ایستگاه خبر

تحلیلگران: اتریوم به شدت زیر قیمت واقعی‌اش است

توکن شبکه اتریوم اخیراً به بالاترین قیمت خود یعنی به بیش از ۴۴۴۰ دلار رسیده است. و در زمان انتشار خبر، همچنان بالای سطح ۴۳۰۰ دلار مبادله می‌شود. در حالی که بسیاری این را یک سطوح مقاومتی قوی می‌دانند، لارک دیویس، تحلیلگر، معتقد است که اتریوم هنوز به ارزش واقعی خود دست پیدا نکرده است.

پنج رویدادی که باید مورد توجه قرار گیرد

دیویس در زمینه استفاده از اتریوم در پلتفرم‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی، مشاهدات خود را انجام داده است. چندی پیش، شبکه اجتماعی Reddit توکن‌های جامعه خود را در پلتفرم اتریوم راه‌اندازی کرده بود.

اخیراً، Reddit به راه اندازی NFT نیز اشاره کرده است. دیویس خاطرنشان کرد که جامعه کاربران این شبکه با ۴۳۰ میلیون کاربر فعال ماهانه اکنون احتمالاً از پلتفرم اتریوم برای راه اندازی NFT استفاده می‌کند. به طور مشابه، او انتظار داشت که حتی توییتر نیز باید برای پلتفرم NFT خود تایید بر اساس اتریوم را فعال کند.

همچنین، فراموش نکنیم که TikTok، با میلیاردها کاربر، مجموعه NFT خود را که توسط توسعه‌دهندگان این شبکه هدایت می‌شود، روی بلاک چین لایه دوم راه‌اندازی کرده است. دیویس انتظار دارد که خبرهای مشابه دیگری حتی از فیس بوک به زودی منتشر شود. این پلتفرم با ۲.۸ میلیارد کاربر فعال ماهانه ممکن است رویکرد «چند زنجیره‌ای» را برای برنامه های متاورس آینده خود داشته باشد و از شبکه اتریوم نیز استفاده کند.

با این حال، برنامه های NFT فیس بوک ممکن است دوباره به تورم در شبکه اتریوم فشار بیاورد. علاوه بر این، پذیرش گسترده کیف پول Novi فیس بوک نیز از توکن اتر، چیزی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

از NFT تا ETF

حرکت به سمت چیزی که به عنوان یک پیروزی در کل صنعت در نظر گرفته می شود، راه اندازی ETF های متمرکز بر بیت کوین است. به طور طبیعی، دیویس و سایر سرمایه گذاران انتظار دارند که ETF اتریوم نیز حرکت بعدی بازار باشد. شایان ذکر است که کانادا به هر دو ETF بیت کوین و اتریوم مجوز داده است. دیویس خاطرنشان کرد، این می تواند اقدام بعدی در بازار ایالات متحده باشد.

علاقه سازمانی

طبق گزارش هفتگی CoinShares، اتریوم تا ۲۵ اکتبر برای سومین هفته متوالی شاهد خروجی‌هایی به مبلغ ۱.۴ میلیون دلار بود. علیرغم کسب سود، منافع سازمانی ETH چیزی است که همچنان قوی است.

پیش از این، تحلیلگران جی پی مورگان اشاره کرده بودند که موسسات حتی اتریوم را به بیت کوین ترجیح می دهند. دیویس همچنین توضیح داد که تعدادی از بازیگران مختلف از شرکت‌های دولتی گرفته تا صندوق‌های خصوصی، دفاتر خانوادگی و غیره به اتریوم به عنوان یک دارایی قابل سرمایه‌گذاری نگاه می‌کنند.

علاوه بر این، با افزایش تقاضا، عرضه اتریوم موجود در صرافی های مرکزی ۱۸ درصد کاهش یافته است که نزدیک به ۴ میلیون توکن اتر است. و این روند درست در پنج ماه گذشته اتفاق افتاده است.

علاوه بر این، نرخ سوختن فعلی توکن‌های اتریوم پس از هارد فورک لندن حدود ۵ ETH در دقیقه است. با بیش از ۷۰۰۰۰۰ توکن سوزانده شده، ادغام POS اتریوم نیز فاصله زیادی با به‌روزرسانی Altair ندارد. دیویس تخمین زد که با کاهش پاداش استخراج، اتریوم نرخ عرضه سالانه حدود منفی ۲ درصد خواهد داشت که این نیز به افزایش قیمت آن کمک خواهد کرد.

گفتنی است که برنهارد زیملکا از گلدمن ساکس اخیراً دو برابر شدن قیمت اتریوم تا پایان سال میلادی را پیش‌بینی کرده بود.

 

پیشنهاد مطالعه: راهنمای ترید اتریوم برای مبتدی ها

 

Source

https://coiniran.com/?p=48146
دکمه بازگشت به بالا