ایستگاه خبر

افزایش بیش از 20000 آدرس جدید استیکینگ در اکوسیستم کاردانو

اکوسیستم کاردانو (ADA) علیرغم شرایط متزلزل در بازار ارزهای دیجیتال تحت تأثیر اکوسیستم ترافرم و فروپاشی صرافی ارز دیجیتال FTX، به پیشرفت خود ادامه می‌دهد.

در این راستا، رشد کیف پول کاردانو شتاب گرفت و 30000 کیف پول جدید در یک هفته و در میان سقوط FTX به آن اضافه شد. علاوه بر این، تعداد قراردادهای هوشمند مبتنی بر کاردانو نیز برای اولین بار از 4000 گذشت و بیش از 300 درصد رشد کرد.

طبق داده‌های به‌دست‌آمده توسط Finbold، کاردانو به‌مدت 13 ماه به‌طور میانگین ماهانه 22327 آدرس استیکینگ جدید اضافه کرده است. در واقع، ارقام Pooltool،  ابزار جمع‌آوری داده‌های کاردانو، نشان می‌دهد  کیف پول‌های استیکینگ ADA در 9 دسامبر به 1232459 آدرس رسیده است که در مقایسه با 942117 آدرس در 10 نوامبر 2021 در 13 ماه 290342 افزایش داشته است.

کل ADAهای استیک‌شده در اکوسیستم کاردانو

تا 9 دسامبر، کل ADA استیک‌شده 25.12 میلیارد (73.59 درصد) از کل عرضه بود، در حالی که در نوامبر 2021، این مقدار  53.6 میلیارد بود.

کاردانو که توسط یکی از خالقان اتریوم، چارلز هاسکینسون، تأسیس شد، یک پلتفرم قرارداد هوشمند است که از برخی جهات شبیه اتریوم است. با این حال، برخلاف اتریوم، کاردانو از زمان آغاز به کار مکانیزم اجماع اثبات سهام (PoS) را اجرا کرده است.

شایان ذکر است، هاسکینسون در 7 دسامبر فاش کرد  «قراردادهای هوشمند محرمانه» به میدنایت (Midnight) بلاکچین جدید متمرکز بر حریم خصوصی کاردانو می‌آیند.

توسعه شبکه کاردانو

در جاهای دیگر، شبکه کاردانو همچنان در فعالیت‌های توسعه ماهانه بر تمامی پلتفرم‌های رمز ارزی دیگر پیروز می‌شود. در ماه نوامبر، کاردانو بالاترین فعالیت توسعه را بر اساس تجزیه و تحلیل انجام شده توسط پلتفرم هوشمند بازار زنجیره ای Santiment ثبت کرد.

نرخ فعالیت توسعه تیم کاردانو در مخازن عمومی GitHub در ماه نوامبر، 18 درصد بیشتر از دارایی پولکادات (DOT)که در ردیف دوم قرار دارد است.

 

پیشنهاد مطالعه: مقدمه ای بر ظهور رمز ارز های اتریوم (Ethereum) و کاردانو (Cardano)

 

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا