ایستگاه خبر

آیا ریپل، پس از شکست‌های پیشین، استیبل کوین‌ صادر خواهد کرد؟

از آنجا که ریپل با یک دادخواست از کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده و حذف شدن از لیست صرافی‌های مختلف روبرو بود، برخی ممکن است تعجب کنند که آیا یک طرح تجاری مکمل قابل اجراست یا خیر. یکی از گزینه‌ها این است که شرکت با توجه به اینکه XRP با موشکافی روبرو می‌شود، تمرکز خود را به سمت ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) و استیبل کوین معطوف کند.

به نظر می‌رسد Ripple به CBDC علاقه‌مند است
Ripple علاقه قبلی خود را به CBDC ابراز کرده است. در آگوست سال ۲۰۲۰، امی یوشیکاوا، مدیر ارشد عملیات جهانی Ripple، گفته بود که XRP با سکه‌های پایدار یا CBDCها رقابت نمی‌کند. وی افزود که XRP مکمل سکه‌های پایدار است و می‌تواند به مبادله آنها کمک کند.

بعدها، در ماه نوامبر، مدیرعامل Ripple، برد گارلینگهاوس اذعان کرد که تعدادی از بانک‌های مرکزی XRP Ledger را به عنوان فناوری منبع باز برای انتشار سکه‌های پایدار بررسی می‌کنند. وی خاطرنشان کرد که اگرچه ریپل به طور مستقیم در آن فعالیت‌ها شرکت نمی‌کند، این شرکت سعی دارد برای آن بانک‌ها مفید باشد.

|| بیشتر بخوانید:‌ شرکت های رمز ارز پایدار (Stablecoin) چگونه درآمدزایی می کنند؟ ||

ریپل در رابطه با هر دوی این اظهارات در ژانویه امسال مجدداً اظهار کرد که هدف آن ایجاد دارایی رابط خنثی برای CBDCها مانند یوان دیجیتال آینده چین است. با این حال، این برنامه‌ها تا حد زیادی به XRP به عنوان یک ارز رابط بستگی دارد.

بانک‌ها می‌توانند استیبل کوین XRPL  صادر کنند
همانطور که دیوید شوارتز (مدیر فنی ریپل) در اوایل ماه جاری توضیح داد، در حال حاضر این امکان برای بانکها وجود دارد که بتوانند سکه پایدار خود را روی XRP Ledger منتشر کنند. به گفته شوارتز، بانک‌ها برای انجام این کار به سادگی باید به یک گره متصل شده و پشتوانه مالی خود را واریز کنند.

شوارتز اذعان می‌کند که دفتر نظارت بر ارز (OCC) به بانک‌های ایالات متحده اجازه همکاری در شبکه‌های سکه‌های پایدار را داده است. این بدان معناست که Ripple در موقعیتی بهتر از هر زمان دیگری قرار دارد تا بانک‌ها را به انتشار توکن‌های جدید در XRP Ledger ترغیب کند.

پیش از این، شوارتز همچنین پیشنهاد می‌کرد که یک کوین پایدار با پشتیبانی از XRP امکان‌پذیر باشد. این سیستم پیشنهادی به هر کسی امکان می دهد XRP را سپرده‌گذاری و برای خود یک استیل کوین ایجاد کند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=43296
دکمه بازگشت به بالا