ایستگاه خبر

ثبت اطلاعات شفاف به کمک زنجیره تامین بلاک چین توسط Accenture

ثبت اطلاعات شفاف به کمک زنجیره تامین بلاک چین توسط Accenture طی همکاری MasterCard و Amazon صورت می گیرد و به مصرف کنندگان اجازه می دهد که بتوانند با آگاهی از روند تولید انتخاب‌های مناسب تری داشته باشند.

کمپانی Accenture امروز (۲۵ فوریه) استفاده از “چرخه تامین محصولات” را معرفی کرد. این ویژگی به مصرف کنندگان اجازه می دهد که بتوانند (با آگاهی از روند تولید) انتخاب‌های مناسب تری در خرید محصولات داشته باشند. مصرف کنندگان همچنین می توانند از تولیدکنندگان (با پرداخت تیپ) برای انتخابی که برای تولید یک محصول کرده‌اند، مستقیما  پاداش دهند. تمام این اتفاقات با استفاده از مدیریت هویت دیجیتالی و تکنولوژی بلاک چین مقدور می گردد.

ثبت اطلاعات شفاف به کمک زنجیره تامین بلاک چین توسط Accenture
establish-transparent-blockchain-supply-chain–by-accenture

این شرکت برای راه اندازی زنجیره تامین خود، با کمپانی های MasterCard، Amazon، Everledger و Mercy در حال همکاری است. ما هر روزه با زنجیره تامین جهانی در تعامل هستیم. مثلا زمانی که یک خرید انجام می دهیم، این نوآوری ها به ما در یافتن مسیر مناسب تر یاری می رسانند. تحقیقات اخیر Nielsen نشان می دهد که دو سوم آمریکایی ها به خرید آنلاین بدون واسطه علاقه مند هستند. آنها حامی تولیدات کارآمد، سازگار با محیط زیست و توسعه یافته هستند. مشکل کنونی این است که ما نمی دانیم محصولات چگونه و توسط چه کسی تولید می شود.

مدیر ارشد Accenture و مدیر پروژه های بین المللی بلاک چین David Treat می گوید:

در طول چند سال گذشته، علاوه بر زمان زیادی که از قبل برای این مسئله صرف شده، تمرکز خود را بر روی شناسایی بیش از ۱ میلیارد نفر گذاشته ایم که پیش از این هیچ راهی برای شناسایی آنها وجود نداشته است. در نهایت دریافتیم که سود حاصل از  ارتباط مستقیم با مشتریان در انتهای زنجیره که مستقیما به تولید کنندگان کوچک در ابتدای مسیر بر می گردد، در حفظ ارتباطات اجتماعی و تغییرات زیست محیطی نقشی حیاتی ایفا می کند.

او در ادامه گفت که Accenture و شرکایش در حال ایجاد اپلیکیشن و فروشگاه های داخلی اینترنتی بر مبنای کارکرد آنها هستند؛ طوری که مصرف کننده بتواند با اسکن یک شناسه دیجیتالی واحد که بر روی محصول درج شده، تولید کنندگان آن را شناسایی کند.

بیشتر بخوانید: امضاء توافقنامه استفاده از پلتفرم مالی بلاک چین زنجیره تامین در چین

به عنوان مثال اسکن بارکد یک لباس، زنجیره کامل تامین، از آغاز تا پایان را در اختیار مشتری قرار خواهد داد. به علاوه، امکان ارسال توکن به صورت مستقیم به حساب تولیدکنندگان (به عنوان قدردانی) نیز وجود خواهد داشت. این موضوع نه تنها امکان گسترش همکاری ها در ابعاد گسترده را فراهم می کند، بلکه منافع تولیدکنندگان خرد مثل کشاورزانی که مزارع کوچکی دارند نیز تامین خواهد شد.

مدیر اجرایی بخش توسعه منابع انسانی کمپانی مسترکارت Tara Nathan گفت: “ما معتقدیم که این فناوری دیجیتالی هنوز برای ۳.۴ میلیارد انسان (تقریبا نیمی از انسان های کره زمین)، مورد استفاده قرار نگرفته است. از طریق همکاری با مزرعه داران کوچکی از کنیا، هند، مکزیک و سایر نقاط، توانستیم راهکار های دیجیتالی را به منظور تاثیرگذاری اجتماعی به صورت مستمر، به کار بگیریم و  دریافتیم که همکاری متقابل برای ادامه این ماجرا ضروری ست.”

بیشتر بخوانید: کنترل زنجیره تامین بلاک چین نباید در دست کسی باشد

چرا بلاک چین؟

بلاک چین امکان ثبت اطلاعات دیجیتالی به صورت مستقل را فراهم می کند که “فناوری دفتر کل توزیع شده” خوانده می شود. مشتریان و تولید کنندگان خرد می توانند از طریق یک دفتر کل عمومی و همکاری با Amazon، MasterCard و Accenture؛ از اطلاعاتی مشترک استفاده کنند؛ بدون اینکه خطر تغییر اطلاعات، از جانب کسی متوجه این داده های دیجیتالی شود.

دفتر کل توزیع می تواند منافع مشتریان و تولید کنندگان خرد، در زنجیره تامین را در بر داشته باشد. این فرآیند به افرادی که شفافیت را در طول چرخه به نمایش می گذارند نیز کمک می کند.

توجه!
مطالب صرفا برای اهداف خبری و آموزشی ارائه می شوند و نباید به عنوان مشاوره ی تجاری از طرف کوین ایران و نویسندگانش مورد استفاده قرار گیرند.

Source & Image
https://coiniran.com/?p=28111
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x