ایستگاه خبر

استفاده از حساب های جعلی twitter برای کلاهبرداری رمزارزی

کلاهبرداران برای به دام انداختن قربانیان در twitter، به یک روش جدید و نگران کننده روی آورده اند: به دست آوردن حساب های کاربری که دارای تاییدیه توییتر هستند.

به گزارش کوین ایران و به نقل از BuzzFeed، چنین به نظر می رسد که هفته گذشته کلاهبردارانی سعی کرده‌ بودند تا حساب های کاربری بنیاد Tron و بنیانگذار آن  Justin Sun را در twitter جعل کنند.  کشف یکی از حساب های تایید شده تقلبی مورد بحث، @TronFoundationl، که محتوای توییتر واقعی بنیاد Tron را کپی کرده، تا آنجا که حتی توییت های پین شده آن را نیز بازنشر داد، هشداری بود که کاربران مراقب حساب های تقلبی و کلاهبرداری باشند.

اما کلاهبرداری توییتری چطور اتفاق افتاد؟

کلاهبرداری رمزارزی از کاربران با استفاده از حساب های جعلی توییتر (twitter)
Image source: https://smartereum.com/3847/fake-celebrities-are-scamming-people-of-bitcoin-elon-musk-and-donald-trump-impersonated/

حساب های کاربری جعلی، از طریق ارسال یک لینک به کیف پول رمزارز ها و درخواست کمک مالی به وسیله اتریوم و با وعده پس فرستادن ۴ تا ۱۰ اتر به ۲۰۰ نفر از کاربران اولی که «مشارکت» می کنند، آن ها را فریب داده و بدین وسیله به خواسته خود می رسند. در واقع، به نظر می رسد این روش تشدید اقدامات مخرب قبلی برای سوء استفاده از کاربران twitter است، که در آن مهاجمان به سادگی حساب های جعلی خود را  با کپی برداری از مشخصات توسعه دهندگان و سایر افراد شناخته شده در حوزه رمزارز ها، ایجاد می کردند.

در حالی که طبق قوانین توییتر، حساب های کاربری، وضعیت تایید شده ی  خود را هنگام تغییر نام از دست می دهند، چندین حساب جعلی موفق به حفظ نشان های تأیید خود شده اند که تیک یا علامت آبی رنگ در گوشه حساب کاربری، حاکی از این تایید است.

کلاهبرداری رمزارزی از کاربران با استفاده از حساب های جعلی توییتر (twitter)
Image source: https://firenewsfeed.com/finance/1196512

موضع twitter در این باره

سخنگوی توییتر اعلام کرده است که «اگر یک حساب کاربری نام کاربری خود را تغییر دهد، تاییدیه اش را از دست خواهد داد. در هر باری که این اتفاق نیفتد، اشتباه یا خطایی رخ داده است».

این موضوع حتی توجه Jack Dorsey، بنیانگذار توییتر را نیز جلب کرده است. او روز دوشنبه به طور علنی اظهار کرد که «ما منشا این مشکل را پیدا کرده ایم و در حال برطرف کردن آن هستیم».

 

https://coiniran.com/?p=18825
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x