ایستگاه خبر

کریپتوپانک شماره‌ی 5822 با رکورد‌ شکنی جدیدی به ارزش 24 میلیون دلار به‌فروش رسید!

مجموعه‌ توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) کریپتوپانک (CryptoPunks) را می‌توان یکی از قدیمی‌ترین حاضرین بازار هیجان‌انگیز NFTها دانست که اولین شخصیت آن در سال 2017 بر بلاک‌چین اتریوم طراحی شد. تاکنون ده‌ها عدد از این شخصیت‌های پیکسلی با استقبال فراوانی روبه‌رو بوده و درآمدی میلیونی برای سازنده‌ی آن (Larva Labs) داشته‌اند، اما امروز یکی از این آواتارها که «کریپتوپانک شماره‌ی 5822» نام دارد تمامی رکوردهای پیشین‌ را شکست و 24 میلیون دلار به‌فروش رسید.

در ساعات آغازین امروز کریپتوپانک شماره‌ی 5822 در یک حراجی به‌ارزش 23.7 میلیون دلار (معادل با 8 هزار اتریوم) به‌فروش رفت. Deepak Thapliyal، مدیرعامل شرکت بلاک‌چین ابری Chain، این NFT را مستقیما از پلتفرم آنلاین توسعه‌دهنده‌ی رسمی این مجموعه یعنی Larva Labs خریداری کرد.

کریپتوپانک شماره‌ی 5822 با رکورد‌ شکنی جدیدی به ارزش 24 میلیون دلار به‌فروش رسید!

پیش از این DraftKings، یکی از بزرگترین سهام‌داران حراجی معروف ساتبیز، رکورد خرید گران‌ترین کریپتوپانک را به‌ارزش 11.8 میلیون دلار دراختیار داشت. با این‌وجود گران‌ترین عضو این مجموعه که به‌طور آنلاین و مستقیما از سایت رسمی Larva Labs دسامبر گذشته خریداری شد، آواتار پانک شماره‌ی 4156 بود که 10.26 میلیون دلار فرخته شد.

Thapliyal با پست توئیتی اظهار داشت که برای پرداخت هزینه‌ی این کریپتوپانک از پروتکل امورمالی غیرمتمرکز (DeFi) Compound Finance استفاده کرده و از بازده‌ی سرمایه‌گذاری‌اش در این پلتفرم برای خرید این توکن کمک گرفته است.

CryptoPunk شماره‌ی 5822 از کمیاب‌ترین آواتارهای مجموعه‌ی مذکور بوده و یک بیگانه (Alien) است. تنها 9 عدد از 10 هزار آواتار این مجموعه‌ی معروف بیگانه هستند. این CryptoPunk آخرین بار در ماه جولای 2017 به‌مبلغ 1600 دلار (8 اتریوم) فروش رفت.

پیشنهاد مطالعه: کریپتوپانک چیست؟ پشت پردهٔ سرمایه‌گذاری در کریپتو پانکس (Cryptopunks)

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا