ایستگاه خبر

نظر اقتصاددان آمریکایی، پل کروگمن در مورد رمز ارز بیت کوین چیست؟

پل کروگمن (Paul Krugman)، اقتصاددان معروف آمریکایی، اخیرا در مصاحبه‌ای رمز ارز بیت کوین را رد کرده است. او معتقد است که اگرچه بیت کوین بیش از یک دهه عمر دارد، اما نتوانسته به وعده خود عمل کند و به عنوان پول ایفای نقش کند. کروگمن نیز مانند بسیاری دیگر معتقد است که بیت کوین چیزی مانند طلا است. این در حالی است که افراد تاثیرگذار فکر می‌کنند که این دارایی می‌تواند پناهگاهی در برابر ریسک تورم شدید باشد. کروگمن تصور می‌کند که چنین نظراتی تحت تاثیر دیدگاه فناوری آزادی‌خواهانه هستند که در این دیدگاه، رمز ارز به عنوان آینده پول تلقی می‌شود.

یک کارآفرین و شخصیت تلویزیونی آمریکایی بنام مارک کوبان (Mark Cuban) نیز بیت کوین را با طلا مقایسه کرده است. او ابراز داشته تا زمانی که مردم بیت کوین را به عنوان نسخه دیجیتال طلا بپذیرند، این رمز ارز ارزش دارد و قابل سرمایه‌گذاری خواهد بود. او معتقد است که این ایده که بیت کوین روزی جایگزین ارز فیات شود، بی‌اعتبار است.

کروگمن حتی در زمان بازار صعودی ۲۰۱۳ نیز از منتقدان بیت کوین بود و حتی در آن زمان این رمز ارز را شیطانی نامید. او هنوز هم در مورد اینکه بیت کوین یک ذخیره ارزش باثبات است، قانع نشده است. کروگمن در سال ۲۰۱۱ مقاله‌ای را در نیویورک تایمز در مورد بیت کوین نوشت که انتقادات زیادی را به همراه داشت. مدیرعامل ShapeShift یکی از منتقدان جدی این مقاله در آن زمان بود.

این انتقاد احتمالا به خاطر این بود که کروگمن قبلا پیش‌بینی‌های اشتباهی کرده بود. او در مقاله‌ای در سال ۱۹۹۸، نقش آینده اینترنت را زیر سوال برده بود. او در آن مقاله ادعا کرده بود که تاثیر اینترنت بر اقتصاد جهان بیشتر از تاثیر دستگاه فاکس نخواهد بود. بعید نیست که پیش‌بینی او در مورد رمز ارز بیت کوین هم اشتباه از آب درآید و بیت کوین تبدیل به پول جهان شود. نظر شما چیست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=42661
دکمه بازگشت به بالا