ایستگاه خبر

هشدار بلژیک مبنی بر نشانه های تقلب در معامله ارزهای رمزنگاری شده

مقامات مالی بلژیک یک لیست از ۱۹ بستر معاملاتی رمزارزها که از آنها شکایت دریافت شده است، منتشر کردند. مقامات قانونی می گویند، در این پلتفرم ها نشانه هایی از تقلب به چشم می خورد.

سازمان قانون گذاری بازار و خدات مالی بلژیک (FSMA)، اخیرا هشداری درمورد پلتفرم های معاملاتی فریبکارانه رمزارز ها، منتشر کرده است.

۱۹ پلتفرم «مشکوک» رمزارز از نظر FSMA

هشدار نهاد FSMA بلژیک مبنی بر نشانه های تقلب در معامله ارزهای رمزنگاری شده
https://atozforex.com

آژانس FSMA همچنین لیستی از ۱۹ پلتفرم رمزارز ها منتشر کرده است، که شامل «ابهامات یا شکایاتی از طرف مشتریان آنها، مبنی بر نشانه های از تقلب»، بوده اند.

به نقل از کوین ایران این لیست عبارتست از: ۰۱crypto، Btc-cap، Capital-coins، Coinquick، Cryptavenir،  Crypto-banque، Crypto-infos، Cryptos.solutions، Cryptos-currency، Ether-invest،  Eurocryptopro، Finance-mag، Gme-crypto، Gmtcrypto، Good-crypto، Mycrypto24، Nettocrypto، Patrimoinecrypto و Ydconsultant.

این سازمان تاکید کرده است که این لیست شامل تمام پلتفرم های معاملاتی مشکوک نیست (لیست تنها محدود به گزارش مشتریان است).

شکایات مشتریان در بلژیک

هشدار نهاد FSMA بلژیک مبنی بر نشانه های تقلب در معامله ارزهای رمزنگاری شده
http://www.1zoom.me

FSMA اشاره کرد که چندین پلتفرم جدید بر بستر اینترنت ظهور کرد اند که از روش های مشابهی برای جذب سرمایه گذاران استفاده می کنند. «آنها ادعا می کنند که بهترین (و یا یکی از بهترین) پلتفرم های معاملاتی برای هر دو دسته ی سرمایه گذاران مبتدی و حرفه ای هستند و سرمایه گذاران با بررسی دقیق جزئیات مالی در این پلتفرم ها، می توانند به راحتی به آنان اعتماد کنند و تجارت خود را از طریق آنان پیگیری نمایند.

شکایات دریافتی FSMA شامل مشتریانی است که پس از اولین استفاده از خدمات این شرکت ها دیگر قادر به بازگرداندن پول و سرمایه خود نشده اند. FSMA به نقل از یک مصرف کننده آورده است:

«پس از اینکه برای برداشت پول های خود اقدام کردم، به من وعده دادند که پول ها در زمان مشخص به حسابم واریز خواهد شد، اما هرگز چیزی به حساب من بازنگشت و حتی دسترسی من به پلتفرم قطع شده است».

مشاوره و هشدار  FSMA

FSMA از سرمایه گذاران خواسته که بیشتر احتیاط کنند و «مراقب همه ی نشانه های تقلب در زمینه سرمایه گذاری باشند». این سازمان همچنین به سرمایه گذاران توصیه می کند: «همواره با موسسات قابل شناسایی کار کنید (شناسایی جزئیات، کشوری که در آن ثبت شده و …) و هرگز به شرکتی که به راحتی قابل شناسایی نیست، اعتماد نکنید».

هشدار نهاد FSMA بلژیک مبنی بر نشانه های تقلب در معامله ارزهای رمزنگاری شده
https://tradebytrade.com

آشنایی با وب سایت بد بیت کوین برای تشخیص سایت های تقلبی بیت کوین

FSMA توضیح داده است که سرمایه گذاران باید مراقب شرکت هایی که ادعا می کنند از مقامات نظارتی مجوز فعالیت دارند، باشند. آنها افزوده اند که در حال حاضر «هیچ نظارتی بر پلتفرم های آنلاین فعال درحوزه رمزارزها وجود ندارد». بعلاوه، این سازمان اشاره کرد که اکثر این شرکت ها کمتر از یک سال است که به وجود آمده اند.
همچنین سرمایه گذاران باید خواستار «اطلاعات قابل فهم و  شفاف» از موسسات باشند و «دیدگاه انتقادی به این اطلاعات داشته باشند». FSMA بلژیک توضیح داد:

بسیاری از پلتفرم های معاملاتی رمزارز ها، وعده بازپرداخت تضمینی یا حفاظت کامل سرمایه را می دهند. در حالی که، چنین وعده هایی در حوزه رمزارزها یک توهم بزرگ است! اگر چنین پیشنهادی دریافت کردید، بدون شک یک کلاهبرداری خواهد بود.

در نهایت، این آژانس بلژیکی تاکید کرد که: «سرمایه گذاران باید مراقب وعده های سود نجومی باشند. بازده هایی که خیلی خوب به نظر می رسند ممکن است یک تله باشد».

https://coiniran.com/?p=19223
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x