ایستگاه خبر

با آغاز سال میلادی جدید بیش از ۱۶۰ پروژه بر بلاک‌چین Terra عرضه‌ خواهد شد!

شرکت کره‌ای Terraform Labs که بنیان‌گذار بلاک‌چین Terra (LUNA) است بر پیشبرد فعالیت توسعه‌دهندگان این شبکه متمرکز شده است. با این‌وجود، با نزدیک شدن به راه‌اندازی پروتکل ارتباط بین-بلاک‌چینی (IBC) و پشتیبانی از فناوی Wormhole، تاثیر بروزرسانی اصلی Terra که Columbus-5 نام دارد به‌طور کاملا مشخص نشده است.

۱۶۰ پروژه‌ی دیگر بر بلاک‌چین Terra عرضه خواهد شد

پس از عرضه‌ی بروزرسانی Columbus-5 در اواخر ماه سپتامبر، توسعه‌دهندگان بیان داشتند که گسترش شبکه‌ی Terra با یک جهش عظیم روبرو است.

Do Kwon، هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل Terraform Labs، به نشریه‌ی AsiaMarkets گفت:

«اکنون که Columbus-5 فعال است، بیش از ۶۰ پروژه برای عرضه در شش تا هشت هفته‌ی آینده برنامه‌ریزی شده‌اند و همچنین ۱۰۰ پروژه‌ی دیگر نیز در اواخر سال جاری یا ابتدای سال میلادی جدید بر این بلاک‌چین شروع به‌کار می‌کنند. پروژه‌های بیشتر به گسترش تنوع و تقاضا برای توکن بومی UST کمک کرده که سرانجام به افزایش عرضه برای این استیبل‌کوین و بازده‌ی بیشتر آن برای دارندگان LUNA منجرخواهد شد.»

آینده‌ی UST چگونه خواهد بود؟

UST نام توکن بومی بلاک‌چین Terra است که درحال حاضر جایگاه پنجم استیبل‌کوین‌ها را از نظر ارزش بازار دراختیار دارد. استیبل‌کوین الگوریتمی UST با استفاده از توکن کاربری LUNA توانسته است ارزش خود را نزدیک به دلار آمریکا نگه دارد.

Kwon متعقد است:

«اقدامات سازمان‌های نظارتی درخصوص صادرکنندگان استیبل‌کوین‌های متمرکز همچون USDT و USDC نیاز به داشتن یک استیبل‌کوین غیرمتمرکز مانند UST را ضرورت بخشیده است. این قبیل استیبل‌کوین‌ها از مقیاس‌پذیری خوبی برخوردار نبوده و کانون انواع ریسک‌ها در نظام‌های مالی غیرمتمرکز محسوب می‌گردند، بنابراین ما انتظار داریم که در ماه‌ها و سال‌های آتی استفاده از استیبل‌کوین‌های غیرمتمرکز در بین کاربران گسترش یابد.»

پروتکل ارتباط بین-بلاک‌چینی (IBC) و فناوی Wormhole

ادغام پروتکل IBC تعامل بلاک‌چین Terra را با تعداد کثیری از اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز شبکه‌ی کازماس (ATOM) میسر می‌سازد و استفاده‌ی بی‌وقفه از توکن UST را بین چندین بلاک‌چین فراهم می‌کند. IBC ارتباط بلاک‌چین‌های مستقل را با یکدیگر تسهیل نموده و به انتقال توکن‌ها بین شبکه‌ی کازماس و سایر بلاک‌چین‌های سازگار با IBC کمک می‌کند.

Kwon در پایان خاطرنشان کرد:

«Wormhole یک پُل بین-زنجیره‌ای به سولانا، اتریوم و زنجیره‌ی هوشمند بایننس است و به دارایی‌های موجود در Terra همچون UST امکان دادوستد در بزرگترین بلاک‌چین‌های موجود این صنعت را می‌دهد. تقاضای UST در فضای بین-زنجیره‌ای به عرضه‌ی بیشتر این توکن تا پایان سال جاری می‌انجامد و ارزش بازار آن را تا ۱۰ میلیارد دلار افزایش خواهد داد.»

این یک پیش‌بینی نسبتا بلندپروازانه برای استیبل‌کوینی است که ارزش بازار آن درحال حاضر تنها ۲.۷۴ میلیارد دلار است.

پیشنهاد مطالعه: تفاوت Utility Tokens و Security Tokens در چیست؟ هریک چه کاربردی دارند؟

Source

https://coiniran.com/?p=47933
دکمه بازگشت به بالا