ایستگاه خبر

استرالیا نخستین ETF بیت‌کوین و اتریوم خود را راه‌اندازی کرد

نخستین صندوق‌ قابل‌ معامله‌ی بورس یا ETF استرالیا همزمان با سقوط بی‌سابقه‌ی دو رمز ارز ترا و لونا راه‌اندازی شد. صرافی اوراق بهادار و مشتقات Cboe Australia با رونمایی از دو صندوق بیت‌کوین و اتریوم ۲۱Shares دسترسی مستقیم سرمایه‌گذاران این کشور را به این دو دارایی دیجیتال برتر فراهم ساخت.

بر طبق گزارشات رسانه‌های خبری، صندوق معاملاتی دیگری به‌نام Cosmos Purpose Bitcoin Access نیز در پنج‌شنبه‌ی گذشته فعالیت خود را آغاز نمود. نتایج نظرسنجی Swyftx در سال گذشته بیانگر آن است که از هر ۵ استرالیایی ۱ نفر مالک یکی از انوع رمز ارزها است و محصولات جدید ETF نیز ممکن است برای سرمایه‌گذاران سنتی جذاب باشند.

Vic Jokovic، مدیرعامل صرافی Cboe Australia، در بیانیه‌ای رسمی گفت:

«خشنودیم که نخستین ETF کریپتو را در استرالیا عرضه می‌کنیم. با محصولات جدیدی که توسعه خواهیم داد دسترسی شهروندان به رمز ارزها و استفاده از آنها را در پورتفولیوی سرمایه‌گذاری تسهیل خواهیم کرد.»

با این‌وجود، راه‌اندازی این ETFها با سقوط استیبل‌کوین الگوریتمی ترا و دارایی پشتوانه یا پِگ (peg) آن یعنی لونا مصادف و باعث شد تا حجم اولیه‌ی مبادلات این صندوق‌ها زیر یک میلیون دلار باشد.

Tony Sycamore، تحلیل‌گر ارشد بازارهای مالی موسسه‌ی City Index مدعی شد که بازار کریپتو در هفته‌ی جاری با ریسک تسلیم یا کاپیتولاسیون بزرگی مواجه خواهد بود. اما اگر رفتار قیمتی احیا شده و به روند صعودی برگردد، می‌توان امیدوار بود که صندوق‌های معاملاتی فوق با پذیرش عمومی خوبی روبه‌رو شوند.

پیشنهاد مطالعه: نحوه عملکرد صندوق های سرمایه گذاری بورس (ETF) در حوزه بلاک‌چین

Source

https://coiniran.com/?p=51210
دکمه بازگشت به بالا