ایستگاه خبر

اقدامات قانونی دارندگان XRP علیه SEC

دارندگان XRP در ۱ ژانویه ۲۰۲۱ دادخواست خود را در دادگاه منطقه‌ای Rhode Island مطرح کردند و ادعا کردند که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) با اعلام XRP به عنوان اوراق بهادار منافع سرمایه‌گذاران را تهدید کرده است.

دارندگان XRP ادعا SEC متضررشان کرده است
گروهی از دارندگان XRP دادخواستی علیه Elad Roisman سرپرست SEC ارائه داده‌اند. در این دادخواست ادعا شده است که SEC با اقدامات خود علیه Ripple به سرمایه‌گذاران آن آسیب رسانده است. در ۲۲ دسامبر، این کمیسیون در یک شکایت رسمی اعلام کرد که Ripple اوراق بهادار ثبت‌نشده را به شکل XRP به سرمایه‌گذاران فروخته است.

در همین حال، تعداد زیادی صرافی رمزارز مستقر در ایالات متحده، معاملات این توکن را متوقف یا لغو کرده و باعث سقوط قیمت آن شده‌‌اند.

جان ای دیتون، دادخواست‌دهنده اصلی و دارنده XRP، گفت: «از SEC خواسته‌ایم XRP را از اوراق بهادار مستثنی کند.»

دادخواست‌دهندگان همچنین استدلال می‌کنند این که SEC هفت سال پس از توزیع اولیه XRP آن را اوراق بهادار می‌نامد، صلاحیت و بصیرت SEC را در هاله‌ای از ابهام می‌برد.

|| بیشتر بخوانید:‌ تفاوت های Utility Tokens و Security Tokens در چیست؟ ||

در این دادخواست ذکر شده است که در موارد زیادی از جی کلایتون، رئیس سابق SEC، علناً از موضع آژانس در مورد XRP سؤال شده بود. با این حال، رئیس هیئت مدیره شفافیت لازم درباره موضع خود را به موقع ارائه نداد.

« SEC به جای محافظت از سرمایه‌گذاران و به اشتراک گذاشتن اطلاعات برای کمک به آنها در تصمیم‌گیری بهتر، آگاهانه و تعمداً باعث ضرر چند میلیارد دلاری به سرمایه‌گذاران بی‌گناه شد.»

در صورت تأیید، این نامه سعی در جلوگیری از ادامه اقدام SEC در مورد وضعیت حقوقی این توکن دارد. بررسی پرونده‌های حقوقی بین SEC و Ripple، صادر کننده XRP، در ماه فوریه آغاز خواهد شد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=42919
دکمه بازگشت به بالا