ایستگاه خبر

کاردانو به‌روزرسانی Vasil را با موفقیت اجرا کرد

کاردانو (ADA) موفق شد تا آمادگی هارد فورک شبکه‌ی آزمایشی خود را برای میزبانی از به‌روزرسانی Vasil ارزیابی کند. این به‌روزرسانی مقایس‌پذیری و عملکرد بلاک‌چین کاردانو را ارتقا خواهد داد. همان‌طور که خواندیم این رویداد یکی از مراحل آمادگی کاردانو برای اجرای این به‌روزرسانی مهم است.

شرکت Input-Output (IO)، بازوی فناوری کاردانو، آخرین تغییرات این به‌روزرسانی را در سوم جولای (۱۲ تیر) اعلام کرد. IO درحال حاضر اقدام به فراخوان توسعه‌دهندگان، صرافی‌ها و استخرهای نقدینگی کرده است تا پروژه‌های خود را بر این شبکه‌ی آزمایشی اجرا کنند. از این طریق تنظیمات لازم و باگ‌های موجود پیش از راه‌اندازی Vasil بر شبکه‌ی اصلی تشخیص داده خواهد شد.

پیاده‌سازی Vasil بر شبکه‌ی آزمایشی

باید دانست که Vasil از ویژگی‌های کلیدی فاز Basho در شبکه‌ی کاردانو می‌باشد. Basho چهارمین مرحله از پنج دوره‌ی توسعه‌ی شبکه‌ی کاردانو بوده و تمرکز آن بر مقیاس‌پذیری است، پیش از آن سه دوره‌ی Byron ،Shelly و Goguen به‌ ترتیب برای بهبود بنیاد، تمرکززدایی و قرارداد‌های هوشمند عرضه شدند.

با اجرای موفق Vasil در شبکه‌ی اصلی می‌توان انتظار ویژگی‌های مقیاس‌پذیری متعددی ازجمله افزایش توان خروجی یا سرعت ایجاد بلاک‌های جدید، بهبود عملکرد اسکریپت، کاهش هزینه‌های شبکه و تعامل‌پذیری کاردانو با سایر بلاک‌چین‌ها را داشت.

علی‌رغم پیش‌بینی چهار هفته‌ای IO برای عرضه‌ی Vasil، این شرکت یادآور شد که به‌روزرسانی فوق تنها زمانی در شبکه‌ی اصلی اجرا می‌شود که جامعه‌ی کاربری کاردانو از آمادگی کافی برخوردار باشد.

با وجود اهمیت زیاد Vasil برای کاردانو، اجرای موفقیت‌آمیز آن در شبکه‌ی آزمایشی تاثیر اندکی بر قیمت ADA داشته است، در زمان نگارش این خبر قیمت هر واحد از کاردانو با ۰.۶۳ درصد افزایش در ۲۴ ساعت پیش معادل با ۰.۴۵۳۵ دلار بوده است.

پیشنهاد مطالعه: اپتیمیسم چیست؟ (Optimism) راه‌حلی برای افزایش توان پردازش شبکه اتریوم

Source

https://coiniran.com/?p=57414
دکمه بازگشت به بالا