ایستگاه خبر

چارلز هاسکینسون اهداف کاردانو را برای سال 2022 اعلام کرد

چارلز هاسکینسون، بنیان‌گذار کاردانو، با انتشار یک ویدئو به‌مناسبت کریسمس به برخی از اهداف این پروژه در سال 2022 اشاره داشت. وی درخصوص رشد همه‌جانبه‌ی صنعت کریپتو و کاردانو، به ظهور طوفانی توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، امورمالی غیرمتمرکز (DeFi) و سوءاستفاده‌ی 10.5 میلیارد دلاری هکرها از این پروژه‌ها در سالی که گذشت اشاره داشت.

هاسکینسون پیرامون ­پیشرفت‌های امسال کاردانو به صدور بیش از 2 میلیون دارایی بر بستر این بلاک‌چین اشاره داشت که اکثر آنها درقالب NFT بوده‌اند. وی افزود که درحال حاضر بیش از 127 پروژه مشغول نگارش کدهای لازم برای اجرای اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (dApps) برای شبکه‌ی کاردانو بوده که از این تعداد 20 الی 30 عدد در سه ماه آینده راه‌اندازی خواهند شد.

چارلز هاسکینسون اهداف کاردانو را برای سال 2022 اعلام کرد

اهداف کاردانو در سال 2022

هاسکینسون یکی از مهمترین طرح‌های کاردانو در سال 2022 را پشتیبانی از موسسات و توسعه‌ی یک ساختار پروژه‌ی رسمی و منبع باز بیان داشت. وی خاطرنشان کرد:

«با شکل‌گیری یک ساختار منبع بازِ رسمی مانند Hyperledger در سال آتی، شاهد ارتباط بسیاری از موسسات بوده و تمام توسعه‌دهندگان در این نوآوری سهیم خواهند شد.»

توانمندسازی کشورهای آفریقایی

می‌توان قاره‌ی آفریقا را از حاضرین همیشگی استراتژی‌های کاردانو دانست که در سال آینده نقش آن در اهداف این بنیاد بلاک‌چینی گسترش خواهد یافت. درحالی‌که بسیاری از کشورهای آفریقایی فاقد یک نظام مالی همه‌جانبه هستند، هاسکینسون خبر از طرح توسعه‌ی عملیات مالی کاردانو در سه‌ ماهه‌ی دوم سال 2022 را جهت دسترسی ساکنین این قاره به خدمات دیفای داده است.

بنیاد کاردانو پیوسته خواهان اعمال تحولات سازنده در امورمالی و برابری دسترسی به این خدمات در جهان و به‌خصوص قاره‌ی آفریقا بوده است. IOHK در ماه آگوست و با مشارکت دانشگاه بازرگانی اروپایی لوکزامبورگ، سعی در ارائه‌ی گزینه‌های تحصیلی متنوعی برای دانشجویان کشورهای آفریقایی داشته است.

هاسکینسون با بیان مجدد اهداف بلندمدت خود اظهار داشت که فقدان تمام تجهیزات لازم برای تحقق اهداف کاردانو برطرف شده و به‌زودی شاهد آغاز عملیات اجرایی خواهیم بود.

پیشنهاد مطالعه: بررسی سیر تکامل نسل‌های مختلف‌ بلاک‌چین : از بیت‌کوین تا کاردانو

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا