ایستگاه خبر

بیانیه‌ی اتاق تجارت دیجیتال در مورد پرونده قضایی میان تلگرام و SEC

اتاق تجارت دیجیتال ایالات متحده بیانیه‌ای در مورد پرونده قضایی میان تلگرام و کمیسیون بورس و اوراق بهادار منتشر کرده است. این بیانیه یک سند حقوقی‌ست که به شخصی خارج از نزاع اجازه می‌دهد نظر تخصصی یا عقیده‌ی خود را در مورد یک پرونده‌ی قضایی بیان کند. اتاق تجارت دیجیتال یک اتحادیه‌ی غیرانتفاعی‌ست که در سال ۲۰۱۴ تاسیس شده و هدف آن ترویج پذیرش دارایی‌های دیجیتال و تکنولوژی بلاک چین است. این اتاق در راستای هدف خود چندین وکیل زبده برای پرونده‌های مرتبط با رمز ارزها دارد.

این اتاق با نگاهی حمایتی به فناوری بلاک چین موضوع اصلی را اثبات اینکه توکن‌های گرام تلگرام در زمان ICO یک میلیارد و هفتصد میلیونی اوراق بهادار بوده یا نه نیست. بلکه هدف اتحادیه اطمینان از وضوح کافی مقررات در زمینه‌ی دارایی‌های دیجیتال است.

همچنین این اتاق خواستار تعریف معنای دارایی دیجیتال توسط دادگاه شده است. این انجمن اظهار داشت دو تعریف جداگانه برای این مفهوم وجود دارد؛ آیا یک قرارداد سرمایه گذاری مشخص برای فروش اوراق بهادار ارائه می‌شود و یا موضوع سرمایه‌گذاری قرارداد کالایی‌ست که مبادله می‌شود. این سوال که آیا فروش یک توکن یک قرارداد سرمایه‌گذاری هست یا نه موضوع اصلی شکایت SEC علیه تلگرام است. با این حال، تلگرام چندی پیش طی بیانیه‌ای اعلام کرد که توکن گرام یک کالای سرمایه‌ای نیست و سرمایه‌گذاران نباید انتظار سودآوری از نگهداشتن توکن‌ها داشته باشند. اتاق تجارت دیجیتال تاکید کرد نباید تمام دارایی‌های دیجیتال را اوراق بهادار دانست.

اخیرا پاول دوروف، بنیانگذار و مدیرعامل تلگرام ۱.۷ میلیارد دلاری که از طریق ICO کسب شده بود را تا زمان کامل شدن تحقیقات به حساب دادگاه ریخت.

Source & Image

 

https://coiniran.com/?p=36510
دکمه بازگشت به بالا