ایستگاه خبر

عرضه‌ی قراردادهای آتی سولانا و کاردانو ازسوی گروه تجاری CME

گروه تجاری CME پس از عرضه‌ی موفقیت‌آمیز قراردادهای آتی بیت‌کوین و اتریوم در سال‌های گذشته، اکنون درحال بررسی ظرفیت‌های موجود برای ارائه‌ی محصولاتی مشابه برای رمز ارزهایی با ارزش بازار کمتر ازجمله کاردانو (ADA) و سولانا (SOL) است. Payal Shah، مدیر بخش سهام و محصولات کریپتوی CME، در سخنرانی Digital Asset Summit لندن اظهار داشت:

«صرافی شیکاگویی ما درپی درخواست‌های فراوانی که ازسوی مشتریان مطرح شده است، تصمیم به‌بررسی امکان ارائه‌ی قراردادهای آتی برای آلتکوین‌ها گرفته است.»

وی در ادامه متذکر شد که ارئه‌ی این محصولات منوط به رفع مسائل مربوط به شاخص‌های قیمتی و سازمان‌های تنظیم‌کننده خواهد بود. طبق اظهارات وی قرارداد‌های آتی بیت‌کوین و اتریوم CME براساس شاخص‌های قیمتی ۵ صرافی متعبر فعال است.

وی همچنین با بیان آنکه «نمی‌دانیم مدارک خود را به‌ کجا ارسال کنیم» به عدم شفافیت کافی بین آژانس‌های اعمال قانون ایالات متحده درخصوص محصولات مبتی بر آلتکوین‌ها اشاره داشت. کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) آمریکا تنها رمز ارزهایی که ماهیت اوراق بهادار ندارند را بیت‌کوین و اتریوم قلمداد کرده و پیوسته اعلام کرده است بسیاری از آلتکوین‌ها در طبقه‌بندی اوراق بهادار قرار دارند.

گروه تجاری CME از دسامبر ۲۰۱۷ شروع به عرضه‌ی قراردادهای آتی مبتنی بر بیت‌کوین کرد و پس از مدتی اتریوم را نیز به سبد محصولات‌اش افزود. در آوریل سال ۲۰۲۱ نیز شایعاتی مبنی‌بر عرضه‌ی قرارداد‌های آتی دوج‌کوین ازسوی این پلتفرم مبادلاتی در توئیتر به‌گوش می‌رسید.

پیشنهاد مطالعه: بازار مشتقات رمزنگاری چیست؟ (Derivatives)

Source

https://coiniran.com/?p=50455
دکمه بازگشت به بالا