ایستگاه خبر

آیا ترا (LUNA) در آستانه فروپاشی ایستاده است؟

قیمت استیبل کوین ترا UST بسیار پایین آمد و باعث کاهش بیش از ۴۰ درصدی لونا (LUNA) شد—بازی برای این رمز ارز به پایان رسیده است؟

داستان افت شدید قیمت ترا (LUNA) چیست؟

بیشتر سرمایه‌گذاران متوجه شده‌اند که اخیراً بازار ارزهای دیجیتال چقدر بی‌رحم بوده است. با این حال، برای سرمایه‌گذاران استیبل کوین الگوریتمی ترا (LUNA -89.84%)، این اواخر شبه آخرالزمانی بوده است.

از ساعت ۹ صبح امروز به وقت شرق، ترا ۴۳.۶ درصد ظرف ۲۴ ساعت سقوط کرده بود. این در حالی است که استیبل کوین ترا، TerraUSD (UST -45.70٪) به سطح ۰.۹۳ دلار رسید که نشان‌دهنده کاهش ۷ درصدی نسبت به میخ (peg) خود در ۲۴ ساعت گذشته است.

photo 2022 05 11 15.31.34
در زمان نگارش این خبر، ترا برای اولین بار در شش ماه گذشته به زیر سطح ۳۵ دلار سقوط کرد و به ۲.۸۳ دلار رسید، که می‌تواند یکی از چشمگیرترین فروش‌های امسال در میان توکن‌های با ارزش بالا باشد. این کاهش سریع، لونا را از لیست ۱۰ توکن برتر از نظر ارزش بازار خارج کرده است. ارزش بازار لونا اکنون ۱,۶۵۲,۴۰۱,۶۰۲ دلار است.

چه اتفاقی خواهد افتاد؟

برای سرمایه‌گذارانی که ممکن است از مدل ترا به عنوان یک استیبل کوین الگوریتمی آگاه نباشند: توکن‌های لونا به عنوان ارز ذخیره‌ای عمل می‌کنند که از توکن UST شبکه پشتیبانی می‌کند. علاوه بر بیت کوین و سایر دارایی‌های دیجیتالی که از این استیبل کوین پشتیبانی می‌کنند، ترا با ضرب کردن و سوزاندن توکن اصلی‌اش، LUNA، پیوند خود را حفظ می‌کند. به عبارت دیگر، پایداری UST تا حد زیادی به پایداری لونا بستگی دارد.

با این حال، با کاهش سریع قیمت لونا، UST از میخ خود (همبستگی‌اش با دلار) جدا شده است. در حالی که UST بسیاری از ضررهای خود را پس گرفته بود، در حال حاضر حدود ۰.۹۳ دلار به ازای هر توکن سقوط کرد، که نشان‌دهنده مشکلات جدی و نگرانی در مورد فروپاشی احتمالی این استیبل کوین کلیدی است.

بازار استیبل کوین برای عملکرد مناسب بسیاری از جنبه‌های بازار ارز دیجیتال مهم است. اگر سرمایه‌گذاران اعتماد خود را به ارزش اساسی استیبل کوین‌ها از دست بدهند، احتمال سرایت این بی‌اعتمادی به بازار بیشتر می‌شود. بنابراین، بسیاری از سرمایه‌گذاران در حال تماشای عملکرد توکن‌های لونا و ترا (UST) هستند.

photo 2022 05 11 15.31.40 e1652267531583

حالا چه باید کرد؟

با حرکت رو به جلو، احتمالات در رابطه با اینکه چگونه بازار اعتماد خود را به UST و سایر استیبل کوین‌ها در میان این فروش چشمگیر به دست خواهد آورد، افزایش یافته است. به دلیل نوسانات اخیر در بازارها، بسیاری از سرمایه‌گذاران انتظار داشتند که نوعی آزمایش برای UST و سایر استیبل کوین های الگوریتمی انجام شود. با این حال، اجماع بازار در مورد اینکه چگونه ترا توانست این دوره از نوسانات را پشت سر بگذارد به طور فزاینده‌ای رو به وخامت است.

پیشنهاد مطالعه: انواع الگوریتم اجماع در دنیای بلاک چین و ارز

شایان ذکر است که UST در گذشته یک بار دیگر هم از میخ خود جدا شده و دوباره به آن متصل شده بود. با این حال، این کاهش چشمگیر در قیمت UST ممکن است برای مدتی اعتماد سرمایه‌گذاران به ترا را متزلزل کند. اینکه خسارت دائمی یا موقت خواهد بود، مشخص نیست و باید منتظر ماند. با این حال، تا زمانی که UST دوباره به میخ خود متصل شود، این بحث‌ها احتمالاً ادامه خواهد داشت.

بنیاد ترا (LUNA) اعلام کرده است که ۷۵۰ میلیون دلار بیت کوین به شرکت‌های فرا-بورس وام می‌دهد تا به محافظت از میخ UST کمک کند، و همچنین ۷۵۰ میلیون دلار آمریکا برای خرید بیت کوین در تلاش‌های تثبیت خود وام خواهد داد. به نظر می‌رسد این حرکت‌ها UST را بالاتر می‌برد و به طور بالقوه می‌تواند کارساز باشد. با این حال، گذر این زمان‌ برای سرمایه‌گذارانی که شاهد سقوط ترا هستند همچنان دشوار است.

با این حال، این که دو کوون بنیانگذار ترا (LUNA) چگونه این بحران را مدیریت می‌کنند، نحوه عملکرد بلندمدت این توکن را تعیین می‌کند. شاید این می‌تواند مهم‌ترین ۲۴ ساعت طول عمر ترا تا به امروز باشد. سرمایه‌گذاران عملکرد UST را در ساعت‌ها و روزهای آینده به دقت زیر نظر خواهند داشت!

 

پیشنهاد مطالعه: چرا آلت کوین‌ها درروندهای نزولی سقوطشان سریع‌تر از بیت کوین است؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=51140
دکمه بازگشت به بالا