ایستگاه خبر

Bank of America استفاده‌ از قراردادهای آتی بیت‌کوین را برای برخی از مشتریان خود ممکن ساخت

طبق گزارش‌های موجود، Bank of America امکان استفاده از قراردادهای آتی بیت‌کوین را برای برخی از مشتریان خود مهیا ساخته است. تصمیم اخیر این بانک بیانگر تمایل روزافزون موسسات مالی برای حضور در فضای رمز ارزها است. Bank of America (بنک آو امریکا) ابرشرکت خدمات مالی و بانکداری چندملیتی آمریکایی است.

پایگاه خبرگزاری CoinDesk روز جمعه به نقل از یک منبع ناشناس نوشت، دومین بانک بزرگ آمریکا از نظر دارایی که در سال‌های اخیر با رمز ارزها محتاطانه برخورد کرده اکنون به‌دلیل سود قابل‌توجه بازار قراردادهای آتی، به مشتریان خود اجازه‌ی معاملات کریپتو را داده است. یکی دیگر از منابع خبری نیز مدعی شد برخی از مشتریان Bank of America هم‌اکنون وارد بازار قراردادهای آتی بیت‌کوین گشته‌اند.

طبق آنچه موسسه‌ی خبری Insider نوشته است، Bank of America به‌تازگی با تشکیل یک گروه تحقیقاتی ویژه، سعی در سنجش علاقه‌ی سازمان‌های سرمایه‌گذاری به رمز ارزها داشته است.

Candace Browning، رئیس تحقیقات جهانی این بانک، به کارمندان و شرکای موسسه مدیریت دارایی Merrill Lynch گفته است: «رمز ارزها و دارایی‌های دیجیتال از شبکه‌های نوین فناوری هستند که نرخ رشد بسیار سریعی دارند.»

رویکرد سایر حاضرین بزرگ

گزارشی که نشریه بلومبرگ در ماه می منتشر نمود حاکی از آن است که بانک بزرگ Goldman Sachs نیز قصد دارد تا با صدور قراردادهای سلف یا آتی یک‌ طرفه، حضور خود را در بازار بیت‌کوین گسترش دهد. این قراردادهای سلف نوعی مشتقات بیت‌کوین هستند که به قیمت این رمز ارز وابسته بوده و به‌صورت نقدی قابل وصول‌اند.

این خبر درحالی از سوی Bank of America به‌گوش می‌رسد که ارزش کل بازار رمز ارزها از اوج ۲.۴ تریلیون دلاری خود در ماه می به حدود ۱.۳ تریلیون دلار سقوط کرده است، این کاهش ارزش بیشتر به‌دلیل فروش مقادیر بالای بیت‌کوین می‌باشد. این رمز ارز در هفته‌ای که گذشت بدترین عملکرد خود را طی چند ماه اخیر رقم زد.

بادهای مخالفی که از سوی مقامات نظارتی چین و آمریکا می‌وزد، بازار رمز ارزها را با کشمکش‌های متعددی روبرو ساخته است. Jerome Powell، رئیس فدرال رزرو آمریکا، در هفته‌ی گذشته بیان داشت درصورت صدور و عرضه‌ی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC)، کشور آمریکا دیگر به استیبل‌کوین‌ها و سایر محصولات کریپتو نیازی نخواهد داشت.

پیشنهاد مطالعه: بازار گاوی چیست و چگونه از بازار گاوی در حوزه رمز ارزها سود کنیم؟

Source

https://coiniran.com/?p=46576
دکمه بازگشت به بالا