ایستگاه خبر

شبکه الروند (Elrond) شرکت پرداخت Twispay را می‌خرد و مجوز پول الکترونیک می‌گیرد

شبکه الروند (Elrond) یک بلاک چین لایه یک با محور مقیاس‌پذیری، با خرید شرکت پرداخت رومانیایی Twispay مجوز پول الکترونیک را از بانک مرکزی رومانی اخذ می‌کند.

پلتفرم الروند که به تازگی درگاه پرداخت Utrust را نیز تصاحب کرده، جزییات مالی این خرید را اعلام نکرده است، اما مدیر ارشد این بلاک چین، بنیامین مینسو، آن را یک تصمیم تاریخ‌ساز از سوی یک بانک مرکزی اروپایی اطلاق کرد. وی در یک مصاحبه با خبرگزاری کوین دسک چنین گفت:

“این تصمیم نشان می‌دهد که بانک‌های مرکزی موضع‌گیری خود را از یک نقطه تقابل با فضای رمز ارز به یک جایگاه خنثی یا حتی حمایت‌کننده تغییر داده‌اند.”

یک نماینده از بانک مرکزی کشور رومانی از طریق ایمیل تأیید کرد که پلتفرم الروند (Elrond) مجوز لازم را برای پول الکترونیک (e-money) اخذ کرده است.

 

دستاورد شبکه الروند (Elrond) چیست؟

پول الکترونیک (e-money) به صورت عمومی به عنوان یک ذخیره الکترونیکی برای ارزش پولی تعریف می‌شود که برای پرداخت به موجودیت‌های دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان یک روش استاندارد پرداخت، که حدود ۲ دهه از پیدایش آن می‌گذرد، در دستورالعمل‌های مالی اتحادیه اروپا جایگاه ویژه‌‌ای دارد و توسط بانک‌های مرکزی مدیریت می‌شود.

طبق قوانین پاسپورت اتحادیه اروپا، این مجوز به شبکه الروند (Elrond) اجازه می‌دهد تا خدمات پول الکترونیکی را در سطح کشورهای اتحادیه اروپا، ایسلند، لیختن اشتاین و نروژ ارائه دهد.

جالب‌تر این است که طرح «بازارها در قانون‌گذاری دارایی رمز ارزی (MiCA)» که به تازگی توسط کمیسیون اتحادیه اروپا مطرح شده، قید می‌کند که موسسات مجوزدار پول الکترونیک، دارای صلاحیت برای صدور استیبل کوین (ارز پایدار) هستند.

مدیر پلتفرم الروند اشاره کرد:

“گفتگوهای دقیقی را با بانک مرکزی رومانی درباره خرید یک موسسه مجوزدار پول الکترونیک انجام داده‌ایم که به ما اجازه می‌دهد از یک راه قانونی و مطیع آن، اسیبل کوین (Stablecoin) مخصوص به خود را صادر کنیم.”

پیشنهاد مطالعه: معرفی کامل توکن ایگولد و شبکه الروند (Elrond EGLD)

https://coiniran.com/?p=50167
دکمه بازگشت به بالا