ایستگاه خبر

افتتاح موزه استخراج بیت کوین در ونزوئلا

ونزوئلا دوباره نام خودش را در کتاب‌ها ثبت می‌کند. اولین کشوری که ارز دیجیتال بانک مرکزی CBDC را توسعه داد: پروژه شکست خورده پترا. حالا این کشور می‌خواهد اولین موزه استخراج بیت کوین جهان را نیز افتتاح کند. اگرچه تنها دوازده سال از عمر بیت‌ کوین گذشته است اما همه چیز آنقدر سریع اتفاق افتاده است که گویی لازم است تمام اتفاقات آن ثبت شوند.

به گزارش خبرگزاری newsbtc این موزه که در شهر کاراکاس پایتخت این کشور قرار دارد و برای شرکت‌ها و مؤسسات تجاری از ۱۷ ژانویه باز است. شرکت CriptoAvila که در حوزه تأمین تجهیزات استخراج بیت کوین فعالیت می‌کند طراح و  اجراکننده این موزه است. خوان تالو ( Joan Telo)، سخنگوی این شرکت در گفت‌وگو با یک خبرگزاری محلی گفت:

ما این اقدام مهم را انجام دادیم، چرا که تا کنون هیچ جای عمومی برای به نمایش گذاشتن روند تکاملی استخراج بیت کوین وجود نداشت. ما فکر کردیم این مهم است. هر دستگاه، هر برنز قصه مخصوص به خود را دارد. پیشرفت‌ها و موانع موجود در این مسیر را به ما نشان می‌دهد. اسکم‌ها که به افراد علاقه‌مند بسیاری در این راه لطمه زدند نیز در معرض دید همگان خواهند بود.

موزه‌ای که آموزش می‌دهد

افراد می‌توانند در این موزه با نحوه کار دستگاه‌های استخراج بیت کوین آشنا شوند. یک مدل در این موزه موجود است. درباره این دستگاه خوان افزود:

این یکی از بهترین GPUهای موجود بود. اما زمانی که مردم شروع به استفاده از آن کردند، یک شکست در بازار سهام رخ داد. ما این دستگاه را نیز به عنوان بخشی از تاریخ بیت کوین در موزه قرار داده‌ایم.

گفتنی‌ست ونزوئلا در میان ده کشور برتر در حوزه استخراج رمز ارزها قرار دارد. تخمین زده می‌شود که در حدود نیم درصد سختی شبکه بیت کوین در مزارع استخراج این کشور تولید می‌شود.

 

 

پیشنهاد مطالعه: بیت کوین و نظریه پولی مدرن

Source

 

https://coiniran.com/?p=46641
دکمه بازگشت به بالا