ایستگاه خبر

همزمان با صعود نرخ تورم در آمریکا، ۱.۱۴ میلیارد دلار توسط یک نهنگ بیت‌کوین از صرافی Coinbase خارج شد!

براساس داده‌های ارائه‌شده ازسوی سرویس محبوب رهگیری تراکنش‌های رمز ارز یعنی Whale Alert، یک نهنگ بزرگ بیت‌کوین، که احتمالا یک موسسه سرمایه‌گذاری است، اقدام به‌انتقال ۱.۷ میلیارد دلار BTC از حساب صرافی Coinbase به‌یک کیف‌پول ناشناس کرده است.

همزمان با صعود نرخ تورم در آمریکا، 1.14 میلیارد دلار توسط یک نهنگ بیت‌کوین از صرافی Coinbase خارج شد!

همزمان با صعود نرخ تورم در آمریکا، 1.14 میلیارد دلار توسط یک نهنگ بیت‌کوین از صرافی Coinbase خارج شد!

همزمان با صعود نرخ تورم در آمریکا، 1.14 میلیارد دلار توسط یک نهنگ بیت‌کوین از صرافی Coinbase خارج شد!

به‌گفته‌ی Whale Alert در یک بازه‌ی ۱۰ ساعته و طی ۳ مرحله تراکنش مقادیر قابل‌توجهی بیت‌کوین، که هریک حدودا ۱۰ هزار BTC بوده‌اند، از یکی از حساب‌های بخش حرفه‌ای صرافی کوین‌بیس یعنی «Coinbase Pro» خارج شده‌اند. ارزش مجموع این تراکنش‌ها که بالغ‌بر ۱.۱۷ میلیارد دلار است به‌یک کیف‌پول ناشناس انتقال یافته‌ است.

اقدام این نهنگ بیت‌کوین همزمان با افزایش تورم در آمریکا بوده است

گرچه ممکن است کاملا تصادفی و بی‌ربط به‌نظر رسد، اما انتقال این حجم از بیت‌کوین توسط این نهنگ از صرافی Coinbase همزمان با افزایش تورم در آمریکا صورت گرفته است. طبق اعلام اداره‌ی کار و آمار آمریکا، نرخ تورم فعلی این کشور به‌بالاترین حد خود از سال ۱۹۸۲ رسیده است.

طبق گزارش اداره‌ی فوق، شاخص قیمت مصرف‌کننده برای مناطق شهرنشین (CPI-U) طی یک روند تصاعدی از ۰.۶ درصد در ماه ژانویه به ۰.۸ درصد در ماه فوریه رسیده است. طی ۱۲ ماه گذشته تمامی اقلام این شاخص پیش از تعدیل قیمتی فصل جدید، با ۷.۹ درصد افزایش مواجه بوده است.

بخش عمده‌ی این افزایش به شاخص قیمت حوزه‌ی سوخت، غذا و مسکن اختصاص داشته است. سه شاخص مذکور در ماه فوریه به‌ترتیب با ۶.۶، ۱ و ۱.۴ درصد رشد قیمتی روبه‌رو بوده که بیشترین افزایش تورم از آوریل ۲۰۲ تلقی می‌شود.

در یک بازه‌ی ۱۲ ماهه، کل شاخص‌های قیمتی با یک روند تصاعدی یپوسته تا ۷.۹ درصد بیشتر شده است، این رقم رکورد پیشین را، که در ژانویه‌ی ۱۹۸۲ ثبت‌شده بود، شکست. شاخص سوخت و انرژی درمقایسه با سال گذشته رشد ۲۵.۶ درصدی و تورم مواد غذایی نیز نسبت به‌سال پیش ۷.۹ درصد بیشتر شده است.

پیشنهاد مطالعه: بهترین صرافی رمز ارز ایرانی کدام است؟ مقایسه تخصصی زمستان ۱۴۰۰

Source

https://coiniran.com/?p=50208
دکمه بازگشت به بالا