ایستگاه خبر

ارزش واقعی بازار بیت‌کوین به اوج تاریخی تازه‌ای رسید!

درپی اوج‌گیری مجدد قیمت بیت‌کوین، ارزش واقعی بازار آن رکود پیشین خود در ماه آوریل را شکست و موفق به ثبت اوج تاریخی تازه‌ای شد. این خبر چند ساعت گذشته توسط سایت معتبر آماری Glassnode با انتشار توئیتی اعلام شد.

ارزش واقعی بازار بیت‌کوین به اوج تاریخی تازه‌ای رسید!

اهمیت ارزش واقعی بازار برای بیت‌کوین چیست؟

ارزش واقعی بازار راهی برای سنجش بهتر میزان ارزشی است که با هر روند بیت‌کوین منتقل می‌گردد. ارزش واقعی بازار شاخص بسیار محبوبی بین هواداران حوزه‌ی رمز ارزها است، این شاخص به‌نوعی ضریب قیمت فعلی هرواحد از بیت‌کوین در تعداد سکه‌های درگردش آن است.

این شاخص همچنین دربرگیرنده‌ی ارزش هر واحد از بیت‌کوین درجریان نقل و انتقالات است. درنتیجه اگر تعدادی از سکه‌ها در ماه آوریل در شکبه‌ی بیت‌کوین جابه‌جا شده باشند، ارزش واقعی آنها ضریبی از ۶۰ هزار دلار خواهد بود. در سناریویی مشابه، ارزش واقعی بازار آن گروه از بیت‌کوین‌هایی که در اوج قیمت سال ۲۰۱۷ در تراکنش بوده‌اند، ضریبی از ۲۱ هزار دلار است.

این معیار بهتری برای درک ارزش دارایی موجود در شبکه است. برای نمونه، قدرت توکن‌های ساتوشی یا آن گروه از بیت‌کوین‌هایی که مالکیت آنها مشخص نیست یا در شبکه مفقود گشته‌اند با سکه‌هایی که هفته‌ی پیش تراکنش‌ شده‌اند، در اندازه‌گیری این شاخص برابر نیست.

اوج تاریخی جدید ارزش واقعی بازار، نشانه‌ی بسیار خوش‌بینانه‌ای برای بیت‌کوین محسوب می‌گردد؛ زیرا خبر از فعالیت و استقبال بالای کاربران در این شبکه می‌دهد. می‌توان از این رخداد به‌عنوان پذیرش بیشتر بیت‌کوین در سطح اقتصاد جهانی یاد کرد.

ارزش واقعی بازار بیت‌کوین به اوج تاریخی تازه‌ای رسید!

شرایط بیت‌کوین به‌تدریج بهتر می‌شود

در کنار ارزش واقعی بازار، تحولات دیگری نیز به رشد بیت‌کوین به‌عنوان یک کلاس دارایی کمک کرده‌اند. بروزرسانی Taproot به‌تازگی از سوی توسعه‌دهندگان عرضه شده و سطح امنیت و کارآمدی شبکه‌ را ارتقا بخشیده است. به بیان ساده این بروزرسانی چندین امضا را باهم دسته‌بندی نموده و از آنها یک شاه‌کلید می‌سازد. تراکنش‌ها از این طریق امن‌تر شده، فضای کمتری را در شبکه اشغال نموده و کارمزد پایین‌تری خواهند داشت.

درنهایت باید به تنظیم‌های سختی استخراج بیت‌کوین نیز توجه داشت که در یک روند افزایشی قرار گرفته است. سختی استخراج بیشتر به‌معنای امنیت بالاتر شبکه و پایان فصل سرد محدودیت ماینرها در کشور چین است.

ارزش واقعی بازار بیت‌کوین درهنگام انتشار این خبر ۳۷۸,۷۶۸,۱۹۰,۴۵۰.۷۲ و قیمت هرواحد از آن ۴۶,۷۰۰ دلار بوده است.

پیشنهاد مطالعه: شوک عرضه بیت کوین و سطح پایین فعالیت در شبکه – تحلیل آن‌چین

Source

https://coiniran.com/?p=47058
دکمه بازگشت به بالا