ایستگاه خبر

گزیده اخبار حوزه بلاک چین و رمز ارز ها از ۲۹ تیر تا ۴ مرداد ۹۸

راهنمای مطالعه نمایش

رمز ارز ها

آشفتگی در بازار رمز ارزها، قیمت بیت‌کوین دوباره به ۱۱ هزار دلار رسید!

بعد از یک هفته پر نوسان، در ساعات گذشته بیت‌کوین دوباره بالاتر از ۱۱ هزار دلار معامله شد. پس از بازار صعودی در انتهای ماه ژوئن که قیمت بیت‌کوین را به بالاترین قیمت سال یعنی ۱۴ هزار دلار رسانده بود، این رمز ارز بقیه روزهای ماه در محدوده ۱۰ هزار تا ۱۳ هزار دلار در حال نوسان بود. طبق آمار سایت CoinMarketCap، با صعود دوباره قیمت رمز ارزها، بیت‌کوین توانسته شب گذشته بالاتر از ۱۱ هزار دلار معامله شود.

گفتنی است بازار رمز ارزها تحت تأثیر اخبار منفی و اظهارنظرهای دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در مورد بیت‌کوین و رمز ارز جدید فیس‌بوک (Libra) هفته‌ی سختی را سپری کرده بود. در زمان نگارش این خبر هنوز بیت‌کوین نتوانسته است مقاومت ۱۱ هزار دلار را تبدیل به خط حمایت برای صعود مجدد خود کند.

Source

داده‌های جغرافیایی چطور روند قیمت بیت کوین (BTC) را تحت تاثیر قرار می‌دهد؟

بر اساس تحقیق جدید شرکت اطلاعات مالی رمز ارز محور Digital Assets Data، آنالیز الگوهای تجاری مختلف در سراسر جهان می‌تواند بینشی در مورد حرکت قیمت بیت کوین به دست دهد. قیمت BTC از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۷۰ درصد افزایش یافته است و که امید است این روند افزایشی ادامه یافته و به قله ۲۰ هزار دلارنیز دست یابد. بر اساس داده های جدید از بیت کوین به عنوان یک ذخیره ارزش و جایگزین فیات در کشورهایی با تورم بالا و به گفته ی فوربس، از آن به عنوان یک ابزار تجاری برای احتکار در کشورهایی با تورم پایین استفاده می شود.

Mike Alfred، مدیر اجرایی و بنیان گذار شرکت Digital Assets Data گفت:

«ما دریافتیم که در کشورهای در حال توسعه و مکان هایی که سیاست پولی و بانکی آنها پایداری کمتری دارد، حتی زمانیکه قیمت بیت کوین کاهش یابد حجم معاملات همچنان افزایش می یابد. در حالی که در اقتصادهای کوچکتر، اگر بی ثباتی در کشورهای توسعه یافته وجود داشته باشد، شاید از طریق رکود اقتصادی یا افزایش نرخ بیکاری، افزایش معناداری در علاقه به بیت کوین ایجاد شود و منجر به یک پتانسیل مثبت سازمان دهنده در قیمت بیت‌کوین شود.»

Screen Shot 2019 07 25 at 10.07.56

یافته‌های این تحقیق بر مبنای داده‌های پلتفرم LocalBitcoins بدست آمده و نشان می‌دهد روند معاملات در کشورهای با تورم بالا اغلب مستقل از قیمت BTC حرکت می‌کند.

طی بازار نزولی سال ۲۰۱۸، حجم معالات بیت کوین حدود ۷۰ در صد در کشور‌های کم تورم کاهش یافت در حالی که در کشورهای با تورم بالا حدود ۶۰ درصد افزایش داشته است. Alfred افزود:

«محدودیتی وجود دارد که کشورها چقدر می‌توانند قرض بگیرند، هزینه کنند و یا پول چاپ نمایند و بازار در نهایت تصمیم گیرنده محرک های بازار است. در این زمان ما شاهد افزایش علاقه نسبت به بیت کوین هستیم.»

Source

Datalight شاخص جدیدی برای مقایسه‌ی فاندامنتال بلاک چین‌ های مختلف ارائه کرده است

بلاک چین یک دفترکل در دسترس همه است و معیارهای زیادی برای ردیابی داده روی آن وجود دارد. با این حال، تا کنون معیاری برای مقایسه بلاک چین های مختلف که ویژگی‌ها و اصول متفاوتی دارند وجود نداشته  است. از این رو، DataLight شاخص Real Usage Index را که از حاصلضرب تعداد آدرس‌های فعال شبکه ضربدر تعداد تراکنش‌ها بدست می‌آید، معرفی کرده است.

Real Usage Index شاخص مهمی برای تحلیل فاندامنتال دارایی‌های دیجیتال است که همبستگی (۱,۲) در بلندمدت با سرمایه بازار نشان می‌دهد.

Source

Nano موفق شد زمان تایید تراکنش‌ هایش را به ۰.۲۷ ثانیه برساند

ورژن نود بلاک چین Nano اخیرا از v18 به v19 ارتقا یافته و با اینکه تاکنون فقط حدود ۵۰٪ شبکه این به‌روزرسانی را انجام داده‌اند، برخی پیشرفت‌ها مشهودند. برای مثال، میانگین ۲۴ ساعته زمان تراکنش‌ها از ۰.۶۷ ثانیه به ۰.۲۷ ثانیه رسیده است که نشان دهنده افزایش ۲.۵ برابری سرعت شبکه می‌باشد. در نسخه قبلی که مربوط به ۷ ماه پیش می‌باشد، سرعت تراکنش ها ۱۰ ثانیه بود.

برای اندازه‌گیری عملکرد شبکه، یک نود یک تراکنش اتوماتیک از آلمان به انگلستان در فاصله زمانی مشخص تنظیم کرده است. زمان از وقتی تراکنش ارسال می‌شود تا زمانی که نود دریافت کننده گزارش تایید را برای شبکه ارسال می‌کند اندازه‌گیری شده است.

Source

ویتالیک در برنامه صندلی داغ شبکه Reddit درباره اتریوم ۲ صحبت می‌کند!

ویتالیک در برنامه صندلی داغ شبکه Reddit درباره اتریوم 2 صحبت می‌کند!

مالک اتریوم ویتالیک بوترین از نقشه راه یک پروژه بلاک چینی سخن گفته است که طبق گفته او می‌تواند بدون محدود کردن توسعه‌دهنده‌ها به یک زبان برنامه‌نویسی خاص، میزبان اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های کاربردی باشد. او در این مصاحبه با علاقه‌مندان خود خاطر نشان کرد که با انتقال به الگوریتم اثبات سهام پیش‌بینی می‌شود در کنار مصرف انرژی کمتر، سرعت تراکنش‌ها افزایش و مقیاس‌پذیری بلاک چین اتریوم نیز بهبود یابد.

قدرت الگوریتم جدید تا راه‌اندازی نهایی آن پنهان خواهد ماند! برای اطمینان از تغییرات آرام، پلتفرم جدید در چند فاز اجرایی خواهد شد. او همچنین اعلام کرده است که با همه پیچیدگی‌های شبکه جدید آشناست. به استخراج‌کنندگان کنونی اتریوم فکر می‌کند و اعتقاد دارد اتریوم ۲ یک انشعاب سخت از اتریوم خواهد بود.

شایان‌ذکر است که خالق کانادایی-روسی اتریوم هرچند وقت یک‌بار برای پاسخ به سؤالات جامعه اتریوم در برنامه‌های این‌چنینی شرکت می‌کند.

Source

رایان تیلور از آخرین استراتژی‌های خود برای همگام‌سازی Dash با نیازهای جامعه جهانی سخن گفت

رایان تیلور مدیر اجرایی Dash در مصاحبه‌ای با Crypto Beadles اعلام کرده است که شرکت او در پنج حوزه برای افزایش نرخ پذیرش رمز ارز خود استراتژی‌ دارد. وی ادامه داد که اولین حوزه مربوط به تجارت رمز ارزهاست. او افزایش سرعت تراکنش‌های Dash به‌منظور دسترسی هرچه سریع‌تر معامله گران به دارایی‌های خود را الزامی دانست. دومین حوزه پرداخت‌های نقدی است. او از تمرکز این شرکت بر تجارت قانونی ماری جووانا خبر داد و افزود که قراردادهایی نیز به‌منظور تسهیل پرداخت‌های کاربران با داروخانه‌های منتخب منعقد کرده است.

سومین حوزه در صحبت‌های آقای تیلور جایگزینی به‌ جای پول نقد است. چهارمین حوزه کاربردپذیری در اقتصادهایی با تورم‌های بالاست. او از پذیرش رمز ارز خود در بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی ونزوئلا خبر داد. پنجمین و آخرین حوزه در مصاحبه آقای تیلور مرتبط با نرخ تراکنش‌های بالای کارت‌های اعتباری سنتی بود که ایشان معتقد بود پروژه او این مشکل را نیز حل کرده است.

Source

همکاری رمز ارز دش (Dash) و شرکت BlockchainIntel برای پذیرش بیشتر در جامعه

رمز ارز دش (Dash) در تلاش برای افزایش پذیرش درجامعه با شرکت BlockchainIntel، قرارداد همکاری بست. BlockchainIntel تراکنش های رمز ارز ها را تحلیل و بررسی می‌کند و ریسک آن‌ها را بر پایه «شواهد فعالیت‌های نامطلوب» رتبه‌بندی می‌کند.

دش با کمک BlockchainIntel و با توجه به قوانین انطباقی صرافی‌ها و دیگر کسب و کارها، درصدد پذیرش حداکثری در جامعه است. هرچند، برخی کاربران این «انطباق» را معادل سانسور می‌دانند و انتظار ندارند رمز ارز ها به سمت آن حرکت کنند. از طرفی، افراد ریسک گریز تلاش می‌کنند خودشان را از سرقت، پولشویی و سایر فعالیت‌های غیرقانونی در امان نگهدارند.

رایان تیلور، مدیرعامل دش، معتقد است این همکاری فرصت اضافه شدن دش به صرافی‌های دیگر از جمله پلتفرم eToroX را به آنها می‌دهد. دش که در مکان ۱۵ ام CoinMarketCap قرار دارد، در حال حاضر محبوبیت بسیاری در میان مردم ونزوئلا و تایلند کسب کرده است.

Source & Image

حالا قدرت شبکه بیت‌کوین بیشترین مقدار تاریخ است! ۸ برابر بیشتر از قله‌ی ۲۰ هزار دلاری!

اکنون شبکه‌ی بیت‌کوین، قدرت محاسباتی بیشتری نسبت به همه‌ی زمان‌ها دارد. این رمز ارز محبوب با عبور از یک مرحله‌ی تاریخی، به بیشترین هش ریت تاریخ شبکه خود رسیده است.

اطلاعاتی که از داده‌کاوی‌های بلاک چین بیت‌ کوین به‌دست‌ آمده نشان می‌دهد که در تاریخ ۲۰ جولای هش ریت شبکه به قله ۷۹ تریلیون ترا هش بر ثانیه رسیده است که این نشان‌دهنده امنیت هرچه بیشتر تراکنش‌هاست. این افزایش هش ریت شبکه همزمان با نزول قیمت بیت‌کوین از بالاترین قیمت سال یعنی ۱۳۸۰۰ دلار اتفاق افتاده است.

شایان‌ذکر است که فشار قانون‌گذاران در هفته‌های اخیر باعث نزول قیمت بیت‌کوین شده اما این کاهش قیمت تأثیری بر کارکرد شبکه نگذاشته است. امنیت شبکه هرروز رکوردهای جدیدی از خود به‌جای می‌گذارد و با استناد به گزارش منتشرشده در cointelegraph هزینه تراکنش‌ها فارغ از تغییرات شدید قیمت و حجم آن‌ها، هنوز ارزان محسوب می‌شوند.

Source

ریپل برمی‌خیزد! انتقال ۹ میلیون XRP به صرافی Bitstamp از یک فرستنده ناشناس

ریپل برمی‌خیزد! انتقال 9 میلیون XRP به صرافی Bitstamp از یک فرستنده ناشناس

ارز دیجیتال شرکت ریپل (XRP) رکورد بیشترین نقل‌ و انتقال ۲۴ ساعت گذشته را از آن خود کرده است. این یک هشدار از جانب نهنگ‌هاست! در تاریخ ۲۰ جولای مقدار ۹.۹۹۹.۰۰۰ عدد کوین XRP از کیف پولی با آدرس rHVrdBcSU3Rdj4j2RfspN6mLxUu86p5fC1 به کیف پول صرافی Bitstamp منتقل‌ شده است.

درنتیجه این تراکنش، بازار این ارز دیجیتال خیلی سریع با ۲.۶ درصد افزایش به قیمت ۰.۳۲۹۱ دلار رسیده است. این افزایش قیمت در حالی اتفاق افتاده است که XRP از انتهای ماه ژوئن روند نزولی داشته است. کیف پول فرستنده در نوامبر ۲۰۱۸ و با موجودی ۱۰۰ عدد XRP ساخته‌شده است و اکنون تنها بیست XRP موجودی دارد!

مشاهدات جزئیات تراکنش‌های این کیف پول حاکی از آن است که فرستنده پس از دریافت ۱۰ میلیون XRP، با انجام تراکنش‌های پی‌درپی، ۱۰ میلیون کوین دریافتی خود را وارد صرافی Bitstamp کرده است.

Source

غیر رسمی: کمتر از سه ماه تا انتقال کاردانو (ADA) از سیستم متمرکز به سیستم غیرمتمرکز

کاردانو (ADA) پس از پیشنهادی مبنی بر انتقال نودها از حالت متمرکز به حالت غیرمتمرکز طی سه ماه، دوباره به صدر اخبار برگشته است. این بنیاد همیشه ادعا کرده کاردانو پلتفرم نسل سوم در حوزه بلاک چین خواهد بود.

اولین گام توسعه در زمانبندی کاردانو، Byron بود که روی تامین نیاز شبکه به کیف پول تمرکز داشت و روش اجماع اثبات کار «Ouroboros» را توسعه داد. پس از آن دوره‌ی Bootstrap آغاز شد که اعتماد نودهای شبکه را حفظ کرد.

Dadulas

تصویر فوق از مخزن گیت هاب کیف پول منبع باز Daedalus برداشته شده است و نشانگر شماره معکوس تا طی شدن دو ماه و هفت روز آینده از زمان انتشار این خبر است. افق زمان‌بندی Shelley پایان سال ۲۰۲۰ است، با این حال بسیاری معتقدند این مرحله از توسعه می‌تواند پیش از برنامه به اتمام برسد. این خبر هنوز توسط بنیاد کاردانو تایید نشده است.

Source

عرضه بیش از ۲۵۰ میلیون دلار XRP در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ توسط ریپل

شرکت ریپل که صادرکننده XRP، سومین ارز دیجیتال بازار رمز ارز ها است، ۲۵۱.۵۱ میلیون دلار XRP در دومین سه ماهه ۲۰۱۹ فروخته که ۱۰۶.۸۷ میلیون دلار آن مستقیما به سرمایه‌گذاران نهادی و ۱۴۴.۶۴ میلیون دلار طبق برنامه فروش بوده است. ریپل در سه ماه اول ۲۰۱۹ تقریبا ۱۶۹.۴۲ میلیون دلار XRP به بازار عرضه کرد. بدین ترتیب، فروش XRP در مقیاس سه ماه ۴۸٪ رشد داشته است.

ریپل اعلام کرده از این پس شاهد کاهش قابل توجهی در عرضه XRP خواهیم بود. ریپل اظهار کرده است که فروش XRP در طول سه ماهه قبل به علت افزایش حجم های معاملاتی با محدودیت روبرو بوده است. همچنین، موقتا برنامه فروشش را متوقف می‌کند و محدودیت‌های برای فروش سازمانی قرار می‌دهد.

Source & Image

قانون گذاری

رئیس بانک مرکزی اروپا: لیبرا تا رضایت قانون‌گذاران را جلب نکند اجرایی نخواهد شد

بنویت کور عضو هیئت‌مدیره و رئیس بانک مرکزی اروپا اعلام کرد که رمز ارز پایدار فیس‌بوک، لیبرا، تا زمان پذیرش توسط قانون‌گذاران در سراسر جهان، اجرایی نخواهد شد. آقای کور در مصاحبه‌ای با رویترز در حاشیه اجلاس جی ۷ در شانتلی فرانسه، خاطرنشان کرد که لیبرا باید تضمین کند که ریسک بالایی برای کاربران خود ندارد و بعد اجرایی شود. وی همچنین اذعان داشت تضمین حق مالکیت و حریم خصوصی کاربران این رمز ارز نیازمند بحث‌های طولانی توسط قانون‌گذاران است.

ماه پیش آقای کورد خواهان واکنش سریع قانون‌گذاران جهانی به لیبرا شد. او معتقد بود که معرفی یک دارایی جدید مانند لیبرا در این بعد از جهان روایی، بدون توجه و اهتمام قانون‌گذاران برای اقتصاد نگران‌کننده خواهد بود. شایان‌ذکر است که جلسه رسمی مقامات گروه جی ۷ در ماه اکتبر پیرامون مشکلات و موانع قانونی رمز ارزهای پایدار تشکیل‌شده بود که درنتیجه آن، تصمیم‌گیری در این حوزه به یک کارگروه تخصصی سپرده شد.

Source

کره جنوبی تنها در دوسال از جرایم مرتبط با رمز ارزها ۲.۳ میلیارد دلار خسارت دیده است!

طبق آمار منتشرشده توسط دولت کره و به نقل از سرویس خبرگزاری کره‌ Yonhap، هزینه جرائم مرتبط با رمز ارز ها در دو سال گذشته ۲.۳ میلیارد دلار بوده است. آمار حاکی از آن است که از جولای ۲۰۱۷ تا ژوئن ۲۰۱۹، کلاه‌برداری و تقلب افراد و شرکت‌های کره‌ای رقمی بالغ بر ۲.۳ میلیارد دلار خسارت به اقتصاد کره جنوبی وارد کرده است. دولت کره همچنین اعلام کرده است که ۱۳۲ مجرم و متقلب مربوط به صنعت رمز ارزها، اکنون در کره زندانی هستند و ۲۸۸ نفر نیز مجرم شناخته‌ شده‌اند ولی جریمه زندان برای آن‌ها تعیین نشده است.

چندی پیش وزیر دادگستری کره، از برخورد سریع با مجرمان این حوزه خبر داد و اعلام کرد که قانونی را به تصویب رسانده است که به‌ موجب آن فرد مجرم ملزم می‌شود تمام دریافتی خود از فعالیت‌های مرتبط با رمز ارزها را به دادگاه مسترد کند.

Source

قانون گذاران مالی آلمان به توکنایز کردن املاک این کشور چراغ سبز نشان دادند

BaFin، تنظیم‌کننده‌ی مقررات مالی آلمان به اوراق قرضه‌ی املاک مبتنی بر بلاک چین به ارزش ۲۵۰ میلیون یورو (معادل ۲۸۰ میلیون دلار) چراغ سبز نشان داد. این اوراق قرضه که توسط Fundament Group ارائه می‌شوند مبتنی بر بلاک چین اتریوم هستند و پشتوانه‌ای از املاک و مستغلات در سراسر کشور آلمان دارند.

به گفته Fundament، این اوراق بهادار با نام «Real Estate Token» یک گواهی حق مالکیت اشتراکی با استفاده از توکن دیجیتال هستند. این توکن در سراسر جهان قابل معامله است و سرمایه گذاران می‌توانند با فروش توکن‌ها در بازارهای ثانویه یورو یا اتر (ETH) دریافت کنند.

Source

تشکیل دپارتمان صدور و نظارت بر مجوز شرکت‌های ارزهای مجازی در ایالت نیویورک

NYDFS cybersecurity regulations blue button in black keyboard

دپارتمان خدمات مالی ایالت نیویورک آمریکا (NYDFS) بخش تحقیق و نوآوری برای صدور و نظارت بر مجوز شرکت‌های رمز ارزی ایجاد کرد. برای مثال، BitLicense به کاربران اطمینان می‌دهد که اطلاعات مالی شرکت صحیح است.

این دپارتمان از سه عضو با سوابق فینتکی و یک وکیل دادگستری تشکیل شده است. NYDFS، تا کنون بیش از ۲۰ کسب و کار ارزهای مجازی را تایید کرده است.

Source

بانک مرکزی و سازمان بورس مانع پولشویی با رمز ارز ها می‌شوند

فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی در نشست کمیسیون اقتصادی با موضوع بررسی رمز ارز ها، با بیان اینکه حدود دو سال است که بحث بلاک چین در دولت در حال بررسی است، گفت: شورای عالی مبارزه با پولشویی نیمه دوم سال ۹۶ فعالیت در حوزه رمز ارز را ممنوع کرد و گمرکات نیز مانع از ورود دستگاه‌های استخراج به کشور شدند، اما با توجه به اینکه ماینینگ رمز ارز ها با پردازشگر برق تفاوت چندانی نداشت، عملا این دستگاه‌ها وارد کشور شد.

وی با اشاره به اینکه در دولت کارگروهی مستقل به ریاست کمیسیون اقتصادی قوه مجریه برای بررسی رمز ارز تشکیل شده است، افزود: پیش‌نویس طرح ساماندهی رمز ارز ها در ماه پایانی سال ۹۷ در کمیسیون اقتصادی دولت تهیه و هم اکنون تصویب شده که در انتظار بررسی در هیئت دولت است.

دژپسند با بیان اینکه اخیرا و بر اساس مصوبه کمیسیون اقتصادی دولت، استخراج به عنوان یک صنعت شناخته شد، ادامه داد: بر اساس مصوبه این کمیسیون دولت پدیده رمز ارز را به رسمیت می‌شناسد و  برای واردات دستگاه‌های ماینینگ دیگر ممنوعیتی وجود نخواهد داشت.

متوسط نرخ صادراتی برق، مبنای قیمت‌گذاری بهای مصرفی برق در صنعت رمز ارز ها می‌شود

دژپسند با اشاره به ارزان قیمت بودن برق در ایران، تاکید کرد: بر اساس مصوبه کمیسیون اقتصادی دولت، استفاده از برق برای تولید رمز ارز در زمان پیک مصرف ممنوع و همچنین مصوب شد که متوسط نرخ صادراتی برق، مبنای قیمت‌گذاری بهای مصرفی برق در صنعت رمز ارز ها باشد.

وی با بیان اینکه بر اساس مصوبه کمیسیون اقتصادی دولت، بانک مرکزی مکلف است ظرف ۳ ماه مقدمات تولید رمزارز در کشور را فراهم کند، افزود: بر این اساس از رمزارزها در حوزه تجارت و اقتصاد بین‌الملل استفاده می‌شود که سازوکار این اقدام باید با همکاری وزارت امور اقتصادی و دارایی و همچنین وزارت صنعت، معدن و تجارت فراهم شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی، با تأکید بر اینکه ماینینگ‌ها باید بر اساس استانداردهای در نظر گرفته شده برای تجهیزات وارد کشور شوند، ادامه داد: مقرر شده سازمان استاندارد و وزارت نیرو در همکاری با یکدیگر استاندارد مورد نیاز برای واردات ماینینگ‌ را تعیین کنند.

باید در زمان تحریم‌ها به خوبی از رمز ارز ها استفاده شود

دژپسند با بیان اینکه یکی از مخاطرات رمزارزها این بوده که ممکن است ابزار پولشویی شود، تصریح کرد: مسئولیت بانک مرکزی، سازمان بورس و بخش‌های دیگر در حوزه رمز ارز به آنها تفویض شده تا مانع بروز پولشویی از این طریق شویم و  بر این اساس مقرر شده شورای عالی مبارزه با پولشویی نیز مسئول تنظیم‌گری و سیاست‌گذاری‌های کلان در این حوزه شود.

بررسی موضوع رمزارزها در نشست هفته آتی هیئت دولت

دژپسند با بیان اینکه باید در زمان تحریم‌ها به خوبی از ارز دیجیتال استفاده شود، افزود: سازماندهی رمز ارزها باید به گونه‌ای انجام شود که از فواید و فرصت‌های ارز دیجیتال حداکثر استفاده صورت گیرد و از معایب آن جلوگیری و در واقع در این حوزه انتظام‌بخشی لازم انجام شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی، از احتمال بررسی موضوع رمز ارز ها در نشست هفته آتی هیئت دولت خبر داد که براین اساس مصوبه کمیسیون اقتصادی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

Source

آخرین خبرها از فعالیت‌های مرتبط با بیت‌ کوین از زبان وزیر کشور

10274828 933

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور در حاشیه سی‌امین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور  با اشاره به آخرین فعالیت‌های مرتبط با بیت‌کوین، یادآور شد: مقرر بود وزیر اقتصاد دستورالعملی را تهیه کند و متناسب با آن دستور‌العمل مجوز فعالیت داده شود و تا زمانی که آن دستورالعمل تایید نشده از نظر ما فعالیت بیت‌کوین غیرقانونی است.

Source

بازار سرمایه برای انتشار توکن مبتنی بر ورقه بهادار برنامه ریزی می‌کند

 

رئیس اداره مطالعات راهبردی فرابورس گفت: امکان بهره‌گیری از فناوری بلاک چین در ایران گسترده است. برنامه ما در بازار سرمایه نیز انتشار توکن مبتنی بر ورقه بهادار برای قدم اول است و پس از راه‌اندازی پروژه بلاک چین در بازار سرمایه می‌توانیم از این فناوری بهره‌مند شویم.

فرزاد جعفری، رئیس اداره مطالعات راهبردی فرابورس در حاشیه برگزاری نمایشگاه الکامپ، گفت: بلاک چین از ۱۹۹۹ به وجود آمد، اما تا سال ۲۰۰۹ صحبتی از آن به صورت عمومی نبود اما اکنون در بازار سرمایه همه کشورها نحوه استفاده از بلاک چین در حال بررسی است.

وی ادامه داد: در این میان چنانچه این فناوری به عنوان یک صنعت پذیرفته شود امکان تعریف و راه‌اندازی ETF های مبتنی بر رمز ارز ها و ورود آن‌ها به بازار سرمایه نیز وجود دارد. در حال حاضر، بلاک چین در حال نفوذ به فعالیت‌های مختلف زندگی است و تا ۱۰ سال آینده ممکن است نقش آفرین اصلی فضای مجازی باشد.

وی یادآور شد: تاکنون ارزش افزوده ای که روی شبکه بلاک چین تولید شده کمتر از ۳۰میلیار دلار است و امکان دارد به پیش‌بینی موسسه گارتنر این رقم تا سال ۲۰۳۰ به ۲۱۶۰ میلیارد دلار برسد.

جعفری گفت: میزان استفاده شرکت‌ها از بلاک چین در آسیا ۱۶ درصد  و در دنیا ۱۹ درصد است و سازمان‌ها و شرکت‌های رگولاتوری بزرگ عنوان کرده‌اند که در حال بررسی برای سرمایه‌گذاری روی بلاک چین هستند.

وی خاطرنشان کرد: در کانادا و آمریکا ETF هایی بر مبنای بلاک چین تولید و وارد بورس این کشورها شده است، انگلیس نیز از این مساله عقب نمانده؛ کره جنوبی سرمایه‌گذاری سنگینی در این زمینه کرده و در استرالیا و ژاپن نیز پروژه‌هایی در این زمینه در حال انجام است.

جعفری کاربردهای بلاک چین را برشمرد و گفت: پرداخت و نقل و انتقالات مالی، رمزگذاری، شبکه‌های IOT و اینترنت اشیاء، مدیریت پروژه‌ها، رای‌گیری و انتخابات، سرمایه‌گذاری، پروژه‌های دولتی، داد و ستد ارز تجاری بین کشورها، کنترل سلامتی افراد جامعه، مدیریت انرژی و… از کاربردهای بلاک چین است.

وی در خصوص کاربرد بلاک چین در بازارهای مالی نیز گفت: تامین مالی زنجیره تامین، تسویه بانکی، مدیریت وثیقه‌ها، وام‌دهی، رد دیون (بانکداری شرکتی)، توکننایز کردن دارایی‌ها، کشف ذینفع واحد، شناخت مشتری (KYC)، انتقال وجوه بین‌المللی و … از مهمترین کاربردهای بلاک چین در بازارهای مالی است.

جعفری خاطر نشان کرد: در حال حاضر بانک مرکزی با همکاری شرکت برنا پلتفرم احراز هویت را ایجاد کرده است و در بازار سرمایه نیز شرکت سپرده‌گذاری مرکزی به دنبال این مساله است.

وی یادآور شد: در ژاپن سرمایه‌گذاری بزرگی روی نحوه استفاده از بلاک چین در بورس انجام شده است. چین و هند نیز در این زمینه مشغول فعالیت هستند. در آلمان در بحث تسویه معاملات بورس‌ها از بلاک چین بهره می‌برند. در بورس روسیه نیز کاربردهای مختلف بلاک چین مورد استفاده قرار می گیرد.

 Source

بلاتکلیفی و عدم اطلاع فعالان رمز ارز ها از طرح‌های دولت و مجلس برای این صنعت

tehran

در حالی که اعلام شده تکلیف صنعت رمز ارزها به زودی در قالب مصوبه‌ای مشخص می‌شود، کارشناسان و فعالان این صنعت از جزئیات آن خبر ندارند. ایشان نگران هستند این طرح پس از چندین سال وقت‌کشی، به جای سروسامان دادن به وضعیت این فناوری جدید، به پیچیدگی‌ها و ابهامات موجود اضافه کند.

پیش نویس طرح ساماندهی رمز ارز ها در کمیسیون اقتصادی دولت تهیه شده و در انتظار بررسی در هیأت دولت است. در صورت تصویب این طرح در هیأت دولت، ابعاد قانونی فعالیت صنعت رمز ارزها در کشور مشخص و اعلام می‌شود.

با وجود مزایایی که تصویب این طرح داشته و می‌تواند این صنعت و فناوری جدید را قانونمند کند، مشکلی که وجود دارد این است که جزئیات این طرح هنوز اعلام نشده و مشخص نیست که آیا این طرح می‌تواند همه مسائل مرتبط با این صنعت را پوشش دهد یا خیر؟

پیگیری‌ها نشان می‌دهد که برای تدوین مواد و بخش‌های مختلف طرح قانونمند کردن صنعت رمز ارز ها، با فعالان و نمایندگان این صنعت مشورت نشده و کسی نظرات و پیشنهادات آنها را جویا نشده و تلاش برای دستیابی به جزئیات این طرح که در کمیسیون اقتصادی در حال بررسی است نیز به نتیجه نرسیده است. تصویب قوانین یک طرفه توسط دستگاه‌های حاکمیتی که بدون مشورت و نظرخواهی با فعالان بخش خصوصی انجام می‌شود، پیش از این نیز سابقه داشته است.

تجربه نشان داده تصویب قوانین بدون مشورت و اطلاع از نظرات فعالان بخش‌خصوصی، همواره باعث تصویب قوانینی ناقص شده که به جای حل چالش‌ها، خود مشکلی به مشکلات موجود افزوده است.

یاشار راشدی یکی از فعالان حوزه رمز ارز ها با بیان اینکه با توجه به ماهیت کسب و کارهای مربوط به رمز ارز ها، در حالت عادی، قابل شناسایی نیستند، اضافه کرد: بنابراین قانون گذار باید شرایطی را فراهم کند تا فعالیت آنها تسهیل شده و شناسایی فعالیت‌هایشان امکان‌پذیر شود. در برخی کشورها مقرراتی را برای صرافی های رمز ارز با پول‌های رایج (فیات) فراهم کرده‌اند که از طریق آنها جلوی فعالیت‌های غیرمجاز و غیرقانونی گرفته شده است. برخی دولت‌ها هوشمندانه عمل کرده و به جای سرکوب، با قانونگذاری درست توانسته‌اند معاملات رمز ارزها را شفاف کرده و فعالیت‌های غیرمجاز و پولشویی را شناسایی کنند. اگر مبادلات رمز ارزها با پول‌های رایج، غیرقانونی اعلام شده و منافع فعالان این صنعت تأمین نشود، زمینه برای انجام معاملات غیر قانونی، کلاهبرداری و فعالیت‌های زیرزمینی فراهم می‌شود.

‌ساماندهی رمزارزها نیازمند هماهنگی فرادستگاهی

نیما امیرشکاری، مدیر گروه بانکداری الکترونیک پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی نیز گفت: صنعت رمز ارز ها از سه جنبه، مورد توجه قرار دارند؛ اول در بخش ماینینگ و استخراج، دوم در بخش خرید و فروش و مبادلات مالی و سوم تولید رمز ارز های بومی و ملی است. این سه بخش، موضوعات بسیار متفاوتی را دربرمی‌گیرند که نهادها و دستگاه‌های مختلف با آنها در ارتباط هستند و به یک وزارتخانه و یا ارگان خاص، اختصاص ندارد.

وی با اشاره به ساختار کند بوروکراسی اداری در مواجهه با فناوری‌های جدید گفت: معمولاً، فعالان بخش خصوصی و بخش دانشگاهی، دانشجویان و جوانان زودتر از بخش دولتی به سراغ این فناوری‌ها می‌روند و بخش حاکمیتی بسیار دیر نسبت به این فناوری‌ها واکنش نشان می‌دهد. در بخش رمز ارزها نیز همانند سایر فناوری‌های جدید ما شاهد تأخیر زمانی میان تولید نوآوری تا قانونی شدن آن در کشور هستیم.

وی با بیان اینکه بر اساس تصمیمات جدید قرار است وزارت صنعت، معدن و تجارت، متولی بحث ماینینگ (استخراج رمز ارز) در کشور شود، اظهار داشت: از این نظر که باید تجهیزاتی وارد و در کارگاه‌ها و مزارع صنعتی نصب شود، با وزارت صنعت در ارتباط است، اما این همه ماجرا نیست.

امیرشکاری خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که بیت کوین و سایر رمز ارز ها، دارای ماهیت پولی و مالی نیز هستند که این موضوع آنها را از سایر کالاهای صنعتی متمایز می‌کند. رمز ارز ها به نوعی پول مجازی نیز هستند که می‌توانند فضای پولی و مالی کشور را تحت تأثیر قرار دهند، این رمز ارز ها دارای مکانیسم عرضه و تقاضا ویژه خود هستند که می‌توانند حوزه اقتصاد را دچار نوسان کند، بنابراین مشاهده می‌کنیم که تأثیر آن فراتر از حوزه کاری وزارت صنعت است.

وی تصریح کرد: بنابراین برای ساماندهی صنعت ارزهای دیجیتال و استخراج آن باید بین دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف کشور هماهنگی وجود داشته باشد که متأسفانه تجربه نشان داده، برقراری این هماهنگی بین ارگان‌های مختلف حاکمیتی به سختی امکان‌پذیر است.

امیرشکاری به ماهیت پیچیده رمز ارز ها اشاره کرد و گفت: تولید، خرید و فروش و استفاده از این ارزها دارای ریسک‌های بسیاری است به همین دلیل دستگاه‌ها و نهادهای خاصی نمی‌توانند به راحتی مسئولیت آن را بپذیرند.

برخورد محتاطانه کشورها و نهادهای بین‌المللی با بیت کوین

مدیر گروه بانکداری الکترونیک پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی به بی ثباتی اقتصادی و ارزی سال‌های اخیر در کشور اشاره کرد و گفت: در سال‌های گذشته، چالش‌ها و مسائل مهمی در عرصه اقتصادی و پولی رخ داده که از جمله آنها می‌توان به نوسان نرخ ارز و فعالیت مؤسسات مالی غیرمجاز اشاره کرد که آنها تلاطم‌های اقتصادی را به دنبال داشته‌اند.

وی اضافه کرد: بنابراین ورود یک فناوری جدید که ماهیت مالی و پولی دارد و حتی در عرصه بین المللی نیز دولت‌های مختلف با آن دچار چالش هستند نمی‌تواند به راحتی در عرصه اقتصادی کشور جای خود را پیدا کند و نهادهای مسئول نسبت به آن احتیاط زیادی خواهند داشت.

امیرشکاری با بیان اینکه برخورد محتاطانه با بیت کوین و سایر رمز ارز ها تنها به ایران اختصاص ندارد، خاطرنشان کرد: حتی در عرصه جهانی، بانک‌های مرکزی و نهادهای بین المللی تاکنون نتوانسته‌اند چالش خود با رمز ارز ها را راه حل کنند و به جمع‌بندی برسند، بنابراین نباید انتظار داشت که در کشور ما نیز به سرعت موضوع رمز ارزها به ثبات و جمع‌بندی نهایی برسد.

وی یادآور شد: اگر در دنیا برخی کشورها توانسته بودند که به یک چارچوب کاری مشخص درباره رمز ارز ها برسند، بانک مرکزی ایران نیز می‌توانست از تجربه آنها استفاده کنند اما تاکنون چنین موضوعی در عرصه بین‌المللی تحقق نیافته است.

ادامه حیات رمز ارز ها در حالت بی قانونی

این مسئول پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی در پاسخ به این سوال که صنعت رمز ارز ها مانند همه فناوری‌های جدید حتی با وجود مخالفت دولت به راه خود ادامه می‌دهند و معطل تصمیمات دولت‌ها نمی‌مانند، گفت: در کشور ما تجربه مواجهه با این فناوری‌ها و چالش‌ها وجود دارد بطوری که پس از مدتی، نهادهای مسئول و مردم با فناوری‌ها و ابزارهای جدید کنار می‌آیند بدون آنکه قانون مشخصی درباره استفاده از آنها وجود داشته باشد.

امیرشکاری اضافه کرد: معمولاً در مواجهه با این فناوری‌های جدید، هر از چندگاه یک فضای پلیسی و منفی شکل گرفته و هجمه‌ای صورت می‌گیرد اما پس از مدتی همه چیز به حالت عادی در می‌آید.

وی یادآور شد: ماهیت ارزهای دیجیتال از موضوعاتی است که هیچ نهادی نمی‌تواند به آسانی مسئولیت آن را بپذیرد اما از سوی دیگر، سعی می‌کنند نسبت به آن نیز موضع کاملاً منفی اتخاذ نشود.

وی تصریح کرد: بهترین حالت این است که درباره صنعت رمز ارز ها قانون مشخصی تدوین شود که از طریق آن ریسک‌های مربوط به فعالیت این صنعت پوشش داده شود.

امیرشکاری خاطر نشان کرد: اما مساله این است که این صنعت در عرصه جهانی نیز دارای ابهامات زیادی است که سایر کشورها نتوانسته‌اند درباره آن به نتیجه برسند، بنابراین نباید انتظار داشت که در کشورمان به سرعت درباره این صنعت پیچیده، قانونگذاری شود.

مدیر گروه بانکداری الکترونیک پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی اضافه کرد: مسئولان و نهادهای دولتی هنوز شناخت کافی درباره این صنعت ندارد، بنابراین برخی از دستگاه‌ها به دلیل عدم شناخت کافی، موضع منفی درباره آنها اتخاذ می‌کنند.

کاربرد بیت کوین در تجارت‌های خرد

مدیر گروه بانکداری الکترونیک پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی درباره کاربرد رمز ارز ها برای فعالیت‌های تجاری گفت: به دلیل اینکه دولت هنوز این ارزها را به رسمیت نشناخته، نمی‌توان از بیت کوین و سایر رمز ارز ها برای نقل و انتقال کالا از مجاری رسمی مانند گمرک استفاده کرد.

امیرشکاری یادآور شد: گمرک برای تأیید مدارک قانونی، پرداخت پول‌های رایج جهانی را می‌پذیرد، بنابراین واردات یک کالا در ازای پرداخت بیت کوین در حال حاضر در گمرک قابل پذیرش نیست.

وی اضافه کرد: بر این اساس معمولاً تاجران خرد، مسافران و افرادی که در خارج از کشور مشغول به تحصیل هستند از این رمز ارز ها استفاده می‌کنند.

Source

رمز ارز ها یک امر واقع‌شده‌اند و دولت نمی‌تواند در برابر آن منفعل باشد

69377

سیدابوالحسن فیروزآبادی، رییس مرکز ملی فضای مجازی با بیان این‌که تصمیم‌گیری و اجرا درباره‌ی موضوع رمز ارز ها برعهده‌ دولت است، گفت: ما در مقابل یک امر واقع‌شده قرار گرفتیم و بنابراین بهتر است دولت این کار را از طریق مقررات‌گذاری مناسب و هدایت، سازماندهی کند.

اگر چه در شرایط کنونی به استخراج بیت‌کوین به عنوان راهی برای درآمدزایی و ارزآوری نگاه می‌شود، اما در شرایطی که ضوابط مشخصی برای این کار وجود ندارد، اگر این روند به صورت زیرزمینی ادامه پیدا کند، نه تنها درآمدی نصیب دولت نخواهد کرد بلکه آماری هم از دخل و خرج آن به دست نمی‌آید.

وی ادامه داد: در داخل دولت اختلافاتی در این باره وجود داشت؛ وزارت نیرو معتقد است نمی‌تواند بخش این بخش از صنعت را تامین کند و یا این قسمت از فعالیت‌های اقتصادی را صنعت نمی‌داند و این‌ها اختلاف نظرهایی است که امیدواریم در کمیسیون اقتصادی دولت به نتیجه برسد.

دبیر شورای عالی فضای مجازی با اشاره به پیشنهاد استخراج رمز ارز در ساعات غیرپیک مصرف برق بیان کرد: در ساعات غیرپیک می‌توان این کار را کرد، یا به کسانی که نیروگاه دارند این امکان داده شود که در اضافه ظرفیت خود این کار را ساماندهی کنند و یا می‌شود برای استخراج، تعرفه خاص برق گذاشت؛ راه‌های مختلفی وجود دارد.

Source

کسب و کارها

صرفه جویی ۳۰ درصدی در صنعت نفت و گاز به شرط استفاده از بلاک چین

طبق داده‌های استارتاپ بلاک چینی Data Gumbo، بازیگران صنعت نفت با استفاده از حمل و نقل اتوماتیک بلاک چین می‌توانند دست کم ۳۰٪ صرفه‌جویی کنند. طبق داده‌های این شرکت، بازار نفت و گاز ۲.۶ تریلیون دلار ارزش دارد.

Data Gumbo در می ۲۰۱۹ با سرمایه گذاری بخش سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکت‌های جهانی انرژی مانند Equinor Technology Venture و Saudi Aramco Energy Ventures معادل ۶ میلیون دلار سرمایه جذب کرد. این شرکت بطور کلی ۹.۳ دلار سرمایه جذب کرده و انتظار می‌رود با حذف اختلافات و ارائه معاملات خودکار، زنجیره تامین نفت و گاز را بهبود ببخشد.

Source & Image

دعوت مدیر عامل فرابورس ایران از تیم‌های فنی و صاحب‌نظران اکوسیستم بلاک‌چین برای همکاری

دعوت مدیر عامل فرابورس ایران ازتیم‌های فنی وصاحب‌نظران اکوسیستم بلاک‌چین برای همکاری
ّّFara-Bourse-invitation-from-blockchain-expert

به نقل از فرابورس ایران، امیر هامونی مدیرعامل فرابورس ایران اعلام کرده است که در راستای رفع چالش‌های پیش روی بازار سرمایه از طریق تکنولوژی بلاک چین و بر اساس ‏موضوع فعالیت فرابورس، این شرکت بنا دارد نظرات و راه‌حل‌های فعالان بلاک چین را بررسی کند.

در این سخنان او خاطرنشان کرد که در فرابورس ایران نیز از یک سال و نیم گذشته بررسی‌هایی در این خصوص آغازشده و در ادامه این بررسی‌ها از تیم‌های فنی و صاحب‌نظران اکوسیستم بلاک چین کشور دعوت می‌شود درصورتی‌که ‏پیرامون سه موضوع «انتشار و معاملات توکن با پشتوانه انواع اوراق بهادار مانند گواهی شراکت تأمین مالی ‏جمعی»، «انتشار و معاملات توکن با پشتوانه اوراق بهادار مبتنی بر انواع دارایی‌های مادی و معنوی از قبیل ‏املاک و ‏مستغلات» و «بهره‌گیری از قراردادهای هوشمند در فرآیندهای انجام معاملات» طرح، پیشنهاد و یا ‏تجربیاتی دارند به فرابورس اعلام کنند.‏

او همچنین از تمامی تیم‌هایی که در این سه حوزه، پیشنهاد یا طرحی دارند، دعوت ‏کرده است که نظرات خود را به ‏همراه رزومه کاری و علمی خود تا تاریخ ۱۵ مردادماه جاری به ایمیل کمیته بلاک چین فرابورس ایران به ‏نشانی ‏Blockchain@ifb.ir‏ ارسال کنند.

Source

نیل آرمسترانگ جدید! رد پای استارتاپ بلاک‌ چینی Diana با دو توکن بر ماه

در پنجاهمین سالگرد فرود فضاپیمای آپولو ۱۱ بر سطح ماه، یک استارتاپ بلاک چینی به نام Diana گام بزرگی برای توسعه بلاک چین برداشته است. در این پروژه قرار است سطح ماه بر روی یک دفتر کل توزیع‌شده توسط ۳.۸۷۴.۲۰۴.۸۹۲ سلول کدگذاری شده، توکنیزه شود.

اثبات سهام در این سندسازی ملکی قرار است توسط دو توکن Dia و Mond انجام شود. این شرکت اعلام کرده است که هدف این پروژه توسعه یک شرکت غیرمتمرکز خودمختار و نهایتا یک صرافی برای ایجاد یک اکوسیستم برای اجرام آسمانی است.

در نقشه راه Diana آمده است که پنجاه درصد این توکن قرار است برای عموم عرضه شود. دو درصد برای تیم توسعه‌دهنده و مابقی برای پشتیبانی پروژه رزرو خواهد شد. طبق اعلام این شرکت هر کسی می‌تواند سهمی از مالکیت انسان بر ماه داشته باشد. گفتنی است که این پروژه می‌تواند پاسخی به این پرسش تاریخی باشد که “چه کسی درنهایت مالک ماه می‌شود.”

Source

مدیرعامل Circle نیز به ضیافت ناهار جاستین سان با وارن بافت می‌رود

Jeremy Allaire، مدیرعامل Circle نیز به جاستین سان مدیرعامل ترون (Tron)، چارلی لی سازنده لایت کوین و پنج نفر دیگر برای ضیافت ناهار ۴.۶ میلیون دلاری با وارن بافت پیوست. وی در توئیتی این جلسه را فرصت یادگیری مغتنم برای بافت و نمایندگان حوزه رمز ارز ها دانست. قرار است این ضیافت ۲۵ام جولای در یک رستوران سه ستاره در سان فرانسیسکو برگزار شود.

Source

ضیافت ناهار جاستین سان و وارن بافت شلوغ‌تر می‌شود! یونی آسیا و هلن هی نیز به مهمانی می‌روند.

ضیافت ناهار جاستین سان و وارن بافت شلوغ‌تر می‌شود! یونی آسیا و هلن هی نیز به مهمانی می‌روند

ضیافت ناهار جاستین سان و وارن بافت با اضافه شدن دو مهمان جدید شلوغ‌تر شده است. هر دو مهمان جدید وعده داده‌اند که به اغنای ضیافت بین این دو تاجر مهم کمک خواهند کرد.

مدیر اجرایی eToro، یونی آسیا یکی از این مهمان هاست. او منتظر دعوت جاستین سان نماند و خود در توییتر برای شرکت در این ضیافت ابراز آمادگی کرد. پیشنهادی که با پاسخ مثبت جاستین سان روبه‌رو شد. با تجربیات گسترده این متخصص بازارهای مالی پیش‌بینی می‌شود حضور او نیز در این ضیافت مغتنم شمرده شود.

مهمان دیگر هلن هی رئیس بخش خیریه کمپانی Binance است. او نیز پس از اینکه شانپنگ ژئو، مدیر اجرایی Binance به علت مصافت زیاد از شرکت در این مهمانی انصراف داده بود، در توییتر برای شرکت در این مهمانی اعلام آمادگی کرده است. گفتنی است که جاستین سان پیش‌تر چارلی لی، لی ویو ونگ، جرمی آلیر، شانپنگ ژئو و دونالد ترامپ را نیز به این مهمانی دعوت کرده بود.

Source

ویدئوی توضیحی جاستین سان به دنبال انتشار خبر شروع تحقیقات دولت چین از وی

جاستین سان، بنیانگذار ترون (Tron)، یک ویدئوی زنده از سانفرانسیسکو پخش کرد تا درمورد علت تحقیقات پلیس چین و جلوگیری از خروجش از این کشور توضیح دهد. وی در این ویدئو شایعات درمورد جلوگیری خروجش توسط مقامات محلی به اتهام پولشویی، قمار و پخش پورنوگرافی را رد کرد. وی اعلام کرد که در حال حاضر به همراه محافظ شخصی‌اش در سان فرانسیسکو به سر می‌برد.

دیروز، Caixin، رسانه محلی چینی گزارش داد که دفتر گروه ویژه‌ علیه خطرات مالی اینترنتی تحقیقاتش را درمورد سان شروع کرده است. طبق قانون چین، افرادی که تحت پیگرد هستند بین یک ماه تا یکسال حق خروج از کشور را ندارند.

Source

باشگاه فوتبال رم ایتالیا با همکاری شرکت بلاک چینی Chiliz توکن خود را راه‌اندازی می‌کند

باشگاه فوتبال AS Roma ایتالیا به همراه پلتفرم رای‌گیری مبتنی بر بلاک چین Socios با شرکت بلاک چین ورزش و سرگرمی Chiliz همکاری می‌کنند تا توکن باشگاه AS Roma را راه‌اندازی کنند. این توکن به منظور دادن حق رای به طرفداران باشگاه برای تصمیم‌گیری‌های خاص در باشگاه ایجاد می‌شود. طرفداران قادر خواهند بود با مشارکت و رای بیشتر از طریق اپلیکیشن، پاداش بیشتری کسب کنند.

گزینه‌های رای گیری شامل نام‌گذاری تولیدات و محصولات باشگاه، موسیقی زمان گرم کردن در Stadio Olimpico و چیزهایی از این دست است. همچنین، این توکن با توکن Socios با نام اختصاری CHZ قابل مبادله خواهد بود.

Source

نسخه اندروید اپلیکیشن رمز ارزی tZERO منتشر شد

tZERO، ارز دیجیتال شرکت Overstock، نسخه‌ی اندروید اپلیکیشن رمز ارزی موبایل خود را نیز عرضه کرد. اپلیکیشن tZERO Crypto App از بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) پشتیبانی می‌کند و ادعایش این است که راه حل ضد هک برای معاملات و ذخیره‌سازی رمز ارز ها ایجاد کرده است. نسخه iOS پیشتر عرضه شده است.

tZERO از احراز هویت بیومتریک برای امنیت بیشتر استفاده می‌کند و سرمایه گذاران را قادر می‌سازد از یک سیستم بازیابی کلید خصوصی منحصر به فرد برای بازگرداندن وجوه و رمز ارز های خود، در صورت از دست دادن کلید های خصوصی استفاده کنند.

Source & Image

ادغام Chainlink و Quarkchain برای بهبود تجربه کاربری قراردادهای هوشمند

QuarkChain، بلاک چین مبتنی بر تکنولوژی شاردینگ (sharding)، اعلام کرد با تکنولوژی اوراکل شرکت Chainlink برای بهبود تجربه ایجاد قرارداد هوشمند ادغام می‌شود.

بدین ترتیب، توسعه‌دهندگان در شبکه QuarkChain می‌توانند اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (DApps) و قراردادهای هوشمند خود را با داده‌های خارجی به طور موثری پیوند دهند و به اپلیکیشن‌های صنعتی بیشتری دست یابند.

Chainlink در این سال‌ها در حال توسعه اوراکل‌های بلاک چین بوده و با شرکت‌های برجسته تجاری مانند گوگل، اوراکل و انجمن ارتباطات بین‌المللی مالی (SWIFT) همکاری کرده است.

اوراکل‌ها، قراردادهای هوشمند را با اتصال آنها به داده‌هایی مثل داده های خارج از زنجیره، API ها، و غیره به کار می‌بندند. بسیاری از DApps روی بلاک چین به قراردادهای هوشمند نیاز دارند که اطلاعات مربوط به زنجیره داده را بخواند تا معاملات را بفهمند. اما استفاده از داده‌ها بدون داشتن یک سیستم اوراکل مطمئن، نه قابل اعتماد و نه امن است. به عنوان مثال، یک قرارداد بیمه تاخیر پرواز نیاز به اطلاعات دقیق برنامه پروازها از اوراکل‌های قابل اعتماد برای پرداخت بیمه مناسب دارد.

Source

شرکت چینی The9 اولین سرمایه گذار خارجی ICO تلگرام بوده است

image

بر اساس گزارشی از کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، شرکت چینی The9 Ltd در عرضه اولیه توکن تلگرام در ژانویه ۲۰۱۸ تعداد ۵۲۹۷۲۵۴ توکن به ارزش دو میلیون دلار خریداری کرده است. طبق این گزارش، شرکت The9 Ltd در سال ۲۰۱۸ روی شرکت‌های بلاک چینی دیگری نیز سرمایه گذاری کرده است.

این شرکت تنها یکی از سرمایه گذاران ناشناخته در جریان اولین و دومین جذب سرمایه تلگرام است. تلگرام در اولین ICO با قیمت هر توکن ۰.۳۸ دلار در مجموع ۸۵۰ میلیون دلار از ۸۱ سرمایه گذار جذب کرد که تنها هویت سه نفر از آنها برای عموم افشا شده است. در جریان ICO دوم نیز تلگرام یا قیمت هر توکن ۱.۱ تا ۱.۴۵ دلار درمجموع ۸۵۰ میلیون دلار دیگر جذب کرد ولی هویت سرمایه‌گذاران افشا نشده است.

The9 Ltd یک شرکت طراحی و توزیع بازی‌های آنلاین است که طبق گزارش در اوایل دهه ۲۰۰۰، توزیع کننده منحصر به فرد World of Warcraft در چین بوده است.

Source

EnCirca به اپلیکیشن‌های اتریوم با «.ETH» دامنه اینترنتی اختصاص می‌دهد

شرکت ثبت دامنه EnCirca اعلام کرد پیش ثبت نام اپلیکیشن‌ها برای افزونه وبسایت اتریوم به نام «.ETH» را آغاز کرده و تا ۱۰ آگوست ادامه می‌دهد. EnCirca اولین ثبت نام کننده دارای مجوز از ICANN برای پذیرش اپلیکیشن‌های اتریوم برای دامنه وبسایت است. ICANN یک گروه غیرانتفاعی عمومیست که در جهت هماهنگی و توسعه سیاست‌های کنوانسیون‌های نام‌گذاری اینترنت فعالیت می‌کند.

سر و سامان دادن به نام‌های تجاری در حوزه بلاک چین، افزایش روزافزون کیف پول بلاک چینی و محافظت از برندها و نام‌های تجاری حوزه بلاک چین انگیزه‌ی اجرای این اقدام بوده‌اند. URL های ختم شده به «.ETH» می‌توانند از هفت رشته یا بیشتر باشند و از می ۲۰۱۷ در دسترس عموم بوده‌اند. طبق اعلام EnCirca، تا کنون حدود ۳۰۰ هزار نام ثبت شده است.

Source

نیویورک تایمز از بلاک چین سازمانی هایپرلدجر فابریک برای جلوگیری از انتشار اخبار نادرست استفاده می‌کند

وبسایت خبری نیویورک تایمز (NYT)، از بلاک چین سازمانی هایپرلدجر فابریک برای تضمین منبع فایل‌های دیجیتال و مبارزه با انتشار اطلاعات غلط در رسانه‌ استفاده خواهد کرد. این پروژه با هدف ارائه یک پلتفرم با قابلیت‌های گسترده برای نشریات با سایزهای مختلف طراحی شده است.

فناوری بلاک چین کمک می‌کند داده‌های بزرگ درمورد ویدئوها، فایل‌های صوتی و عکس‌های منتشر شده در رسانه‌ها توسط سازمان‌های خبری ذخیره شود. همچنین، در این پروژه روی ارائه سیگنال‌هایی برای هدایت کاربران به سمت رسانه‌های معتبر، تحقیق می‌شود. این پروژه هنوز در مراحل ابتدایی قرار دارد.

Source

صرافی ها

مدیر اجرایی Coinbase در برنامه از من بپرس: رویای ما محدود به یک پلت فرم معاملاتی نیست!

برایان آرمسترانگ مدیر اجرایی صرافی Coinbase در برنامه روز جمعه «از من هرچی میخوای بپرس» اعلام کرده است که به‌جای ماندن در یک پلت‌فرم معاملاتی، از شرکت خواسته است به‌عنوان یک نهاد جهانی برای گسترش مقبولیت بلاک چین تلاش کند.

در این راستا او خاطرنشان کرده است که مأموریت اصلی این صرافی کمک به رشد اقتصاد رمز ارزها از طریق اتصال مردم به بازار و گسترش جامعه رمز ارزهاست. او همچنین به پروژه «یاد بگیر و به دست بیار» این صرافی اشاره کرد که در آن کاربران به ازای افزایش معلومات خود، رمز ارز دریافت می‌کنند.

او همچنین در پاسخ به یک سؤال از اینکه کارمندان این شرکت را برای ایجاد پروژه‌های خود رها می‌کنند ابراز خوشحالی کرد.گفتنی است آقای آرمسترانگ از ابتدای تأسیس Coinbase یعنی سال ۲۰۱۲، از افراد تأثیرگذار این صرافی بوده است.

Source

تنها در یک روز! خروج ۷۳ میلیون دلار بیت‌کوین از صرافی BitMEX درپی حواشی اخیر

بعد از اعلام رسمی شروع تحقیقات قانونی در رابطه با صرافی BitMEX، شرکت انگلیسی TokenAnalyst گزارش داده است که کاربران ۸۵ میلیون دلار بیت‌ کوین از این صرافی خارج و تنها ۱۲ میلیون دلار وارد کرده‌اند. به عقیده کارشناسان این حجم از خروجی در مقایسه با صرافی‌های دیگر نظیر Binance با ۵۴ میلیون دلار خروجی و ۵۸ میلیون دلار ورودی برای همان روز غیرعادی به نظر می‌رسد.

چندی پیش سایت خبری Coindesk به نقل از بلومبرگ اعلام کرده بود که کمیسیون معاملات آتی کالایی ایالات‌متحده (CFTC) مشغول تحقیقات در مورد جرائم مالی احتمالی رخ‌ داده در این صرافی است. این صرافی که دومین صرافی بزرگ جهان رمز ارزها ازلحاظ حجم معاملات روزانه است، پیش‌تر اعلام کرده بود کاربران آمریکایی حق معامله در این صرافی را ندارند. شایان‌ذکر است که هنوز از جزئیات این تحقیقات هیچ گزارش رسمی مخابره نشده است.

Source

بایننس نسخه جدید کیف پول Trust Wallet را برای پشتیبانی از مبادلات روی چندین صرافی غیرمتمرکز، عرضه کرد

Trust Wallet، اپلیکیشن رسمی کیف پول رمز ارزی Binance Dex، آخرین نسخه را برای پشتیبانی از معاملات روی چندین صرافی غیرمتمرکز (Multiple DEXs) منتشر کرد. با تکمیل پروتکل نقدینگی Kyber توسط Kyber Network، کاربران Trust Wallet قادر خواهند بود از طریق پروتکل نقدینگی زنجیره‌ای که یک راه‌حل زنجیره‌ی متقاطع است، رمز ارزهای خود را روی صرافی‌های غیرمتمرکز متعددی مبادله کنند و به نقدینگی بیشتری دسترسی داشته باشند.

با توجه به داده های سی روز گذشته‌ی Binance، حدود ۹۹.۸ درصد از حجم معاملات در صرافی متمرکز بایننس انجام شده و سهم صرافی غیرمتمرکز آن تنها ۰.۲ درصد بوده است. فاصله حجم معاملات بین Kyber و Binance در ۲۴ ساعت گذشته زیاد بوده بطوریکه حجم معاملات Kyber نزدیک به ۱ میلیون دلار و حجم معاملات Binance DEX معادل ۸ میلیون دلار بوده است. از آنجا که تکمیل پروتکل Kyber به Trust Wallet باعث افزایش نقدینگی توکن ERC20 می‌شود، انتظار می‌رود حجم معاملات تجمیعی افزایش یابد.

Source

صرافی بیتفینکس و تتر روی ادعای خود درمورد عدم ارائه خدمات به ساکنان نیویورک پافشاری می‌کنند

Bitfinex and Tether Contest Alleged 850 Million Fraud Court Case

وکلای صرافی بیتفینکس و تتر در جریان دادگاه ۲۲ جولای پرونده در مقابل دادستان کل نیویورک (NYAG) توافق کردند که هرگز به مشتریان داخل ایالت نیویورک خدمات ارائه نکنند. آنها همچنین افزودند دفتر دادستان کل نمی‌تواند به دنبال نشان دادن هدایت هدفمند پاسخدهندگان متعهد در هر کسب و کاری به سمت نیویرک باشد و حتی اگر NYAG موفق شود نشان دهد که این کسب و کارها به ساکنان نیویورک خدمات ارائه می‌کنند، نباید روی تحت تاثیر قرار گرفتن سرمایه‌گذران از فعالیت شرکت پافشاری کنند. چراکه دفتر دادستان کل نیویورک در یافتن حتی یک مشتری ناراضی یا زیان دیده ناکام مانده است.

Source

تست پلتفرم معاملاتی قرارداد آتی بیت کوین Bakkt آغاز شد

Bakkt، پلتفرم اوراق آتی بیت کوین (BTC) صرافی بیت قاره‌ای (ICE) از ۲۲ جولای شروع به تحویل تستی قراردادهای آتی بیت کوین کرده است. تست پذیرش کاربر برای اوراق آتی روزانه و ماهانه بیت کوین با مشارکت‌کنندگانی از سراسر جهان کلید خورده است.

به گفته Adam White، مدیر اجرایی Bakkt، گفت شروع تست این پلتفرم دو روز پس از ۵۰ امین سالگرد ارسال فضاپیمای آپولو آغاز شده و اوراق آتی بیت کوین در ICE Futures US قابل معامله و در ICE Clear US قابل تسویه است.

Source

https://coiniran.com/?p=30856
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x