ایستگاه خبر

چرا نهنگ‌های NFT مجذوب عدد ۸ هستند؟

روز گذشته شاهد موجی از معاملات در بازار توکن‌های غیرقابل تعویض یا NFT بودیم که تمام آنها به‌نحوی با عدد ۸ درارتباط بودند. CryptoPunk شماره ۸۸۸۸ به‌قیمت ۸۸۸.۸ اتریوم و یک EtherRock به‌قیمت ۸۸۸ در حراجی فروخته شد. به‌علاوه ۶۴ عدد CryptoPunk جدید به‌قیمت ۸۸۸ اتریوم برای فروش قرار گرفته و مدیرعامل شرکت‌ نرم‌افزاری Meitu نیز CryptoPunk شماره‌ی ۸۲۳۶ را خرید. چرا عدد ۸ برای نهنگ‌های بازار NFT چنین جذابیتی دارد؟

طبق یک تئوری سرمایه‌گذاران چینی مجذوب عدد ۸ هستند، به‌عقیده‌ی آنان ۸ یک عدد جادویی است که در فرهنگ بومی چین «فا» (發) تلفظ شده و به‌معنای «ثروت و رونق» است. اعداد دیگری که در فرهنگ چینی از محبوبیت بالایی برخوردارند دو عدد ۱۳۱۴ و ۵۲۰ هستند که معنای آنها به‌ترتیب «این زندگی ابدی» و «دوستت دارم» است.

چرا نهنگ‌های NFT مجذوب عدد 8 هستند؟

یکی از سرمایه‌گذاران چینی درخصوص این ارتباط به نشریه‌ی Decrypt گفت: «NFTهایی که با این اعداد شماره‌ یا قیمت‌گذاری شده باشند از محبوبیت بیشتری بین نهنگ‌ها برخوردارند، زیرا آنها اغلب برای هدیه دادن انتخاب می‌گردند.»

اما برای حمایت از این ادعا که سرمایه‌گذاران چینی مجذوب اعداد خاصی هستند، داده‌های معتبر کمی وجود دارد. Alex Svanevik، مدیرعامل شرکت تحلیلی Nansen، مدعی شد که سوابق بلاک‌چین بیانگر آن است که آسیا فعال‌ترین قاره از نظر معاملات رمز ارز است. اگرچه گزارش وی به مدت زمان فعالیت بازار NFT نپرداخته است.

براساس داده‌های موجود سرمایه‌گذاران چینی تنها افرادی نیستند که به عدد ۸ علاقه نشان می‌دهند. آدرس کیف‌پولی که EtherRock را به‌قیمت ۸۸۸ اتریوم خریداری کرده، به یک فرد اروپایی تعلق دارد.

در خاتمه بهتر است بدانیم خریدار CryptoPunk شماره‌ی ۸۸۸۸ سرمایه‌گذاری با نام مستعار است که خود را غیرآسیایی معرفی کرده و تنها به‌دلیل آنکه عدد ۸ شبیه به آدم برفی است، به آن علاقه دارد.

پیشنهاد مطالعه: نهنگ‌های بیت کوین چه کسانی هستند؟ چگونگی تعیین جهت حرکت بازار توسط نهنگ بیت کوین

Source

https://coiniran.com/?p=47269
دکمه بازگشت به بالا