ایستگاه خبر

پروتکل ارتباط بین-بلاک‌چینی (IBC) کازماس در شبکه‌ی Terra فعال شد

پروتکل ارتباط بین-بلاک‌چینی (IBC) در ۲۱ اکتبر بر شبکه‌ی اصلی Terra آغاز به‌کار کرد، این پروتکل که Tendermint نامیده می‌شود به بلاک‌چین‌های مستقل امکان ارتباط بایکدیگر را می‌دهد و همزمان تراکنش‌های توکن بومی کازماس (ATOM) را با سایر بلاک‌چین‌های سازگار با فناوری IBC ممکن خواهد ساخت.

طبق پیش‌بینی‌های موجود، انتظار می‌رود که کاربرد شبکه‌ی Terra با افزایش ظرفیت تعامل IBC رشد یافته و استفاده از توکن بومی UST و LUNA در شبکه‌ی کازماس گسترش یابد.

بزرگراه‌های بین‌زنجیره‌ای

بیانیه‌ی رسمی‌ای که از سوی Terra در توئیتر منتشر شده است به این مطلب اشاره می‌کند که «طرح اصلاحیه‌ی ۱۲۸ که سرویس IBC را بر این بلاک‌چین فعال می‌سازد مجوزهای لازم را کسب کرده و درحال اجرا است.» تیم توسعه‌دهنده‌ی Terra در ادامه افزود:

«بخشی از ویژگی‌های ادغام کازماس با بلاک‌چین‌های سازگار با پروتکل IBC شامل انتقال دارایی‌ها و گواهی دردسترس بودن داده‌ها است.»

توکن بومی Terra که UST نام دارد با داشتن ۱۶.۸ میلیارد ارزش بازار در پلتفرم IBC، تنها یک پله از بایننس کوین (BNB) پایین‌تر قرار گرفته است.

صعود از نردبان استیبل‌کوین‌های غیرمتمرکز

پیش‌تر خواندیم که عرضه‌ی موفق فناوری Wormhole V2 امکان انتقال بی‌وقفه‌ی توکن‌های UST و LUNA را توسط رابطه‌کاربری یکپارچه‌ای به بلاک‌چین‌های اتریوم، سولانا و زنجیره‌ی هوشمند بایننس (BSC) می‌دهد.

پیش‌بینی شده است که این دو فناوری از کاهش ارزش توکن‌های بومی Terra به‌دلیل جابجایی بین شبکه‌های متعدد جلوگیری نماید. Kwon، بنیان‌گذار و مدیرعامل Terra، مدعی شد که سخت‌گیری‌های سازمان‌های نظارتی درخصوص استیبل‌کوین‌های متمرکز تنها منجر به رشد تقاضا برای انواع غیرمتمرکز آنها خواهد شد. این نوع دارایی‌های غیرمتمرکز برای حفظ پایداری خود ناگزیر به استفاده‌ از راهکارهای بلاک‌چینی متکی هستند.

UST، استیبل‌کوین بومی Terra، هم‌اکنون با داشتن ۲.۷۴ میلیارد دلار ارزش بازار پس از DAI در جایگاه دوم برترین استیبل‌کوین‌های غیرمتمرکز قرار دارد.

پیشنهاد مطالعه: سیستم عامل بلاک‌چین – شناخت انواع سیستم عامل ها در بلاک‌چین

Source

https://coiniran.com/?p=48020
دکمه بازگشت به بالا