ایستگاه خبر

کاردانو میزبان یک استیبل‌کوین با پشتوانه‌ی طلا!

در نشست اخیر Crypto Summit که به‌میزبانی روزنامه‌ی اقتصادی انگلیسی City A.M. برگزار شد، همکاری جدیدی بین بلاک‌چین کاردانو و پروتکل دیفای MELD شکل گرفت که طی آن کاردانو میزبان یک استیبل‌کوین جدید با پشتوانه‌ی طلا خواهد بود. همکاری MELD از یک محور سه‌گانه برخوردار است که از Tingo Holdings، بزرگترین شبکه‌ی مخابراتی نیجریه و Ubuntu Tribe که یک انجمن انحصاری برای توکنیزه‌ کردن منابع طبیعی است، تشکیل می‌گردد.

استیبل‌کوین‌های کاردانو

این استیبل‌کوین جدید به کاربران کاردانو امکان وام‌دهی، امانت گرفتن و استیک نمودن دارایی‌های خود را می‌دهد. Ken Olling، رئیس و هم‌بنیان‌گذار MELD، با بیان آنکه هدف‌اش دسترسی به بازارهای سرمایه‌گذاری توسط تلفن‌های هوشمند است، گفت:

«ما طلا را در صندوق‌های مخصوص ذخیره نموده، آن را توکنیزه کرده و پس از تفکیکِ آن به بخش‌های بسیار کوچک، اقدام به فروش‌اش خواهیم کرد.»

وی افزود:

«این یک ایده‌ی بسیار ساده است، اما به‌خاطر ارزش پایدار طلا از اعتبار بالایی برخوردار است.»

کاردانو میزبان یک استیبل‌کوین با پشتوانه‌ی طلا!

همان‌طور که در گذشته خواندیم، پلتفرم COTI به‌عنوان صادرکننده‌ی رسمی استیبل‌کوین Djed انتخاب شد. Djed نوعی توکن الگوریتمی است که از پایداری قیمتی بالایی برخوردار است.

طبق اظهارات تیم توسعه‌دهنده‌ی کاردانو، ویژگی‌های Djed را می‌توان حفظ مقادیر سطوح بالا و پایین قیمتی، طراحی پایدار و امن در زمان سقوط بازار، حفظ ارزش و عدم ورشکستگی، طراحی ضد تخلیه‌ی ذخایر ارزی و قابلیت اثبات با فرضیه‌های ریاضی، برشمرد.

افزایش پذیرش

David Taylor، مسئول ارشد بخش بازاریابی بنیاد کاردانو، مدعی شد که همکاری MELD با اپراتور اول مخابراتی نیجریه خدمات رمزنگاری را به‌ میلیون‌ها کاربر فعال تلفن‌همراه عرضه کرده که درنهایت به پذیرش بیشتر کاردانو در آن کشور منجر خواهد شد.

درپی تحولات اخیر شکبه‌ی کاردانو، تعداد دارندگان ADA اخیرا به اوج تاریخی خود رسیده است. داده‌های شرکت تحلیلی IntoTheBlock حاکی از آن است که شمار دارندگان کاردانو به بیش از ۲۴۳ هزار نفر می‌رسد که به ۷۰ درصد از این آدرس‌های کیف‌پول سود تعلق می‌گیرد.

پیشنهاد مطالعه: وب ۳.۰ چیست؟ (Web 3.0)

Source

https://coiniran.com/?p=47761
دکمه بازگشت به بالا