بلاکچینکاربرد بلاکچین

بلاک چین حلال مشکلات و موانع بسیار موجود بر سر راه سرشماری ها

آیا بلاک چین مشکلات موجود در سرشماری ها را حل خواهد کرد؟ تا چه حد بلاک چین در این زمینه تاثیرگذار خواهد بود؟

بلاک چین در سرشماری ها

مقاله حاضر به بررسی بلاک چین در سرشماری ها می پردازد. امروزه آمار گیری جمعیت در سراسر جهان و مخصوصا در کشور های کمتر توسعه یافته با مشکلات زیادی روبرو هستند. مشکلاتی مانند هزینه بالا، فساد، فقدان نیروی متخصص و با تجربه و همچنین بسیاری مشکلات دیگر همگی دست در دست هم داده اند تا نتایج سرشماری ها کارآمد و دقیق نباشند.

بلاک چین به عنوان یک فناوری جدید ویژگی های منحصر به فردی دارد و یک پایگاه داده توزیعی غیر متمرکز را ایجاد می کند. فناوری مذکور با تکیه بر خصوصیات منحصر به فرد خود می تواند مثمر ثمر بوده و راه حل بسیاری از مشکلات و موانع موجود در زمینه سرشماری ها باشد.

در ادامه به سرشماری ۲۰۲۰ ایالات متحده اشاره می شود و ابراز می گردد که زمزمه هایی از به کار بردن این فناوری در این آمارگیری به گوش می رسد. سپس ابزار های بلاک چینی و توسعه آنها به عنوان ایده ای جالب برای آمارگیری آسان و سریع مورد بحث قرار می گیرد.

بلاک چین حلال مشکلات و موانع بسیار موجود بر سر راه سرشماری ها
blockchain-in-census

مشکلات سرشماری در کشور هایی مانند نیجریه

سپس سرشماری نیجریه و مشکلاتی که این کشور برای اجرای سرشماری ها با آن مواجه است به عنوان یک مثال کاربردی مورد بحث قرار می گیرد و از بلاک چین به ابزاری یاری رسان برای حل برخی از مشکلات آمارگیری ها در این کشور تعبیر می شود.

در پایان مشکلات آمارگیری ها در سراسر جهان مورد بحث قرار می گیرد و از خواننده درخواست می شود که همزمان با در نظر گرفتن این مشکلات به مزیت های فناوری مذکور هم بیاندیشد و ببیند تا چه حد این مشکلات از طریق فناوری پشت بیت کوین حل خواهند شد.

البته ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که به هیچ عنوان بلاک چین یک نوش دارو برای درمان تمامی درد ها و مشکلات صنایع نیست بلکه ابزاری مفید و جدید است که می تواند در حل مشکلات کمک کند و تحول آفرین باشد.

 

بیشتر بخوانید:  مهمترین کاربردهای بلاکچین

نظر شما چیست؟ تا چه حد فناوری زیر بنای بیت کوین را در حل مشکلات آمارگیری ها تاثیر گذار می دانید؟ ابزار های بلاک چینی چه کمکی به انجام آمارگیری ها خواهند کرد؟ نظرات خود را با در میان بگذارید.

[googlepdf url=”https://coiniran.com/wp-content/uploads/2018/10/نمونه_خوانی_بلاک_چین_در_سرشماری-converted.pdf” ]توجه: دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده، مربوط به نویسنده می باشند و لزوما نباید به کوین ایران نسبت داده شوند.https://coiniran.com/?p=24756
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x