ایستگاه خبر

کاردانو در بین بلاک‌چین‌های برتر از نظر تعداد توسعه‌دهندۀ فعال قرار گرفت

براساس داده‌های سایت تحلیلی Coin98، کاردانو در بین بلاک‌چین‌های برتر از نظر تعداد توسعه‌دهندۀ فعال قرار گرفته است. در رتبه‌بندی اول تا پنجم این فهرست به ترتیب بلاک‌چین‌های اتریوم، کاردانو، پولکادات، کازماس و سولانا حضور دارند.

گزارش‌های موجود حاکی از آن است که مخزن توسعه‌دهندگان کاردانو در گیت‌هاب بالغ بر 600 فورک داشته که حاکی از مشارکت بالای کدنویسی در آن است. این مخزن تمامی جنبه‌های شبکۀ اصلی کاردانو را در بر می‌گیرد.

کاردانو در بین بلاک‌چین‌های برتر از نظر تعداد توسعه‌دهندۀ فعال قرار گرفت

کاردانو در گذشته با انتقادات فراوانی روبه‌رو بوده و گاهی آن را به یک شبکۀ منفعل (ghost chain) تشبیه کرده‌اند، با این‌حال نتایج موجود این فرضیه را باطل می‌کند. یکی از مهم‌ترین این نتایج مربوط به بخش توسعۀ محصولات جدید است که روز به روز امکانات بیشتری داشته و به نقشۀ پیشبردی (roadmap) بلندمدت کاردانو وفادار مانده‌اند.

درحال حاضر بالغ بر 3474 خط کد برای پلتفرم Plutus وجود دارد، رشد پیوستۀ این کدها نشان‌دهندۀ حضور فعال کارشناسان نرم‌افزاری و برنامه‌نویسان برای آن است. طبق اطلاعات آماری جدید ارائه شده از سوی Input Output Global (IOG)، سازندۀ کاردانو، تاکنون 102 پروژه بر این بلاک‌چین راه‌اندازی شده‌ و تعداد تراکنش‌های آن درحال حاضر 51.8 میلیون عدد است.

IOG در هفتۀ پیش به‌روزرسانی جدیدی (5.1.0) از کیف‌پول Daedalus را معرفی کرد که می‌تواند نسخۀ سخت‌افزاری را با نرم‌افزاری یکپارچه‌سازی کند.

پیشنهاد مطالعه: آشنایی با کاردانو

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا