توجهی کمتر از بالاترین قیمت تاریخی آن یعنی نزدیک به 5000 دلار است. ارزش بازار این سکه به حدود 131 میلیارد دلار کاهش یافته است. اتریوم در اوج خود بیش از 600 میلیارد دلار ارزش داشت.

نگرانی‌ها درباره رشد DeFi، NFT، بازی‌ها

قیمت اتریوم به دلیل نگرانی سرمایه‌گذاران در مورد افزایش تورم و بالا رفتن ارزش دلار سقوط کرده است. داده‌های منتشر شده در روز چهارشنبه نشان می‌دهد تورم آمریکا در ژوئن سال جاری به 9.1 درصد افزایش یافت که بیشترین نرخ افزایش در بیش از 41 سال گذشته بود.

تورم بر قیمت اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال تأثیر می‌گذارد. برای مثال، تورم بالا، فدرال رزرو را به پذیرش یک سیاست تهاجمی سوق می‌دهد. در مقابل، این سیاست تمایل دارد ارزش دلار آمریکا را بالاتر ببرد.

در واقع، شاخص دلار آمریکا به 108 دلار افزایش یافته است که بالاترین سطحی‌ست که از سال 2002 تاکنون بوده است. متأسفانه انتظار می‌رود با اجرای افزایش 100 واحدی فدرال رزرو نرخ بهره در اواخر این ماه دو برابر شود.

قیمت اتریوم نیز به دلیل عملکرد ضعیف بخش‌های کلیدی مانند بازی‌ها، امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) سقوط کرده است. در چند ماه گذشته، کل ارزش قفل شده (TVL) در DeFi از بیش از 250 میلیارد دلار به حدود 73 میلیارد دلار سقوط کرده است. در این مدت، TVL در اتریوم به حدود 45 میلیارد دلار کاهش یافته است.

همین روند در صنعت بازی اتفاق افتاده است. تعداد بازیکنان فعال در پلتفرم اتریوم مانند Axie Infinity به زیر 500 هزار کاهش یافته است. Decentraland نیز شاهد کاهش رشد کاربران بوده است.

علاوه بر این، حجم توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) که به صورت روزانه معامله می‌شوند در چند ماه گذشته به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

پیش‌بینی قیمت اتریوم

نمودار روزانه نشان می‌دهد قیمت ETH در چند ماه گذشته کاهش یافته است. اخیراً، سکه یک کانال افقی را تشکیل داده است که به رنگ آبی نشان داده شده است. این کانال شبیه یک الگوی اخطار روند نزولی است. همچنین به زیر میانگین متحرک 25 روزه و 50 روزه رفته است.

بنابراین، به دلیل اخطار روند نزولی، این احتمال وجود دارد که اتریوم به زودی یک افت قیمت شدید داشته باشد زیرا فروشندگان سطح پشتیبانی را روی 888 دلار هدف قرار داده‌اند که پایین‌ترین سطح در سال جاری بود.

 

پیشنهاد مطالعه: علت ریزش قیمت بیت کوین و سایر رمزارزها

 

 

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا