ایستگاه خبر

عرضه‌ی استیبل‌کوین Djed با شفافیت و ارزش پایدار از سوی کاردانو

توسعه‌دهندگان کاردانو در روزهای گذشته مشغول تبلیغ استبیل‌کوین Djed بوده‌اند، آنان Djed را یک توکن الگوریتمی با ارزشی پایدار توصیف کردند.

بلافاصله پس از عرضه‌ی قراردادهای هوشمند توسط کاردانو، تمامی نگاه‌ها به تحولات شبکه‌ی این رمز ارز و چگونگی عملکرد آن در برابر سایر رقبا معطوف گشته است. استیبل‌کوین‌ها به‌عنوان یکی از حیاتی‌ترین بخش‌های هر شبکه‌ی رمزنگاری محسوب می‌گردند. این توکن‌ها نقش واسطه‌ی بین ارزهای فیات و انواع رمز ارزها را داشته و راهکاری برای کنترل نوسانات بازار هستند.

ثبات عملکرد Djed به‌طور الگوریتمی کنترل می‌شود

چارلز هاسکینسون، مدیرعامل بنیاد کاردانو، درخصوص عملکرد Djed گفت:

«بنیاد کاردانو طی سه سال گذشته مشغول بررسی مفهوم استیبل‌کوین‌ها بوده است. ما در این زمینه چندین نوع مکانیسم موجود استیبل‌کوین‌ها را ازجمله با پشتوانه‌ی دارایی‌های فیات، الگوریتمی و مبتنی بر ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) مورد ارزیابی قرار داده‌ایم.»

اما تصمیم نهایی در اوایل سال جاری و با توافق توسعه‌دهندگان ارشد برای ایجاد و عرضه‌ی یک استیبل‌کوین الگوریتمی بر شبکه‌ی کاردانو اتخاذ شد.

این توکن از سوی توسعه‌دهندگان به‌عنوان نوعی «قرارداد استیبل‌کوین با پشتوانه‌ی الگوریتمی و با عملکردی شبیه‌ به یک بانک خودگردان» توصیف شده است. به‌بیان ساده، یک قراداد هوشمند مسئول ایجاد Djed بوده و با سوزاندن توکن‌ها و ارزهای ذخیره، ارزش آن را همواره ثابت نگه خواهد داشت.

این فناوری Djed دربرگیرنده‌ی کارمزد شارژ انباشته شده در ذخایر مالی نیز می‌گردد. دارندگان سکه‌های ذخیره با‌آنکه در معرض نوسانات قیمتی قرار می‌گیرند، اما از سود حاصل شده از کارمزدها نیز برخوردار خواهند شد.

عرضه‌ی استیبل‌کوین Djed با شفافیت و ارزش پایدار از سوی کاردانو

Djed با روش علمی کاردانو توسعه‌ یافته است

Djed با پیروی از فلسفه‌ی تایید علمی کاردانو، نخستین استیبل‌کوین رسمی بازار رمز ارزها است. بنیاد کاردانو ویژگی‌های آن را شامل حفظ مقادیر سطوح بالا و پایین قیمتی، طراحی پایدار و امن در زمان سقوط بازار، حفظ ارزش و عدم ورشکستگی، طراحی ضد تخلیه‌ی ذخایر ارزی و قابلیت اثبات با فرضیه‌های ریاضی، برشمرد.

ویژگی قابل‌توجه دیگر آن شفافیت کامل و امکان مشاهده‌ی کل دارایی‌ها به‌طور عمومی است. ارزش Djed توسط یک قرارداد هوشمند کنترل شده، همواره ثابت بوده و جایگزین بسیار نوینی برای گزینه‌های مشابه در بازار رمزنگاری است.

پیشنهاد مطالعه: یوتوپیا اکوسیستم تحت بلاک چین Utopia – Ecosystem

Source

https://coiniran.com/?p=47174
دکمه بازگشت به بالا