ایستگاه خبر

ویکی‌پدیا دیگر کمک‌های مالی کریپتو را نخواهد پذیرفت!

ویکی‌پدیا اعلام کرده است که دیگر کمک‌های مالی را به صورت کریپتو نمی‌پذیرد و حساب بیت‌پی (Bitpay) خود را پس از یک بحث سه ماهه توسط بنیاد ویکی‌مدیا می‌بندد.

پیشنهاد اولیه مولی وایت ویراستار ویکی‌پدیا برای توقف پذیرش کمک‌های ارزهای دیجیتال توسط جامعه ویکی‌مدیا بین ۲۰ دی تا ۲۳ فروردین ۲۰۲۲ انجام شد. بنیاد ویکی‌مدیا (WMF) اکنون بیانیه‌ای منتشر کرده است که نشان می‌دهد دیگر کمک‌های ارزهای دیجیتال را نمی‌پذیرند.

علت عدم پذیرش کریپتو در ویکی‌پدیا چه بود؟

بنیاد ویکی‌مدیا تصمیم گرفته است که از پذیرش کمک‌های ارزهای دیجیتال خودداری کند. این تصمیم بر اساس درخواست جامعه مبنی بر اینکه WMF دیگر اعانه‌های ارزهای دیجیتال را نمی‌پذیرد، اتخاذ شد، که نتیجه یک بحث سه ماهه بود که در اوایل این ماه به پایان رسید.

با توجه به درخواست جامعه، درخواست برای نظرات (Rfc) شامل ورودی حدود ۴۰۰ کاربر بود که در رأی‌گیری و بحث در مورد این پیشنهاد شرکت کردند.

برخی از استدلال‌هایی که در حمایت از پیشنهاد توقف پذیرش ارزهای دیجیتال بیان شده‌اند، عبارتند از: «مسائل پایداری زیست‌محیطی، که پذیرش رمز ارزها به منزله تأیید ضمنی مسائل پیرامون ارزهای دیجیتال است، و مسائل جامعه برای پذیرش ارزهای دیجیتال».

استدلال‌هایی در مخالفت با این پیشنهاد مطرح شد: «وجود ارزهای دیجیتال با مصرف کم انرژی (اثبات سهام)، ارزهای دیجیتال راه‌های امن‌تری برای کمک مالی و مشارکت در امور مالی برای مردم کشورهای سرکوبگر فراهم می‌کنند، و اینکه ارزهای فیات همچنین مشکلاتی با محیط زیست دارند.»

قبل از تصمیم اخیر ویکی‌پدیا برای توقف کمک‌های ارزهای دیجیتال، ویکی‌پدیا ۱۳۰۱۰۰.۹۴ دلار کمک‌های مالی در رمز ارزها (۰.۰۸ درصد از درآمد آن‌ها) دریافت کرده بود.

تصمیم ویکی‌پدیا برای بستن گزینه ارز دیجیتال خود برای اهداکنندگان منجر به بسته شدن حساب Bitpay آن‌ها شده است، در حالی که این دایره‌المعارف آنلاین از این موضوع به عنوان یک موضوع پیچیده و در حال تغییر یاد می‌کند و خاطرنشان می‌کند که آن‌ها برای درخواست‌های داوطلبان و خیرین راهکاری ارائه خواهند کرد.

پیشنهاد مطالعه: جنبه محیط زیست-دوستی استخراج بیت کوین

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=50997
دکمه بازگشت به بالا