ایستگاه خبر

گزیده اخبار حوزه رمز ارز ها و تکنولوژی بلاک چین از ۲۱ تا ۲۸ تیر ۹۸

راهنمای مطالعه نمایش

قانونگذاری

هم‌بنیانگذار صرافی تعطیل شده Bitfunder به ۱۴ ماه زندان محکوم شد

Jon Montroll، مدیر صرافی بیت کوین (BTC) تعطیل شده BitFunder به اتهام تقلب و عدم رعایت عدالت در مبادلات به ۱۴ ماه زندان محکوم شد. وی در جولای ۲۰۱۸ متهم شد و اقرار کرد که ضمن تحقیقات هک جعلی ۶۰۰۰ بیت کوین از صرافی BitFunder ترازنامه جعلی به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده تحویل داده است.

اخیرا، قاضی دیگری فرد ۴۴ ساله ساکن نیوجرسی به نام Blake Kantor را بخاطر اجرای کلاهبرداری مرتبط با رمز ارز ها به ۸۶ ماه زندان و پرداخت ۸۰۶۴۰۵ دلاری که از قربانیان خود گرفته است و ۱۵۳ هزار دلار جریمه، محکوم کرد.

Source & Image

محکومیت به پرداخت ۴۰۰ هزار دلار بخاطر کلاهبرداری با نام بیت کوین

دادگاه فدرال تگزاس دو متهم در اجرای یک طرح جعلی مرتبط با بیت کوین (BTC) را به پرداخت ۴۰۰ هزار دلار جریمه محکوم کرده است. همچنین، دادگاه حکم کرده هر کدام از متهمان ۱۸۰ هزار دلار غرامت مدنی پرداخت کنند و بطور دائمی از معامله کردن محروم شوند.

در اواسط ماه گذشته CTFC شکایت‌اش را در دادگاه از موسسه مالی تعطیل شده Control-Finance Ltd مستقر در انگلستان به اتهام کلاهبرداری حداقل ۲۲۸۵۸ بیت کوین (BTC) از ۱۰۰۰ سرمایه‌گذار، ثبت کرد.

Source & Image

دولت آمریکا ممکن است تولید رمز ارز برای شرکت‌های بزرگ فناوری محور را ممنوع کند.

قانون‌گذاران در آمریکا به دنبال تصویب لایحه‌ای هستند که مطابق با آن شرکت‌های بزرگ فناوری محور را از ایجاد رمز ارز اختصاصی خود منع می‌کند.

طبق گزارش رویترز دوشنبه گذشته پیش‌نویس این لایحه در فضای آنلاین در دسترس بود. سیاست‌گذاران در مجلس نمایندگان آمریکا خواستار بررسی دقیق درخواست‌های شرکت‌های فناوری محور علاقه‌مند به ایجاد رمز ارزها شدند.

در این لایحه دارایی دیجیتال به‌عنوان یک ارزشی که برای ایجاد و انتقال آن از فناوری بلاک چین و دفتر کل توزیع‌شده استفاده‌شده، تعریف‌شده است و شامل همگی کوین‌ها و توکن های موجود در بازار رمز ارزها می‌شود.

همچنین شایان‌ذکر است که در پیش‌نویس این لایحه، شرکت‌های فناوری محور با درآمد بالای ۲۵ میلیون دلار در سال، به‌عنوان ابر شرکت در نظر گرفته‌شده‌اند و فیس بوک با در آمدی بالغ بر ۵۰ میلیون دلار در سال نیز جزو همین شرکت هاست.

Source

شهرداری‌های کانادا یکی پس از دیگری بیت کوین را به عنوان روش پرداخت مالیات به رسمیت می‌شناسند

ارائه دهنده کانادایی راه‌حل‌های رمزنگاری و اپراتور پلتفرم معاملات Coinberry، در دومین همکاری‌اش با شهرداری پرداخت مالیات با بیت کوین را اجرایی می‌کند. مذاکرات شروع این همکاری با شهرداری Richmond Hill در منطقه تورنتو آغاز شده است و شورای شهر موافقتش را با این پروژه اعلام کرده است. این پروژه شش ماه قبل در شهر Innisfil در منطقه تورنتو اجرایی شده است.

Source & Image

گرجستان خرید و فروش رمز ارزها را از مالیات بر ارزش‌افزوده معاف کرد.

ندار خادوری وزیر اقتصاد گرجستان به‌تازگی لایحه‌ای را امضا کرده است که هدف آن قانون گذاری مالیاتی برای استخراج‌کنندگان و معامله گران رمز ارزها بوده است. لایحه‌ای که قرار بود از انتهای ماه ژوئن اجرایی شود.

بر اساس این لایحه، ساکنین گرجستان می‌توانند تبدیل رمز ارزها به پول‌های فیات نظیر لاری و دلار را بدون پرداخت مالیات بر ارزش‌افزوده انجام دهند. خادوری اما تأکید کرده است که لاری پول رایج گرجستان است و کشورش اجازه نخواهد داد از رمز ارزها برای پرداخت‌ها استفاده شود. این گزارش ادامه می‌دهد که شرکت‌های استخراج‌کننده اما باید مالیات بر ارزش‌افزوده پرداخت کنند مگر اینکه در خارج از کشور ثبت‌شده باشند.

Source

رمزارزها در هند درخطرند؟ پیش‌نویس یک لایحه قانونی در شبکه‌های‌اجتماعی!

برخلاف کشورهای غربی، اوضاع برای فعالان صنعت رمز ارزها در شرق جهان چندان رو به راه نیست. قانون‌گذاران هندی با محدودیت‌های قانونی، مقابل پیشرفت این صنعت نوظهور ایستاده‌اند. اخیرا در شبکه‌های اجتماعی هندی پیش نویس یک لایحه قانونی در رابطه با رمز ارزها خبرساز شده است.

در این پیش نویس آمده است که هر فردی که با دارایی‌های دیجیتال معامله کند، با یک تا ده سال زندان مواجه خواهد شد. با استناد به پست‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، لیست فعالیت‌هایی مرتبط دارایی‌های دیجیتال که قرار است در هند جرم شناخته شود هم در بخشی از این پیش نویس ذکر شده است.

کارشناسان معتقدند ایجاد منع قانونی برای این صنعت نتیجه‌ای جز محروم کردن نهاد دولت از نظارت بر بازار شکل‌گرفته نداشته و قوانین جدید در هند منجر به تشکیل یک بازار موازی غیرقانونی در این کشور خواهد شد.

Source

شرایط وزارت نیرو از زبان سخنگوی آن برای فعالان استخراج بیت کوین و رمز ارز ها

مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق گفت: هنوز تعرفه استخراج ارز مجازی مشخص نشده است ولی در حال رسیدگی می‌باشد و به زودی تعرفه‌ها مشخص می‌شوند. همچنین، تا زمان مشخص شدن تعرفه‌ها انحصار این موضوع در اختیار بانک مرکزی است. البته، تعرفه‌ها در کمیته اقتصادی هیأت دولت که  بانک مرکزی و وزارت نیرو عضو آن هستند، در حال بررسی است و هنوز هیچ چیز به صورت رسمی ابلاغ و جلسات هنوز تمام نشده است. لذا هر خبری منتشر می‌شود گمانه‌زنی است.

وی افزود: در ابتدا باید شرایط شبکه را برای میزان مصرف این واحدها مهیا کنیم، اگر مزرعه‌ای قصد تولید بینت کوین دارد، باید شبکه‌های بالادستی و زیرساخت‌های آن را نیز به طور کامل فراهم کنیم تا برق پایداری داشته باشیم.

وی با تاکید بر این‌ که تجهیزات مورد استفاده در این بخش باید استانداردهای لازم را داشته باشند، گفت: تمامی صنعت برق در تلاش است تا پیک تابستان را خوبی سپری کنیم و مردم از رفاه نسبی برخوردار باشند، بنابراین این دسته از مصرف کنندگان اگر جزو مشترکان رسمی صنعت برق شدند، باید مانند سایر صنایع مصرف برق خود را در ساعت اوج کنترل و مدیریت کنند. همانگونه که صنایع با امضای تفاهم‌نامه‌های مدیریت مصرف میزان استفاده برق خود را در ساعت پیک کاهش داده و یا مشترکان بخش کشاورزی در چهار ساعت اوج مصرف چاه‌های کشاورزی خود را خاموش می‌کنند، این واحدها نیز باید در زمان اوج مصرف میزان برق مصرفی خود را کاهش دهند.

او با اشاره به اینکه برای پیک تابستان سال جاری ۳۰۰۰ مگاوات نیروگاه جدید به ظرفیت نیروگاه‌های موجود اضافه شده است، عنوان کرد: در پی بارندگی‌های مناسب سال آبی جاری، حدود ۴۵۰۰ مگاوات توان تولید نیروگاه‌های برقابی نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش پیدا کرده است.

بر اساس آماری که تا کنون مسئولان وزارت نیرو ارائه کرده‌اند، مصرف برق مزارع بیت‌ کوین در کشور حدود ۵۰۰ مگاوات تخمین زده می‌شود. همچنین، احداث هر نیروگاه هزار مگاواتی حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری مورد نیاز است بنابراین برای تأمین ۵۰۰ مگاوات برق این مراکز بایستی حدود پنج هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت بگیرد.

Source & Image

رمز ارز ها

زیر ۱۰ هزار دلار! افت ۱۴۰۰ دلاری بیت کوین تنها در ۲۴ ساعت!

بازار رمز ارزها دیروز (۱۴ جولای) سقوط نسبتا شدیدی را تجربه کرد تا بیت کوین مهم‌ترین رمز ارز بازار، علاقه‌مندان خود را از رسیدن به بالاترین قیمت تاریخ خود ناامید کرده باشد.

از تاریخ ۲ جولای این اولین بار است که قیمت بیت کوین به زیر ۱۰۵۰۰ دلار می‌رسد. بعد از لمس این قیمت یک اصلاح ۳۰۰ دلاری قیمت بیت را به ۱۰۸۰۰ دلار رساند و بعد سقوط دوباره شروع شد و بیت کوین به زیر ۱۰ هزار دلار رسید.

مطابق با آمار سایت coinmarketcap این سقوط قیمت با افزایش ۲.۸ میلیارد دلاری حجم معاملات همراه بود چراکه معامله گران به دنبال رشد و افت‌های لحظه‌ای فرصت خوبی برای افزایش سرمایه خود داشتند.

گفتنی است با سقوط ۲۰ میلیارد دلاری ارزش کل بازار رمز ارزها، این بیشترین سقوط یک‌روزه این بازار از ۲۷ ژوئن امسال بوده است.

Source

خبری از فصل آلتکوین ها نیست، پیشروی سلطه بیت کوین بر بازار به سمت ۷۰ درصد

بازار رمز ارز ها دیروز سراسر سرخ بود. بیت کوین (BTC) تا ۹۸۵۵ دلار سقوط کرد و برخی آلتکوین‌ها تا ۱۲٪ سقوط کردند. با این حال، امروز بازار یکپارچه سبز است و بیت کوین بالای ۱۰ هزار دلار معامله می‌شود. با این حال حجم معاملات از دیروز کمتر است و از ۲ میلیارد دلار به ۱.۸ میلیارد دلار رسیده است. همچنین، تغییرات ۷ روزه‌ی ارزش رمز ارز ها بین ۲۰ تا ۳۵ درصد سقوط را نشان می‌دهد. در نتیجه، سرمایه کل بازار به ۲۸۰ میلیارد دلار سقوط کرده است. همچنین، سلطه بیت کوین به حدود اواسط سال ۲۰۱۷ رسیده (حدود ۶۷ درصد) و وضعیت را برای آلتکوین‌ها بغرنج کرده است.

Source

میانگین اندازه بلاک بیت کوین (BTC) ناگهان به بیش از ۳ مگابایت افزایش یافت!

پلتفرم اعتبارسنجی بلاک چین VeriBlock حدود ۲۵٪ از تراکنش‌های شبکه بیت کوین (حدود ۶۸ هزار تراکنش) را طی ۲۴ ساعت در تاریخ ۱۴ جولای تولید کرد. VeriBlock از پروتکل اعتبارسنجی اثباتِ اثبات (Proof-of-Proof) استفاده می‌کند تا بلاک چین ها را با استفاده از توان محاسباتی بیت کوین تایید کند.

در تاریخ ۱۳ و ۱۴ جولای، میانگین سایز بلاک ناگهان از ۱ مگابایت به ۳ مگابایت جهش کرد. این جهش از بیشترین میانگین تاریخی بیت کوین بسیار بیشتر است. با توجه به اینکه این داده‌ها در سایر منابع ثبت نشده، احتمال می‌رود VeriBlock به دنبال تقویت سفته بازی هایش با تراکنش های اضافی ثبت نشده روی شبکه بیت کوین باشد. هرچند، این شرکت این ایده را رد کرده است.

Source & Image

اقدامات امنیتی شبکه لایتنینگ بیت کوین موجب ناکامی ۲۳ هزار دلاری سارقان شده است

طبق گزارش اخیر BitMex Research، نودهای شبکه لایتنینگ بیت کوین حدود ۲.۲۲ BTC (معادل ۲۳۰۰۰ دلار) از نودهای خرابکار شبکه گرفته‌اند. طبق این گزارش، شبکه لایتنینگ با استفاده از یک اقدام امنیتی به نام «تراکنش‌های عادلانه (Justice transactions)» برای جلوگیری از عدم درستکاری نودهای لایتنینگ که روی لایه دوم شبکه بیت کوین وجوهی نگهداری می‌کنند، روی «بسته شدن کانال» تمرکز کرده است.

با این طرح، وقتی یک سارق تلاش می‌کند روی شبکه لایتنینگ سرقتی انجام دهد، در صورت دستگیری نه تنها پولی که سرقت کرده از او پس گرفته می‌شود، بلکه وجوهی که روی کانال خودشان نگهداری می‌کردند را نیز از دست می‌دهند.

Source & Image

اظهارنظرهای جدید دونالد ترامپ می‌تواند باعث افزایش قیمت بیت کوین تا ۴۰ هزار دلار شود!

سه‌شنبه گذشته دونالد ترامپ در توییتر به اظهارنظر در مورد بیت کوین و لیبرا (Libra) رمز ارز جدید فیس‌بوک پرداخته است. تام لی، مشاور بین‌المللی امور مالی و رئیس بخش تحقیقاتی Fundstart معتقد است این می‌تواند باعث افزایش قیمت بیت کوین تا ۴۰ هزار دلار آمریکا شود:

از یک نظر این می‌تواند یک خبر مناسب برای بیت‌کوین و رمز‌ ارز ها باشد. این بازار در مرحله حساسی است. کنگره، قانون‌گذاران و رئیس‌جمهور در حال ارزیابی رمز ارز ها هستند. عده کمی تاکنون وارد این بازار شده‌اند و در مورد آن اطلاعات دارند. این باعث می‌شود بقیه ۹۸ درصد جهان نیز در مورد مفهوم بلاک چین و رمز ارز ها تأمل کنند.

گفتنی است بعد از اظهارنظرهای رئیس‌جمهوری آمریکا اکنون این بازار در مرکز توجه رسانه‌های دنیا قرار گرفته است.

Source

دعوت جاستین سان از دونالد ترامپ برای حضور در ضیاف نهار به همراه وارن بافت

جاستین سان، بنیانگذار ترون (Tron) از دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده برای حضور در مراسم ناهار متقاعد کردن وارن بافت توسط چهره‌های برجسته حوزه رمز ارز ها، دعوت کرد. رئیس جمهور آمریکا دیروز در توئیتی اعلام کرد بخاطر ارزش ناپایدار رمز ارز ها طرفدار آنها نیست و معتقد است رمز ارز ها می‌توانند فعالیت‌های غیرقانونی را تسهیل کنند.

جاستین سان در پاسخ به توئیت ترامپ گفت: «آقای ترامپ شما توسط اخبار جعلی گمراه شده‌اید. بیت کوین و بلاک چین بهترین فرصت برای ایالات متحده هستند! مایلم شما را برای صرف ناهار در تاریخ ۲۵ جولای همراه با وارن بافت و برخی از چهره‌های سرشناس حوزه رمز ارز ها دعوت کنم. تضمین می‌کنم بعد از این ضیافت هیچکس بیشتر از شما به این حوزه اشراف نداشته باشد.»

Source & Image

ماینرهای بیت کوین (BTC) بازگشته‌ و نرخ هش شبکه را ۱۴٪ افزایش داده‌اند

به گزارش استخر چینی استخراج، BTC.com، ماینرهایی که بازار را به خاطر پایین بودن قیمت ترک کرده بودند اخیرا به بازار برگشته اند و اینکار سختی استخراج را بیش از ۱۴٪ بالا برده است. در حال حاضر میانگین نرخ هش ۶۴.۸۱ EH/s و سختی شبکه ۹.۰۶T است. بیشترین نرخ هش در تاریخ ۹ جولای با ۶۴.۸۵ EH/s ثبت شده است.

2019 07 13 134221

این اتفاق در جولای ۲۰۱۸ نیز تکرار شد و سختی شبکه در آن زمان ۱۵٪ رشد کرد. هرچند، نرخ هش شبکه در آن زمان تنها ۴۲.۵۹ EH/s  و سختی شبکه ۵.۹۵T بود. انتظار می‌رود در روزهای پیشرو این نرخ هش تا ۱۰٪ افزایش مجدد را تجربه کند.

Source

بیشترین نوسان قیمت بیت کوین (BTC) چه ساعتی رخ می‌ دهد؟ پژوهشگران پاسخ می‌ دهند!

محققان شرکت LongHash دریافتند که ساعت ۱ صبح به وقت UTC پرنوسان‌ترین زمان قیمت بیت کوین (BTC) در دو سال اخیر بوده است. این تحقیقات بر مبنای آرشیو قیمت صرافی کوین بیس انجام شده است.

بیشترین فعالیت بازار احتمالا به دلیل منطبق شدن ساعت معاملاتی صبح در آسیا با ساعت معاملاتی عصر در آمریکای شمالی، در ساعت ۱ صبح به وقت UTC اتفاق می‌افتد. چراکه، همزمان که معامله گران آسیایی به اخبار صبح واکنش نشان می‌دهند، تریدرهای آمریکایی هنوز بیدار هستند و به آن پاسخ می‌دهند.

Source & Image

قیمت بیت کوین پس از اظهار نظر قانون گذار آمریکایی از ۱۰ هزار دلار عبور کرد

طبق داده‌های CoinMarketCap.com قیمت بیت کوین (BTC) بار دیگر سطح ۱۰ هزار دلار را به سمت بالا شکست و در حال حاضر در حدود ۱۰۵۸۵.۴۱ دلار معامله می‌شود. برخی تحلیلگران این اصلاح را به جلسه استماع لیبرا در Capitol Hill و اظهار نظر Steven Mnuchin، وزیر خزانه‌داری ایالات متحده، درمورد نقش مهم نظر منفی رئیس جمهور ترامپ در رابطه با بیت کوین نسبت می‌دهند.

2019 07 19 091635

در همین حال، Patrick McHenry، نماینده مجلس اسلات متحده گفت: «راهی برای از بین بردن بیت کوین وجو ندارد و شرکت‌ها و استارتاپ‌هایی که رمز ارز ارائه می‌کنند در تلاش‌اند تا ماهیت بیت کوین را تقلید کنند.»

Source

رشد ۲۷ درصدی وام‌های صادر شده روی پلتفرم اتریوم (Ethereum) در سه ماهه دوم ۲۰۱۹

IMG 20190713 190445

براساس تحقیقی که توسط Ryan Sean Adams، بنیانگذار Mythos شده است، در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ ربات های اتریوم معادل ۱۵۵ میلیون دلار وام برای کاربران صادر کرده‌اند که ۲۷٪ رشد فصلی را نشان می‌دهد. همچنین، سهم پروتکل های مبتنی بر اتریوم مانند Dharma، dydX، Compound v1، Compound v2 و MakerDAO در مجموع ۱۱۵.۱۳۹ میلیون دلار بوده است.

MakerDAO در سه ماهه آخر سال ۲۰۱۸ حدود ۷۳.۶۸۹ میلیون دلار وام داد در حالیکه در سه ماهه اول ۲۰۱۹ این رقم به ۵۹.۹۹۴ دلار رسید. در سه ماهه دوم ۲۰۱۹ این پلتفرم رکورد خود را شکست و به رقم ۸۲.۱۷۱ میلیون دلار دست یافت. چهار پروتکل دیگر نیز در سه ماهه آخر ۲۰۱۸ سهم ۷.۸ میلیون دلاری داشتند. این رقم در سه ماهه اول ۲۰۱۹ به ۷.۳ میلیون دلار رسید و در سه ماهه دوم ۲۰۱۹ به حدود ۷۳ میلیون دلار رسیده است.

Source

پیشنهاد بوترین برای حل کوتاه مدت مساله مقیاس پذیری اتریوم با ادغام اتریوم و بیت کوین کش

ویتالیک بوترین، همبنیانگذار اتریوم، پیشنهاد کرده است از بلاک چین بیت کوین کش (BCH) به عنوان یک راه حل موقتی برای مقیاس‌پذیری شبکه اتریوم استفاده شود. از نظر بوترین، بلاک چین بیت کوین کش بهترین بلاک چین به منظور رساندن داده‌های شبکه اتریوم از ۸ کیلیوبایت بر ثانیه فعلی به ۵۳ کیلوبایت بر ثانیه است.

همچنین کارمزد پایین این کار، آماده بودن ابزارهای لازم برای اینکار و استقبال جامعه بیت کوین کش از دلایل دیگر بوترین برای ارائه این ایده بود. بوترین به زمان تایید بلاک ۱۰ دقیقه‌ای بیت کوین کش نیز به عنوان مانع اصلی برای تبدیل شدن به یک راه حل خوب برای مقیاس پذیری اتریوم اشاره کرد. هرچند، وی اشاره کرد که این مشکل می‌تواند با استفاده از تراکنش‌های در لحظه (zero-confirmation) با استفاده از تکنیک هایی شبیه به پیش‌توافق Avalanche حل شود.

این پیشنهاد با واکنش منفی فعالان رمز ارز ها در توئیتر روبه‌رو شده است و برخی آن را یک سناریو برای سقوط سریع و همزمان اتریوم و بیت کوین کش می‌دانند.

Source & Image

انشعاب Ycash از بلاک چین زیکش برای بازگرداندن سخت افزارهای استخراج به شبکه

Ycash انشعاب پیشروی Zcash با هدف بازگرداندن سخت افزار استخراج به بلاک چین زیکش، الگوریتم اثبات کار (PoW) را تغییر می‌دهد. همچنین، پاداش سرمایه گذاران از ۲۰٪ به ۵٪ از ۲.۱ میلیون کوین کاهش می‌یابد. این انشعاب سخت در تاریخ ۱۸ جولای ۲۰۱۹ و روی بلاک ۵۷۰۰۰۰ اتفاق می‌افتد. کاربرانی که زیکش در کیف پول خود نگهداری می‌کنند به نسبت یک به یک صاحب Ycash نیز می‌شوند.

هنوز هیچ صرافی یا کیف پولی از این انشعاب حمایت نکرده و توصیه می‌شود کوین‌های زیکش را در کیف پولی که کلید خصوصی آن در دست خودتان است (مانند کیف پول رسمی زیکش به نام ZecWallet) نگهداری کنید. برای بهره‌مندی از این فورک باید کلید خصوصی خود را در YecWalletوارد کنید.

Source & Image

الکترونیوم جدید! چه چیزی در بلاک چین جدید الکترونیوم تغییر کرده است؟

الکترونیوم (Electroneum) یک انشعاب را با موفقیت پشت سر گذاشته است. در این توسعه، گروه پشتیبانی این رمز ارز دو فرآیند جدید اثبات مسئولیت (Proof of responsibility) و بلاک چین تعدیل‌شده (Moderated Blockchain) را در بلاک چین خود مهندسی کرده‌اند.

هر دو این فرآیندها قرار است در عملکرد، مقیاس‌پذیری و امنیت بلاک چین الکترونیوم بهبود ایجاد کنند. این ارتقا همچنین به این پروژه اجازه می‌دهد بر روی آینده همکاری خود با کشورهای درحال‌توسعه از طریق همکاری با مؤسسات غیردولتی مرتبط تمرکز کند.

کارشناسان معتقدند بلاک چین جدید الکترونیوم فواید متعددی را برای این پروژه به ارمغان آورده است. عدم امکان حمله ۵۱ درصدی، کاهش پاداش بلاک‌ها تا ۷۵ درصد به خاطر کاهش نیاز به انرژی، افزایش سرعت تراکنش‌ها و همچنین افزایش مقیاس‌پذیری پروژه ازجمله این مزایا هستند.

Source

دفع خطر حمله ۵۱ درصدی و فعال‌سازی تراکنش‌های لحظه‌ای در آخرین به‌روزرسانی Dash

ایوان دافیلد مدیر اجرایی پروژه Dash اعلام کرده است که یکی از مهم‌ترین خطراتی که پروژه‌های شبیه بیت کوین را تهدید می‌کند، حمله ۵۱ درصدی است که گروه اجرایی او این مشکل را با تمرکز بیشتر بر شبکه مسترنود و همچنین استخراج به‌وسیله الگوریتم اثبات کار (Proof-of-work) حل کرده است. نتیجه این به‌روزرسانی تأیید لحظه‌ای تراکنش‌ها برای تمامی شبکه است.

او همچنین اعلام کرده است که امنیت و حریم خصوصی یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های این بروز رسانی بوده است. او این پروژه را الگو گرفته از تجربه‌ی مالی کاربران دانست.

Source

کمپانی Chainlink درآمد حاصل از عرضه اولیه رمز ارز خود را به فروش گذاشته است!

با ورود بسته‌های ۷۰۰ هزارتایی از Link به بازار رمز ارزها، این کمپانی یک بازی ویران‌کننده را با قیمت ارز خود آغاز کرده است.

در تاریخ ۴ جولای لینک (Link) به بالاترین قیمت از آغاز عرضه خود یعنی ۴ دلار رسیده بود. کارشناسان دلیل این افزایش قیمت را  آغاز همکاری‌های این رمز ارز با ابر شرکت‌های فناوری محوری چون گوگل و Oracle و همچنین لیست شدن در صرافی‌های معتبری چون Coinbase دانسته اند.

در ۱۰ روز گذشته اما این شرکت ۳.۵ میلیون Link به ارزش تقریبی ۱۱ میلیون دلار را فروخته است که طبق آمار سایت Ethetscan باعث افت ۲۵ درصدی قیمت این رمز ارز شده است.

مدیر اجرایی این شرکت سرگی نظرف اجرایی کردن نقشه‌های جدید این شرکت و همچنین گسترش اکوسیستم Chainlink را دلیل فروش این مقدار ارز اعلام کرده است.

Source

همکاری Chainlink و پلتفرم Iotex برای تحقیق و توسعه روی بلاک چین و اوراکل

توسعه دهندگان بلاک چین برای تولید اپلیکیشن‌ها غیرمتمرکز (DApp) کارآمد نیاز به داده های آماده از دنیای واقعی که توسط دیتابیس‌های بزرگ یا سنسورهای اینترنت اشیا جمع‌آوری می‌شوند دارند و این جاییست که به اوراکل‌های غیرمتمرکز نیاز پیدا می‌کنیم. با وجود تکامل این سیستم‌ها هنوز با چالش‌های حصول اطمینان از یکپارچگی و توانایی حفظ محرمانگی مواجهیم.

Chainlink و پلتفرم IoTeX برای تحقیق و توسعه روی اوراکل‌ها قرارداد همکاری بستند تا اطمینان حاصل کنند که می‌توان از داده‌های دنیای واقعی در برنامه‌های بلاک چینی استفاده کرد. این دو شرکت موفق به بهبود بلاک چین با استفاده از سخت افزار TEE (Trusted Execution Environments) شدند.

TEE امکانات امنیتی قوی‌ای دارد که یکپارچگی و محرمانه بودن را تضمین می‌کند. اوراکل‌هایی که با TEE طراحی شده‌اند قادر به ردیابی end to end مطمئن درون سیستم هستند بدون آنکه هیچ اطلاعات حساسی طی پروسه نابود شود.

Source

رمز ارز حریم خصوصی گرین (Grin) اولین انشعاب سختش را انجام داد

رمز ارز متمرکز بر حریم خصوصی Grin اولین انشعاب سختش (hardfork) را انجام داد. این انشعاب روی بلاک ۲۶۲۰۸۰ در تاریخ ۱۷ جولای اتفاق افتاد. طبق اعلام رسمی Quentin Le Sceller، دولوپر اصلی گرین، این انشعاب سخت به منظور جلوگیری از استخراج گرین با ASIC ها انجام شده و شامل یک ورژن جدید از «طرح بازتولید ضدگلوله» برای کیف پول های گرین است.

با وجود اینکه نشانه‌ای استخراج گرین با ASIC نبود، طرح دوم اثبات کار گرین، Cuckaroo29، برای جلوگیری از استخراج با ASIC اجرا می‌شود تا مانعی برای استخراج با ASIC هایی شود که به زودی به بازار عرضه خواهند شد.

Source & Image

صرافی‌ ها

یک صرافی دیگر ژاپنی (Bitpoint) مورد حمله هکرها قرار گرفت!

صرافی ژاپنی Bitpoint که یک صرافی مجوز دار است اخیرا اعلام کرده است که مهاجمان با ایجاد یک شکاف امنیتی برداشت‌هایی را به ارزش ۳۲ میلیون دلار از کیف پول آنلاین این صرافی انجام داده‌اند.

طبق گزارش رسمی منتشرشده توسط این صرافی تمامی واریزها، برداشت‌ها و معاملات این صرافی تا اطلاع ثانوی تعلیق شده است. از این مقدار پول دزدیده‌شده ۲۳ میلیون دلار متعلق به مشتریان و ۹ میلیون دلار متعلق به خود این صرافی است. ولت سرد این صرافی از این حمله در امان مانده است.

گفتنی است که در هنگام نگارش این خبر هنوز مشخص نشده است که چه رمز ارزهایی سرقت شده‌اند. در این صرافی ۵ رمز ارز بیت کوین، بیت کوین کش، اتریوم، لایت کوین و ریپل قابل معامله هستند. این چندمین بار است که یک صرافی ژاپنی مورد حمله هکرها قرار می‌گیرد.

Source

صرافی ژاپنی Bitpoint، معادل ۲.۳ میلیون دلار از رمز ارزهای سرقت شده خود را پیدا کرد!

مطابق با گزارش خبرگزاری ژاپنی The Mainichi، این صرافی روز یک‌شنبه توانسته است  معادل ۲.۳ میلیون دلار از ۳۲ میلیون دلار رمز ارز سرقت شده خود را پیدا کند.

این کمپانی که مرکز آن در پایتخت ژاپن، توکیو قرار دارد، روز جمعه اعلام کرده است که حمله اخیر توسط صرافی‌های بین‌المللی که از سیستم معاملاتی این شرکت استفاده می‌کنند، کشف‌شده است.

این شرکت ژاپنی یکی از چندین صرافی ژاپنی است که توسط دیده بان مالی ژاپن در ژوئن سال گذشته مورد حمایت قرارگرفته بود.

یکی از اصلی‌ترین نگرانی‌های این نهاد مالی دولتی، عدم پایبندی صرافی‌ها به استاندارهای مالی AML و KYC است.

شایان ‌ذکر است که پیش‌تر در خبرها مسئولین این نهاد دولتی از عدم نگهداری تفکیک‌شده سرمایه‌ی مشتریان صرافی‌ها از سرمایه خود این صرافی‌ها اعلام نگرانی کرده بودند.

Source

صرافی رمز ارز Huobi حدود ۱۴ میلیون توکن HT را با بخشی از درآمدش سوزاند

صرافی رمز ارز Huobi، تعداد ۱۴۰۱۱۷۰۰ توکن از ۳۱۰۳۱۸۳۰۰ توکن عرضه شده‌ی HT را با بخشی از درآمدش که در سه ماهه اخیر بیش ۱۱۶ درصد رشد کرده بود برای بهبود شرایط بازار و افزایش تقاضا از بازار حذف کرد. از زمانی که این صرافی توکن HT را عرضه کرده است، هر سه ماه با پرداخت ۲۰ درصد درآمدش بخشی از توکن‌های عرضه شده را بازخرید می‌کند.

بخاطر رشد درآمد صرافی در سه ماهه اخیر، توکن‌های سوزانده شده ۲۳۲٪ نسبت به سه ماهه قبلی رشد داشته اند. توکن‌های بازخرید شده در یک حساب قابل مشاهده‌ی اتریوم، به عنوان محافظی برای سرمایه کاربران ذخیره می‌شوند.

Source

صرافی رمز ارز Huobi بجای سیستم HUSD از ERC-20 استفاده می‌کند

صرافی رمز ارز Huobi با همکاری استارتاپ رمزنگاری Stable Universal Limited و شرکت Paxos Trust، توکن HUSD را از سیستم رمز ارز پایدار فعلی خود به یک توکن جدید ERC-20 منتقل خواهد کرد که متعاقبا روی صرافی های رمز ارز، کیف پول ها و پلتفرم ها در دسترس خواهد بود.

استارتاپ Stable Universal توکن جدید ERC-20 HUSD را که با دلار ایالات متحده پشتیبانی می‌شود، توسعه خواهد داد و با اشخاص ثالث برای انجام ممیزی قرارداد هوشمند و نظارت بر معاملات روی زنجیره کار خواهد کرد.

شرکت Paxos که از دپارتمان خدمات مالی نیویورک مجوز دارد، این توکن را نگهداری کرده و روش‌های شناخت مشتری (KYC) و مبارزه با پولشویی (AML) را برای حساب‌هایی که در Stable Universal باز می‌شوند، مدیریت خواهد کرد.

Source & Image

رونمایی صرافی کوین بیس از سه سیگنال پایه‌ای معاملاتی برای کاربرانش

صرافی آمریکایی Coinbase اعلام کرد که سه سیگنال معاملاتی شامل فعالیت هولدرهای برتر، زمان نگهداری معمولو محبوبیت دارایی‌ها و همبستگی قیمت‌هادر اختیار کاربرانش قرار می‌دهد. هدف از این کار ارائه آگاهی بیشتر به سرمایه‌گذاران برای ایجاد استراتژی معاملاتی آگاهانه‌تر است.

برای مثال، سیگنال زمان نگهداری معمولی، میانه تعداد روزهاییست که دارایی قبل از معامله جدید نگهداری می‌شود. محبوبیت دارایی نیز نشان می‌دهد کاربران بیشتر چه رمز ارزهایی را نگهداری می‌کنند. این معیارها درنهایت به کاربران اجازه می‌دهد رفتار دیگر کاربران را به صورت جمعی و ناشناس درک کنند.

Source & Image

کسب و کارها

بزرگ‌ترین شرکت صادرکننده‌ی کارت‌های اعتباری کره جنوبی به سیستم پرداخت بلاک‌چینی ورود می‌کند!

شرکت Shinhan بزرگ‌ترین شرکت صادرکننده کارت‌های اعتباری در کره جنوبی، امکان ایجاد پرداخت مالی به‌طور محدود بر بستر بلاک چین را فراهم کرده است.

به گزارش خبرگزاری کره‌ای The Korea Times و به نقل از مقامات رسمی شرکت، این سرویس تمام ویژگی‌های کارت‌های اعتباری قدیمی را به یک بستر بلاک چینی تعمیم داده است و هم‌اکنون برای استفاده از آن وجود کارت‌های اعتباری در پرداخت‌های نقدی و تکمیل فرآیند تأیید هویت در پرداخت‌های اینترنتی اجباری است. آن‌ها همچنین وعده داده‌اند که به‌زودی امکان پرداخت توسط اپلیکیشن های تلفن همراه را نیز فراهم خواهند کرد.

طبق گزارش‌های رسمی این شرکت پس از یک سال نیم تلاش حق امتیاز این نوآوری را در کره جنوبی به ثبت رسانده و اکنون به دنبال ثبت آن در آمریکا، اروپا، چین، ویتنام و اندونزی است.

Source

تخمین زده می‌ شود سرمایه گذاری خطرپذیر روی استارتاپ‌ های رمز ارزی نسبت به سال گذشته ۶۰ درصد کاهش یابد

طبق تحقیقات CB Insights، سرمایه‌گذاری خطرپذیر روی بلاک چین در مقایسه با آمارهای سال ۲۰۱۸ حدود ۶۰٪ کاهش یافته است. به نظر می‌رسد برخی از این کاهش سرمایه‌گذاری ناشی از افزایش قیمت بیت کوین (BTC) در سال جاری و تمایل شرکت‌ها به سرمایه گذاری مستقیم در این حوزه است.

Corporate blockchain funding

طبق این گزارش، در نیمه اول سال ۲۰۱۹ تنها ۲۲۷ معامله بین سرمایه‌گذاران خطرپذیر سنتی و استارتاپ‌های رمز ارزی انجام شده که ارزش کلی آن ۷۴۸ میلیون دلار است. این مبلغ برای کل سال ۲۰۱۹ حدود ۱.۶ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود که نشان از افت ۶۰ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۸ دارد.

VC vs ICO blockchain crypto

همچنین، به نظر می‌رسد سرمایه‌ها به سمت مراحل اولیه‌ی استارتاپ‌ها حرکت می‌کنند. با این حال، وجود حس خوشبینی نسبت به فضای رمز ارز ها، مخصوصا بیت کوین و اتریوم، و ورود شرکت‌های بزرگ به این حوزه، حدس افزایش حجم در ماه‌های پیشرو را افزایش می‌دهد.

Source & Image

همکاری سامسونگ با چند شرکت بزرگ کره‌ای برای ایجاد یک شبکه تأیید هویت مبتنی بر بلاک چین

شرکت بزرگ فناوری محور کره‌ای سامسونگ، در یک پیمان همکاری با شش شرکت بزرگ کره‌ای دیگر برای توسعه یک شبکه بلاک چینی برای تأیید اصالت و هویت همکاری می‌کند. شرکت ارائه‌کننده زیرساخت‌های امنیتی Koscom، دو بانک کره‌ای KEB Han و Wooriand و شرکت‌های مخابراتی SK Telecom و LG Yuplus از هم‌پیمانان سامسونگ در این قرارداد تجاری هستند.

در ابتدا قرار است این پروژه در فرآیند صدور و استعلام مدارک فارغ‌التحصیلی با دانشگاه‌های بزرگ کره‌ای همکاری کند. درنهایت سامسونگ امیدوار است با تشویق سایر شرکت‌های بزرگ به مشارکت در این پروژه، این سرویس را سایر حوزه‌ها گسترش دهد. حوزه‌هایی نظیر تأیید هویت کاربران برای شرکت‌های مخابراتی و بانک‌ها،  صنعت بهداشت، بیمه‌ها و همچنین عضویت در انجمن‌ها و باشگاه‌ها ازجمله اهداف نهایی این پیمان تجاری است.

Source

طبق آخرین تحقیقات انجام‌شده بیت کوین بیشتر از سوییس برق مصرف می‌کند!

علی‌رغم انتقاداتی که در رابطه با نوسانات زیاد قیمتی، استفاده در پرداخت‌های غیرقانونی و همچنین سرقت‌های مکرر از صرافی‌ها بر بیت کوین وارد است، مصرف بالای برق این شبکه نیز این روزها بحث‌برانگیز شده است. دانشگاه کمبریج در گزارشی مصرف برق سالیانه این شبکه را محاسبه و نتایج خود را منتشر کرده است.

طبق این نتایج بیت کوین با مصرف سالیانه ۶۲ تراوات ساعت کمی بیشتر از کشور سویس با مصرف سالیانه ۵۸ ترا وات‌ساعت، برق مصرف می‌کند. جمهوری چک تنها کمی بیشتر از بیت کوین یعنی ۶۳ ترا وات‌ساعت برق مصرف می‌کند. این مقدار برق برای شبکه بیت کوین معادل ۰.۲۸ درصد برق مصرفی کل جهان است و اگر بیت کوین را یک کشور فرض کنیم، این رمزارز ۴۱امین کشور پرمصرف دنیا خواهد بود.

گفتنی است که گروه تحقیقاتی کوین ایران اخیرا گزارش مفصلی را پیرامون نتایج منتشرشده توسط کمبریج و مصرف برق شبکه بیت کوین در ایران منتشر کرده است.

Source

PayPal با ارائه اپلیکیشن پرداخت Xoom قصد رقابت با ریپل را دارد؟

پی پال (PayPal) اپلیکیشن پرداخت موبایلی Xoom را در سراسر اروپا برای نقل و انتقالات سریع و ارزان راه‌اندازی کرد. پی پال امیدوار است این روش برای کاربران از پرداخت‌های سنتی ارزان‌تر و از پرداخت با رمز ارز راحت‌تر باشد. Xoom به ساکنان ۳۲ کشور اروپایی امکان می‌دهد در هر بار انتقال ۸۸۰۰ یورو (معادل ۱۱۰۲۹ دلار) به ۱۳۰ کشور جهان پول ارسال کنند ولی تنها می‌توانند از همان ۳۲ کشور اروپایی پول دریافت کنند.

کارمزد انتقال با Xoom درمیان کشورهای اروپایی ۴ دلار و برای کشورهای غیراروپایی ۹ دلار اعلام شده است. اپلیکیشن Xoom پی پال را به رقیبی برای پلتفرم‌های مبتنی بر بلاک چین ریپل تبدیل کرده است. هرچند، PayPal هنوز هم باید سرعت را افزایش و کارمزد را کاهش دهد.

Source & Image

کنسرسیوم R3 و استارتاپ برزیلی بورس اوراق بهادار توکنایزشده راه‌اندازی می‌کنند

کنسرسیوم بلاک چین R3 تصمیم گرفته با استارتاپ فینتک برزیلی Banco Maré برای راه اندازی بورس اوراق بهادار در این کشور همکاری کند. Banco Maré یک بانک دیجیتالی بلاک چینی است که روی مشارکت مالی تمرکز کرده و قصد دارد بورس اوراق بهادار توکنایز شده در کشورش راه‌اندازی کند. هدف این استارتاپ ساده کردن دسترسی استارتاپ ها به منابع مالیست.

این استارتاپ قبلا با کمیسیون بورس و اوراق بهادار برزیل مشورت کرده و قصد دارد تا یک ماه دیگر برای دریافت مجوز رسمی اقدام کند.

Source

گزارش صندوق جهانی اقتصاد از ارزیابی ارزش بلاک چین برای کسب و کارها

گزارش اخیر صندوق جهانی اقتصاد (WEF) با هدف ارائه ارزش بلاک چین برای کمک به سرمایه‌گذاری و ایجاد کسب و کار و ارزیابی ارزش بلاک چین برای کسب و کارها، دولت ها و دیگر سازمان‌ها منتشر شد. این چارچوب برای مدیرانی طراحی شده شده راه حل خاصی را با بلاکچین طراحی کرده‌اند و در تلاش‌اند کارایی آن را درک کنند.

qqqq

این گزارش از ۵۵۰ مصاحبه فردی در ۱۳ صنعت مختلف به‌علاوه بررسی ۷۵ پروژه‌ی بلاک چینی مختلف انجام شده است. طبق این گزارش اثرات بالقوه بلاک چین بر کسب و کارها به سه دسته ذیل تقسیم می‌شود:

  • بهبود بهره‌وری و کیفیت؛
  • افزایش شفافیت میان بخش‌های مختلف؛
  • بازسازی محصولات و فرایندها.

Source & Image

پتنت های بلاک چینی IBM در یک سال گذشته ۳۰۰ درصد رشد داشته است

IBM، غول تکنولوژی آمریکایی، تعدا ثبت اختراعاتش در زمینه بلاک چین را از سال گذشته تا کنون سه برابر کرده است و در حال حاضر بیش از ۱۰۰ اختراع ثبت شده در این زمینه دارد. بدین ترتیب IBM بیشترین رشد را در زمینه ثبت پتنت از سال گذشته در آمریکا داشته و گوی سبقت را از کمپانی‌های بزرگی چون اینتل، مایکروسافت و Dell ربوده است.

با این حال، چین در زمینه ثبت پتنت‌های بلاک چینی از آمریکا و بقیه جهان جلوتر است و طی سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ حدود ۴۳۵۵ ثبت اختراع در زمینه بلاک چین در این کشور ثبت شده است. تعداد پتنت های ثبت شده در آمریکا در مدت مشابه ۱۸۳۳ بوده است.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=30665
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x