بلاکچینکاربرد بلاکچین

بلاک چین دارای پتانسیل ایجاد تحول در صنعت هوانوردی (aviation)

آیا بلاک چین صنعت هوانوردی (aviation) را متحول خواهد کرد؟ قابلیت های بلاک چین برای ایجاد تحول در صنعت مذکور تا چه اندازه است؟

بلاک چین در هوانوردی

در این مقاله به بررسی تلفیق فناوری بلاک چین (دفتر کل توزیع شده) با صنعت هوانوردی (aviation) پرداخته می شود. در ابتدا از اغراق و بزرگ نمایی هایی صحبت می کنیم که در زمینه فناوری مذکور دیده می شود و متذکر می گردد که این اغراق ها نباید ما را از پتانسیل این فناوری برای ایجاد تحول در صنایع غافل کند. امروزه صنعت هوانوردی بسیار پر کاربرد بوده و جهان را به هم مرتبط کرده است. بنابراین به روز کردن این صنعت با فناوری های روز مانند فناوری مذکور بسیاری از مشکلات را حل خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: هشت کاربرد شگفت انگیز بلاک چین

صنعت هوانوردی امروز با مشکلات زیادی مانند کاغذ بازی، سوانح کشنده به دلیل خطا های انسانی و غیره مواجه است که به کمک بلاک چین می توان تا حدود زیادی اوضاع را بهبود بخشید. این فناوری می تواند در بسیاری از موارد مانند ذخیره اسناد، پرداخت های بین هواپیمایی ها، بیمه مسافرتی خودکار، دادن امتیاز به مشتریان وفادار و غیره به صنعت مذکور کمک کند.

بلاک چین دارای پتانسیل ایجاد تحول در صنعت هوانوردی (aviation)
blockchain-in-aviation

بلاک چین ایجاد کننده شفافیت در صنعت هوانوردی

امکان تهیه بلیط بر اساس رتبه و امتیازی که به هواپیما داده می شود از دیگر مواردی است که به کمک فناوری دفتر کل توزیع شده محقق می شود و در کل شفافیت را برای صنعت هواپیمایی به ارمغان می آورد. در ادامه تعدادی از کاربرد های بلاک چین در هوانوردی به تفصیل شرح داده می شود.

سپس به معرفی پروژه Aeron  می پردازیم که پروژه ای برای تلفیق فناوری دفتر کل توزیع شده و هوانوردی است. در دنباله مقاله از اتحاد دو شرکت Lufthansa و SAP به عنوان اتحادی مبارک در راستای توسعه بلاک چین در هواپیمایی ها تعبیر می شود. در پایان نیز تعدادی از چالش های فنی و سازمانی که پیش روی فناوری مذکور قرار دارند و مانع از تحقق کامل پتانسیل این فناوری می شوند، مورد بحث قرار می گیرد.

نظر شما چیست؟ ترکیب بلاک چین و هوانوردی تا چه حد گره گشا خواهد بود؟ پیاده سازی این فناوری در صنعت هواپیمایی چه پیش نیاز هایی لازم دارد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Invalid URL for PDF Viewer

توجه: دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده، مربوط به نویسنده می باشند و لزوما نباید به کوین ایران نسبت داده شوند.

https://coiniran.com/?p=25041
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x