ایستگاه خبر

روند نزولی بیت کوین کی به پایان می‌رسد؟

با ادامه روند نزولی قیمت بیت کوین دوباره به زیر ۲۰۰۰۰ دلار بازگشت، اما ممکن است چند ماه دیگر هم با پایین‌ترین سطح بازار در این چرخه نزولی باقی بماند.

بیت کوین پس از صعود آخر هفته خود نتوانست سطح کلیدی ۲۰۰۰۰ دلار را حفظ کند و ۳ درصد کاهش یافته است. هنوز خریدار کافی برای مقاومت در برابر فشار فروش وجود ندارد و حتی دارندگان طولانی‌مدت نیز اقدام به فروش کرده‌اند.

با توجه به گزارش هفتگی گلس‌نود، روند نزولی همچنان ادامه خواهد داشت زیرا استرس مالی شدیدی وجود دارد.

سیگنال‌های روند نزولی بیت کوین

در حال حاضر قیمت بیت کوین بیش از ۷۱ درصد کمتر از بالاترین رکوردش است، و حتی برای معامله‌گران حرفه‌ای، زمان‌بندی دقیق کف بازار بسیار دشوار است.

گلس‌نود خاطرنشان کرد که ماینرها همچنان در حال فروش هستند و در چند ماه گذشته این کار را انجام داده‌اند. با این حال، در بازار نزولی قبلی، فشار فروش ماینرها حدود چهار ماه به طول انجامید، بنابراین خروج سرمایه تا احتمالاً سه ماهه سوم نیز ادامه خواهد داشت.

همچنین اشاره کرد که روند نزولی در بازار سالهای ۲۰۱۸/۱۹ برای حدود ۱۵ ماه به طول انجامید که با کاهش ۸۴ درصدی قیمت BTC همراه بود. سناریوی مشابهی در این چرخه می‌تواند پایین‌ترین قیمت بیت کوین را در حدود ۱۲ تا ۱۳ هزار دلار نشان دهد و بازارها تا سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ در همین محدوده باشند.

یکی از نتایج اصلی یک بازار نزولی طولانی، توزیع مجدد ثروت بین سهامداران باقی مانده است.

این مقاله نتیجه‌گیری کرد یک دوره طولانی نزولی منجر به کاهش تقاضا می‌شود و شرایطی را برای «تسلیم نهایی» و رسیدن به پایین‌ترین قیمت ایجاد می‌کند.

کاتالیزورهای کاپیتولاسیون

یکی دیگر از اخبار منفی اقتصاد کلان در این ماه می‌تواند سیلی در بازارهای ارزهای دیجیتال و خروج نهایی آن ایجاد کند.

در ۱۳ جولای، شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) یا آمار تورم توسط اداره آمار کار ایالات متحده منتشر می‌شود و پیش‌بینی می‌شود که با ثبت رقم با ۸.۷ درصد بدتر از ماه می باشد.

انتظار می‌رود فدرال رزرو در اواخر این ماه دوباره نرخ بهره را افزایش دهد که برای دارایی‌های پرریسک مانند کریپتو در کوتاه‌مدت بد است.

لین آلدن، کارشناس بازارهای کلان، گفته است فدرال رزرو نمی‌تواند تا سال ۲۰۲۳ به سخت‌گیری‌های خود برای کنترل تورم است. این می‌تواند منجر به این شود که ادامه سال ۲۰۲۲ برای بازار رمز ارزها خوشایند نباشد و روند نزولی بیت کوین ادامه یابد، اما پایان بازی ممکن است به طور بالقوه منجر به صعود قیمت‌ها و بهار ارزهای دیجیتال در سال بعد شود.

 

پیشنهاد مطالعه: تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال (۱۵ تیر) – خروج سرمایه‌گذاران مقطعی از بازار بیت کوین

 

Source

https://coiniran.com/?p=57474
دکمه بازگشت به بالا