ایستگاه خبر

کاردانو برای هاردفورک Vasil آماده می‌شود!

IO اعلام کرد که تغییرات در شبکه آزمایشی کاردانو از ۳ جولای (۱۲ تیر) اعمال می‌شود، در حالی که شبکه اصلی چهار هفته پس از آن با هاردفورک Vasil روبرو خواهد بود.
Input-Output (IO)، شرکتی که پشت بلاکچین کاردانو است، امروز اعلام کرد طرح به‌روزرسانی مورد انتظار را به شبکه آزمایشی کاردانو ارسال کرده است.

Vasil بالاخره به کاردانو می‌آید

هاردفورک Vasil، یکی از رویدادهای مورد انتظار در جامعه کاردانو، برای بهبود سرعت و مقیاس‌بندی شبکه کاردانو تنظیم شده است. هاردفورک Vasil فناوری‌های جدیدی را در کاردانو گنجانده و امکان انتشار کارآمدتر بلوک‌ها و بهبود ذخیره‌سازی و دسترسی به داده‌ها را فراهم می‌کند.

IO گفت که این بزرگترین و بهترین به‌روزرسانی کاردانو تا به امروز بوده است، و اضافه کرد که عملکرد اسکریپت، کارایی و هزینه‌های بسیار کمتری را نیز به همراه خواهد داشت.

از ۲۸ ژوئن، بیش از ۷۵ درصد از بلوک‌های شبکه آزمایشی توسط گره Vasil تازه مستقر شده ایجاد می‌شد، که IO آن را برای ادامه ایمن این به‌روزرسانی کافی ارزیابی کرد. تمام تغییراتی که Vasil به ارمغان می‌آورد پس از شروع دوره ۲۱۵ در ساعت ۲۰:۲۰ UTC در ۳ جولای اعمال می‌شود.

هنگامی که هاردفورک Vasil در شبکه آزمایشی کاردانو پیاده‌سازی شد، اپراتورهای استخر (SPO)، توسعه‌دهندگان و صرافی‌ها حدود چهار هفته فرصت خواهند داشت تا قبل از اینکه شبکه اصلی کاردانو هارد فورک شود، خود را با آن سازگار کنند.

IO در توییتی گفت:

زمانی که همه راحت و آماده باشند، ما همان فرآیند را برای ارتقاء شبکه اصلی به Vasil طی خواهیم کرد.

این خبر کمتر از یک هفته پس از آن منتشر شد که IO هاردفورک Vasil را به دلیل مشکلاتی به تأخیر انداخت. هیچ یک از باگ‌ها وخیم نبودند، اما شرکت تصمیم گرفت زمان بیشتری را برای آزمایش در نظر بگیرد و تاریخ انتشار شبکه اصلی را تا هفته آخر جولای به تعویق انداخت.

 

پییشنهاد مطالعه: مقدمه‌ای بر ظهور رمز ارزهای اتریوم (Ethereum) و کاردانو (Cardano)

 

Source

https://coiniran.com/?p=57373
دکمه بازگشت به بالا