ایستگاه خبر

فشار خزانه‌داری ایالات متحده برای وضع مقررات استیبل کوین‌ها

جانت یلن، وزیر خزانه‌داری ایالات متحده، در تاریخ ۱۹ جولای از گروه کاری ریاست‌جمهوری در بازارهای مالی (PWG) خواست تا مقررات استیبل کوین‌ها را بررسی کنند.

در این اطلاعیه توضیح داده شد: یلن بر لزوم اقدام سریع برای اطمینان از وجود چارچوب نظارتی مناسب ایالات متحده تأکید کرد.

PWG به طور رسمی شامل خزانه‌داری، فدرال رزرو، کمیسیون بورس و اوراق بهادار و کمیسیون معاملات آتی کالاست. مسئولان همه این دفاتر و همچنین همکاران دفتر کنترل ارز، و شرکت بیمه سپرده فدرال در این جلسه حاضر بودند.

حضور نمایندگان بسیاری از آژانس‌ها نشان‌دهنده علاقه به یک پروژه نظارتی بزرگ متمرکز بر قوانین استیبل کوین‌ها است. این اقدامات با تلاش‌های دیگر برای هماهنگی تنظیم مقررات رمز ارزها در میان نهادها مطابقت دارد. در حال حاضر، اپراتورهای استیبل کوین‌ها در ایالات متحده عمدتاً به تنظیم‌کننده‌های ایالتی پاسخ می‌دهند.

اطلاعات منتشر در توصیف رویداد امروز که یلن هفته گذشته از آن خبر داده بود، بسیار موجز و مختصر بود و به اطلاع عموم نرسید. خزانه‌داری گزارش داد شرکت‌کنندگان گزارشی از روند اصلی تنظیم مقررات استیبل کوین‌ها را مشاهده کردند که در این دپارتمان در حال بررسی است.

رهبران همچنین «در مورد رشد سریع استیبل کوین‌ها، استفاده‌های بالقوه از آن‌ها به‌عنوان وسیله پرداخت و خطرات احتمالی برای کاربران نهایی، سیستم مالی و امنیت ملی بحث کردند.»

 

 

پیشنهاد مطالعه: استیبل کوین چیست؟ (Stablecoin) معرفی انواع استیبل کوین

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=46643
دکمه بازگشت به بالا