ایستگاه خبر

تاثیر فشار خرید بر قیمت بیت‌کوین

جریان ورودی استیبل‌کوین‌ها و نت‌فلوی بیت‌کوین تأثیر شگرفی بر قیمت تاریخی این رمز ارز داشته است. ارزش افزوده‌ی صرافی‌های بایننس و Coinbase همچون عامل هشدار دهنده‌ای برای تاجران خرده فروش در رابطه با فشار شدید خرید بیت‌کوین عمل می‌کنند. بر اساس داده‌های اعلام شده از سوی CoinMarketCap، قیمت بیت‌کوین در حال حاضر بالای ۶۱۱۷۰ دلار است.

در روند فعلی بازار گاوی، شاخص‌های مختلفی بر قیمت بیت‌کوین تاثیر مستقیم داشته‌اند. Ki Young Ju، مدیر عامل صرافی CryptoQuant، به معامله‌کننده‌ها پیشنهاد استفاده از تنظیمات هشدار ‌دهنده را برای شرایط خاصی می‌دهد که در کوتاه‌مدت ممکن است روند بازار را معکوس نمایند. هشدار پیشنهادی وی برای استیبل‌کوین‌های بیت‌کوین بالای ۱۵ دلار و در شرایطی است که تعداد کل جریان ورودی تراکنش‌ها در تمام صرافی‌ها بیش از ۱۰۰ عدد و حجم فروش خریدار از ۲۵۰۰۰۰۰۰۰ عدد بیشتر باشد. در چنین شرایطی قیمت بیت‌کوین با افت ناگهانی روبرو خواهد شد.

آیا روند صعودی تداوم خواهد داشت؟

شاخص مهم دیگری که بر افزایش فشار خرید بیت‌کوین موثر است تعداد سپرده‌های استیبل‌کوین‌های بیت‌کوین در صرافی‌های موجود رمز ارز است. این شاخص بیانگر فشار خرید درون-زنجیره‌ای علاوه بر شکاف ایجاد شده‌ی ارزش افزوده صرافی Coinbase است. کاربرد اصلی استیبل‌کوین‌ها انتقال بیت‌کوین میان صرافی‌ها است، همچنین این توکن‌ها قادرند در بازار معاملات مشتقات نیز استفاده شوند. کاربرد دوم به این معناست که تراکنش استیبل‌کوین‌ها لزوما سیگنال روند صعودی نیستند، بلکه خبر از وجود نوسان در بازار خواهند داد.

بر اساس داده‌های Coinbase Pro، افزایش تقاضای سازمانی نشان‌ دهنده‌ی رفتار گاوی در بازار بوده و به افزایش فشار خرید می‌انجامد. همچنین بالا رفتن تقاضای بازار خرده فروش‌ها که مالک کیف پول‌های بیش از ۰.۱ بیت‌کوین هستند نیز بیانگر شروع یک روند صعودی است.

با آنکه رفتار بازار درحال حاضر خنثی است اما پیش بینی می‌شود قیمت بیت‌کوین پس از آخر هفته سقف ۶۳ هزار دلاری را بشکند. فشار خرید فعلی تا کنون توانسته است رکورد اوج قیمت جدیدی از خود بجای بگذارد، با این وجود در صورت مواجهه با اصلاح قیمت، بیت‌کوین می‌تواند مرز ۵۷ هزار دلار را در اواسط هفته‌ی آینده لمس نماید.

پیشنهاد مطالعه: ساتوشی ناکاموتو کیست ؟ هویت خالق بیت کوین

Source

https://coiniran.com/?p=44619
دکمه بازگشت به بالا