ایستگاه خبر

خبرنامه هفتگی ۲۲ تا ۲۸ آذر؛ سه دلیل برای اینکه می‌توان به آینده قیمت بیت‌ کوین خوشبین بود

راهنمای مطالعه نمایش

رمز ارزها

سه دلیل برای اینکه به آینده قیمت بیت‌کوین در سال ۲۰۲۰ می‌توان خوشبین بود

نیازی نیست یادآوری کنیم که بیت‌کوین در پایین ترین قیمت روند نزولی هفت ماه پیش خود قرار دارد. با این حال نشانه‌های زیادی برای تغییر روند نزولی بیت‌کوین وجود دارد.

همین موقع سال پیش قیمت بیت‌کوین به پایین ترین رقم خود در چند سال گذشته یعنی ۳۷۰۰ دلار رسیده بود. دوره نزولی سختی که از آن به عنوان زمستان رمز ارزها یاد می‌شود. اکنون اما در شرایطی هستیم که با یک افت ۱۰ درصدی، بیت‌کوین با نزدیک شدن به تعطیلات سال نو میلادی در حوالی ۶۶۰۰ دلار معامله می‌شود.

روند نزولی برای بسیاری دردآور بوده است اما نشانه‌های وجود دارد که سرمایه‌گذارن و علاقه‌مندان به رمز ارزها را به بازیابی و شروع روند صعودی در سال ۲۰۲۰ امیدوار کرده است. کارشناسان با اعتماد به نفس بالایی از پایان روند نزولی در سال ۲۰۲۰ سخن می‌گویند. در ادامه به بررسی سه دلیل اصلی برای پایان روند نزولی بیت‌کوین در سال آینده خواهیم پرداخت.

پایان تاثیر دزدی پروژه پانزی PlusToken

تقریبا همه کارشناسان موافقند که پروژه پانزی بزرگ چینی PlusToken که رقمی بالغ بر ۲ میلیارد دلار دزدی کرده بود، بر روند نزولی بازار تاثیر داشته است. موسسه تحقیقاتی Chainalysis در گزارش خود تاکید کرده است که این پروژه کلاهبرداری چینی رقمی بالغ بر ۳ میلیارد دلار را از بازار رمز ارزها خارج کرده است.  آنها معتقدند که با گذشت زمان و توقف روند خروج این مقدار رمز ارز کلاه برداری شده از بازار می‌توان به تغییر روند نزولی امیدوار بود.

۱۴۸ روز تا هالوینگ

هالوینگ بیت‌کوین و یا نصف شدن پاداش تراکنش‌ها در شبکه بیت‌کوین نیز نباید نادیده گرفته شود. اتفاقی که هر چهار سال یک بار صورت می‌گیرد و تاکنون همواره موجب افزایش قیمت بیت‌کوین شده است. تنها ۱۴۸ روز تا نصف شدن پاداش استخراج بلاک‌ها در شبکه بیت‌کوین زمان باقی مانده است. این یک سیگنال مثبت است. موافق نیستید؟

ورود نهادها و موسسه‌های مالی بزرگ

افزایش ورود و سرمایه‌گذاری نهادهای مالی در بازار بیت‌کوین نیز می‌تواند نشانه دیگری از تغییر روند نزولی بازار قلمداد شود. سال حاری سامانه معاملات آتی Bakkt شروع به کار کرد. اگرچه تاثیر کوتاه‌مدت مثبتی از ورود این نهادهای مالی به بازار مشاهده نشد، اما با بزرگ تر شدن و افزایش ورود نهادها و سازمان‌های مالی به بازار رمز ارزها که به نظر می‌رسد رد سال آینده با روند افزایشی مواجه شود می‌تواند به افزایش قیمت بیت‌کوین منجرشود.

بیت‌کوین در حال استراحت است. با در نظر گرفتن این نشانه‌ها و توجه به این نکته که در مقایسه با سال گذشته قیمت بیت‌کوین ۸۰ درصد افزایش داشته، به نظر می‌رسد شرایط آنقدرها هم بد نیست. نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا به آینده قیمت بیت‌کوین امیدوار هستید؟

تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند بیت کوین تا سال ۲۰۳۰ هم‌ارز طلا می‌شود!

قیمت بیت کوین (BTC) با وجود سال پرفراز و نشیبی که از سر گذارند نسبت به ۱۲ ماه پیش دو برابر شده و از ۳۵۰۰ به بالای ۷۰۰۰ دلار رسیده است. به نظر می‌رسد با وجود هالوینگ (halving) و گسترش بازار رمز ارزها، سال ۲۰۲۰ سال امیدوارکننده‌ای برای بیت کوین باشد.

Mark Yusko، مدیر اجرایی و مدیر ارشد سرمایه‌گذاری Morgan Creek در گفتگو با Business Insider گفت: «ما انتظار داریم از حالا تا سال ۲۰۲۱ قیمت ۱۰۰ هزار دلار را برای هر بیت کوین مشاهده کنیم. همچنین انتظار داریم این قیمت تا سال ۲۰۳۰ به ۵۰۰ هزار دلار به ازای هر BTC برسد و بیت کوین هم‌ارز طلا شود». وی اعتراف کرد که پیشتر نسبت به بیت کوین و فناوری بلاک چین بدبین بوده است.

بیت کوین هرگز رنگ ثبات را نمی‌بیند؟

بیت کوین هرگز رنگ ثبات را نمی‌بیند؟

با نگاهی دقیق به داده‌های دارندگان بیت کوین در Coin Metrics می‌بینیم که سرمایه‌گذارانی که بین هزار تا یک میلیون بیت کوین (BTC) دارند و اغلب در بازار نهنگ نامیده می‌شوند ۴۲.۱ درصد کل بیت کوین عرضه شده را در اختیار دارند. سهم نهنگ‌ها در اوج قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۷ حدود ۳۷.۹٪ بود. نگرانی اصلی از افزایش تعداد و قدرت نهنگ‌ها، افزایش ریسک دستکاری بازار است. این بازیگران بزرگ به راحتی می‌توانند نوسانات شدید در قیمت ایجاد کنند و معامله‌گران خرده‌پا را محو نمایند. به گفته‌ی Flipside Crypto، تحلیلگر بازار رمز ارزها، تنها حدود ۳.۵ درصد آدرس‌های بیت کوین بصورت هفتگی در بازار معامله انجام می‌دهند.

بطور کلی، ۱۰۰۰ آدرس ۳۴.۸٪ از کل بیت کوین های عرضه شده را کنترل می‌کنند. این رقم در سال ۲۰۱۷ حدود ۳۴.۴٪ بوده است. همچنین، طبق تحقیق TokenAnalyst در ماه سپتامبر،  ۲۷ میلیون کیف پول کمتر از ۱۰ بیت کوین در اختیار دارند. کل بیت کوینی که در صرافی‌ها نگهداری می‌شود نیز بین ۵ تا ۲۰ درصد تخمین زده می‌شود.

به گفته‌ی Aaron Brown، یکی از نویسندگان Bloomberg Opinion، احتمالا نهنگ‌ها اعتقادی به ایدئولوژی بیت کوین ندارند و بیشتر به دنبال نفع شخصی خود هستند. وی گفت،‌ موجودی ۱۰ تا ۱۰۰ هزار آدرس با بیشترین بیت کوین که احتمالا متعلق به خانواده‌ها و افراد متمول است، در ۱۸ ماه گذشته ۱۰ درصد رشد داشته و به ۱۵ درصد کل بیت کوین های عرضه شده رسیده است.

گاوها پیروز رقابت نفسگیر سه روزه؛ قیمت بیت کوین به ۷۲۰۰ دلار برگشت

روز گذشته، روز پرهیجانی برا ی معامله‌گران بیت کوین (BTC) بود. جابجایی ۱۰۰۰ BTC در بایننس موجب افت قیمت از حدود ۶۵۰۰ تا ۶۱۰۰ دلار شد. سپس در چند صرافی دیگر هم قیمت به زیر ۶۵۰۰ سقوط کرد. اما تنها دقایقی بعد ۸۹۷ BTC در این صرافی معامله شد و دوباره قیمت به بالای ۶۵۰۰ برگشت. حدود یک ساعت بعد قیمت به بالای ۶۹۵۰ دلار رسید و چند ساعت بعد در نزدیکی ۷۲۰۰ دلار معامله شد. بدین ترتیب قیمت بیت کوین در ۸ ساعت ۱۲٪ نوسان داشت!

در همین حال حجم معاملات Bakkt به بالاترین سطح تاریخی خود رسید و از ۵۶۹۰ BTC فراتر رفت. در زمان نگارش این مطلب ارزش معاملات بکت حدودا ۳۹ میلیون دلار است.

اتریوم نیز پشت سر بیت کوین حرکت کرد و در زمان نگارش این خبر بالای ۱۲۹ دلار معامله می‌شود. هرچند XRP نتوانسته از چنگار خرس‌‌ها فرار کند و هنوز در محدوده‌ی ۰.۲ دلار در جا می‌زند.

به زودی! شبکه لایتنینگ راه حلی برای پرداخت‌های بزرگ بیت‌کوین

شبکه لایتنینگ، یک پروتکل پرداخت‌های کوچک است که اجبارا برای انجام پرداخت‌های چند طرفه، کم هزینه و لحظه‌ای بیت‌کوین توسعه داده شده است.

سامسون ماو مدیر بخش استراتژیک  Blockstream در مصاحبه با خبرگزاری AMB Crypto اذعان کرده است که پرداخت‌های چند مسیره این شبکه تست تعاملی خود را انجام داده اند و این به این معنی است که به زودی آماده استفاده خواهند بود.

او می‌گوید که تست پروتوکل پرداختی لایه دوم متن باز آن ها انجام شده است. توسعه ای که امکان شکستن هر تراکنش به تراکنش‌های ریزتر را فراهم میکند. و این مقادیر بیت‌کوین کوچکتر می‌توانند توسط شبکه لایتنینگ به طور سریع و کم هزینه ای ارسال شوند.

از شبکه لایتنینگ همواره به عنوان راه حل مقیاس پذیری بیت‌کوین نام برده می‌شود. چندی پیش نتایج یک گزارش تحقیقاتی نشان داد که شبکه لایتنینگ تنها می‌تواند انجام پرداخت‌های تا سقف چند سنت را صد در صد تضمین کند.

هنوز سازگاری قابل توجهی توسط این پروتکل متن باز با اعضای شبکه بیت‌کوین مشاهده نشده است. آخرین به روز رسانی‌ها شاید بتواند به عنوان یک کاتالیزو سرعت تطبیق پذیری شبکه را افزایش دهد. پروتکلی که موافقان و مخالفان سرسختی دارد.

شایان ذکر است که صرافی بیتفینکس به تازگی اعلام کرده بود که از تاریخ ۳ دسامبر سپرده‌ها و برداشت‌های لایتنینگی بیت‌کوین را پشتیبانی می‌کند.

توزیع ثروت در بیت کوین برخلاف اتریوم و لایت کوین در سال ۲۰۱۹ بهبود یافته است

توزیع ثروت در بیت کوین برخلاف اتریوم و لایت کوین در سال ۲۰۱۹ بهبود یافته است

یافته‌های تیم تحقیقات Clovr روی کیف پول‌ها و تراکنش‌های انواع مختلف رمز ارزها در ماه نوامبر نشان ‌می‌دهد توزیع بیت کوین در مقایسه با سال ۲۰۱۸ بهبود یافته است. با این حال، دیگر رمز ارزهای بزرگ بازار نسب به یکسال گذشته بیشتر تحت سلطه نهنگ‌ها قرار گرفته‌اند.

طبق تحقیقات Clovr، ضریب جینی بیت کوین (BTC) که معیاری برای توزیع ثروت است از ۰.۶۶ به ۰.۶۴ کاهش یافته است. در مقابل، ضریب جینی بیت کوین کش (BCH) از ۰.۷۳ به ۰.۷۵ رسیده و ضریب جینی اترویم (ETH) نیز از ۰.۶۹ به ۰.۷۸ رسیده است. گفتنی‌ست هرچه تعداد رمز ارزهای تحت کنترل نهنگ‌ها بیشتر باشد، بلاک چین آسیب‌پذیرتر خواهد بود. در مورد بیت کوین مجموع حداقل ۴۵۴۵ کیف پول کنترل نیمی از بیت کوین های عرضه شده را در اختیار دارند. این رقم برای اتریوم تنها ۳۲۲ و برای بیت کوین کش ۱۱۰۹ عدد است. در این میان لایت کوین (LTC) با ۱۸۹ عدد بدترین وضعیت را دارد و بیش از دیگر رمز ارزهای بزرگ بازار در خطر حمله‌ی ۵۱ درصد است.

محققان دریافتند که هرچه سرمایه‌ بازار یک رمز ارز کوچک‌تر باشد، مسئله نابرابری ثروت بزرگ‌تر می‌شود. بنابراین اگر تمرکز ثروت در بلاک چین شما را نگران می‌کند توصیه می‌شود روی رمز ارزهایی با ارزش بازار کمتر از ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری نکنید.

پروژه‌ی پانزی PlusToken قیمت اتریوم را درآستانه‌ی سقوط قرار می‌دهد؟

سردمداران پروژه‌ی کلاهبرداری پانزی چینی PlusToken اوایل صبح امروز برخی از ETH هایی که جمع‌آوری کرده‌ بودند را به آدرس دیگری منتقل کردند. ارزش کل این کلاهبرداری در زمان نگارش این مطلب حدود ۳ میلیارد دلار است. به نظر می‌رسد کلاهبرداران پیشتر برای آزمایش، مبلغ ۱۰ ETH به همان آدرس انتقال داده‌اند. در حال حاضر نیز تراکنشی به ارزش حدودی ۱۰۰ میلیون دلار با ETH انجام شده است.

2019 12 19 113708

این معامله‌ حدود یک درصد کل سرمایه بازار اتریوم است و در صورت عرضه شدن کامل به بازار می‌تواند منجر به سقوط قیمت اتریوم شود. سناریوی دیگر سپرده‌گذاری این مبلغ و دریافت سود سپرده‌گذاری از پروتکل اثبات سهام قریب الوقوع اتریوم ۲ است.

اتریوم به کمک ZK-Rollup می‌تواند حتی از ویزا پیشی بگیرد

Iden3، استارتاپی که با بنیاد اتریوم همکاری می‌کند، گزارشی درمورد تاثیر ویژگی ZK-Rollup بر سرعت شبکه اتریوم منتشر کرد. به گفته‌ی این استارتاپ ZK-Rollup می‌تواند سرعت عملکرد اتریوم را بهبود بخشیده و تعداد معاملات در مقیاس ثانیه را به ۶۰ برابر افزایش دهد. این روش با انتقال برخی از داده‌های مربوط به تراکنش‌ها به خارج از زنجیره (قراردادهای هوشمند خارج از شبکه‌ی اتریوم) می‌تواند ظرفیت بلاک چین اصلی را افزایش دهد.

هم اکنون اتریوم در هر ثانیه از انجام حدود ۳۰ تراکنش پشتیبانی می کند اما با اجرای ZK-Rollup این رقم می‌تواند ۶۳۰۰٪ رشد کند. اگرچه باید توجه داشت که محاسبات Iden3 یک تخمین است. توان واقعی بلاک چین به عملکرد تجهیزات استخراج مورد استفاده و تقاضا برای توکن آن بستگی دارد.

بلاک چین اترویم کلاسیک به فعال شدن انشعاب Agharta نزدیک می‌شود

انشعاب سخت Agharta در تاریخ ۱۴ دسامبر در بلاک ۱_۷۰۵_۵۴۹ بطور آزمایشی روی تست نت Kotti فعال شده است. توسعه‌دهندگان بلاک چین اتریوم کلاسیک (ETC)، پیشتر نقشه‌ی راه انشعاب سخت آگاراتا را به عنوان مکمل انشعاب سخت آتلانتیس (Atlantis) منتشر کرده بودند. پیش از این انشعاب‌های Morden در ۱۳ نوامبر و Mordor در ۲۰ نوامبر فعال شده بودند.

مرحله‌ی تستی انشعاب سخت Agharta در تاریخ ۱۹ دسامبر تمام می‌شود و در صورت موافقت توسعه‌دهندگان اصلی روی شبکه ETC فعال می‌شود. انشعاب سخت آگاراتا شامل ویژگی‌های انشعاب قسطنطنیه اتریوم است و باعث سازگار ماندن اتریوم کلاسیک (ETC) با اتریوم (ETH) می‌شود.

دلیل الگوهای عجیب فعالیت در شبکه لایت کوین چیست؟ حمله‌ی ریزگردی؟

دلیل الگوهای عجیب فعالیت در شبکه لایت کوین چیست؟ حمله‌ی ریزگردی؟

Franklyn Richards، توسعه‌دهنده‌ی محصولی که از سال ۲۰۱۳ روی بیت کوین (BTC) و لایت کوین (LTC) کار کرده الگوی اَره‌ای اخیر بین آدرس‌های فعال شبکه لایت کوین را نتیجه‌ی حمله‌ی ریزگردی (dust attack) در تاریخ ۱۰ آگوست می‌داند. وی در توضیح گفت: «شبکه‌ی لایت کوین به طور متوسط روزانه ۴۰ هزار آدرس فعال دارد ولی طبق داده‌های bitinfocharts هر ۷ روز یکبار تعداد آدرس‌های فعال به ۷۰ هزار می‌رسد و سپس ناگهانن سقوط می‌کند.»

دهم آگوست امسال صرافی بایننس اعلام کرد در ۵۰ آدرس لایت کوین خود ۰.۰۰۰۰۰۵۴۶ LTC دریافت کرده‌ که تیم امنیتی آن را بخشی از یک dusting attack با مقیاس بزرگ تشخیص داد. حمله‌ی ریزگردی یا dusting attack زمانی اتفاق می‌افتد که هکر مقدار خیلی کمی از یک رمز ارز را به تعداد زیادی آدرس ارسال می‌کنند. کاربران معمولا متوجه این مساله نمی‌شوند و یا آنرا بی ضرر تصور می‌کنند. این کار به هکرها امکان می‌دهد صاحبان کیف پول را ردیابی و شناسایی کنند.

Richards تصریح کرد که بدون دسترسی به ابزارهای داده‌ی بیشتر و تجزیه و تحلیل درست نمی‌توان نتیجه‌گیری درستی کرد.

دور جدید حمایت مالی EOS VC برای توسعه پلتفرم قرارداد هوشمند EOSIO

EOS VC، بازوی سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکت بلاک چینی Block.one از دور جدیدی از حمایت مالی برای تبدیل ایده‌های خلاق درمورد EOSIO به واقعیت خبر داد. این کمک‌های مالی در راستای ماموریت EOS VC برای رشد اکوسیستم EOSIO و برای تشویق اعضای فعال این جامعه است. برخلاف دورهای قبلی سرمایه‌گذاری، EOS VC در این دور در ازای اهدای مبلغ ۵۰ هزار دلار کمک هزینه به هر محصول، سهامی دریافت نخواهد کرد. نامزدهای این حمایت مالی می‌توانند فرم تقاضای پذیرش را پر کنند.

EOSIO، پلتفرم قرارداد هوشمند و سیستم عامل غیرمتمرکز برای توسعه‌ی اپلیکیشن‌هایی با مقیاس صنعتی است و قصد دارد در هر ثانیه میلیون‌ها تراکنش با هزینه صفر در بستر قرارداد هوشمند را به با استفاده از رمز ارز EOS انجام برساند.

EOS VC در حال حاضر چندین پروژه‌ از جمله Alpha’a، Biscuit، CAPSL، Obsidian Labs، Persollo، Sprout Records را حمایت می‌کند.

استقبال کم‌نظیر جامعه کاردانو از تست نت Shelley

استقبال کم‌نظیر جامعه کاردانو از تست نت Shelleyطبق گزارش IOHK در توئیتر، از زمانی که تست نت Shelley آغاز به کار کرده، بیش از ۲۴۰ استخر سهام ایجاد شده است. وی افزود تعداد استخرهای سهام در ۲۴ ساعت اول ۱۲۰ عدد با ارزش تقریبی ۵ میلیارد ADA بود. طبق نقشه راه Shelley، هدف رسیدن به ۱۰۰۰ استخر سهام است.

Shelley، تست نت انگیزشی کاردانو برای دارندگان رمز ارز ADA از طریق سهامداری (staking) است. درواقع، کاربرانی که کوین‌های خود را برای استحکام شبکه تا آخر این تست سپرده‌گذاری کنند مبلغی به عنوان سود مشارکت در پایان دوره دریافت خواهند کرد. برای مثال، کاربرانی که ۱۰۰ هزار ADA که در زمان نگارش خبر حدود ۳۶۰۰ دلار ارزش دارد سپرده‌گذاری کنند، پس از یکسال ۲۶۰ دلار سود مشارکت دریافت می‌کنند. شبکه اصلی Shelley اوایل سال ۲۰۲۰ شروع به کار خواهد کرد و در آن زمان دسترسی برای تمام کابران فراهم می‌شود. تیم کاردانو ماشین حسابی برای محاسبه تخمینی سود مشارکت در شبکه Shelley ارائه کرده است.

بنیاد کاردانو در ماه نوامبر با همکاری Coti از دروازه‌ی پرداخت ADA را با تسویه تقریبا فوری به ۳۵ ارز فیات رونمایی کرد.

قدردانی تتر از میزبان قدیمی با حمایت مالی از پروتکل Omni

تتر، شرکت عرضه‌کننده‌ی رمز ارز پایدار USDT بودجه ساخت نسخه جدید Omni، لایه‌ی توکنایزکردن بیت کوین (BTC)، را تامین می‌کند. نسخه جدید پروتکل Omni عملکرد شبکه را بهبود خواهد بخشید و مشکلات قفل ثابت و تماس‌های از راه دور را برطرف خواهد کرد. پروتکل Omni روی شبکه بیت کوین کار می‌کند و امکان ایجاد توکن روی یک شبکه امن و گسترده را می‌دهد. همچنین، Omni پلتفرمیست که اولین توکن‌های USDT را میزبانی می‌کرد.

علاوه بر این، Omni Core 0.7.0 امکان ایجاد صرافی غیرمتمرکز on-chain را نیز فراهم می‌کند و به کاربران امکان می‌دهد انواع دارایی را با بیت کوین مبادله کنند.

تزوس (XTZ) جایگاه دهمین رمز ارز برتر بازار را از آن خود کرد!

با وجود رکود گسترده بازار رمز ارزها، Tezos (XTZ) طی دو هفته‌ی اخیر روندی صعودی را طی کرد و توانست به جمع ۱۰ رمز ارز برتر بازار بپیوندد. طبق داده‌های CoinMarketCap، حجم بازار XTZ در زمان نگارش این خبر به ۱.۱۴۳ میلیارد دلار رسیده و حجم روزانه‌ی آن از ۷۰ میلیون دلار به ۱۳۳.۹ میلیون دلار افزایش داشته است. در زمان نگارش این خبر XTZ با قیمت ۱.۷۳ دلار معامله می‌شود و با ۳۳٪ سود بهترین عملکرد هفتگی را از خود نشان داده است.

با وجود تلاش‌های استلار برای کاهش عرضه با سوزاندن ۵۵ میلیارد توکن XLM، تزوس توانست استلار را پشت سر بگذارد.

اخیرا صرافی Kraken به کاربران خود خدمات سهامداری تزوس ارائه می‌دهد. بدین ترتیب، کاربران می‌توانند کوین‌های XTZ خود را برای تامین امنیت شبکه سپرده‌گذاری کنند و سود ثابت ۶ درصد دریافت نمایند. صرافی‌های بایننس و کوین بیس نیز برای اقدام مشابه اعلام آمادگی کرده‌اند.

وایت پیپر لیبرا با هدف کاهش تضاد منافع کاربران و انجمن به‌روز شد

وایت پیپر لیبرا، رمز ارز پایدار فیسبوک، به روزرسانی شد و درجه‌بندی اعضای انجمن لیبرا و سود تقسیمی برای سرمایه ‌گذاران اولیه حذف گردید. در نسخه اول که در ماه ژوئن منتشر شد، بهره‌ای از دارایی ذخیره شده برای پوشش هزینه‌های سیستم، پایین نگهداشتن کارمزد، حمایت از رشد و پرداخت سود تقسیمی به سرمایه‌گذاران اولیه در نظر گرفته شده بود. در ویرایش اخیر از بهره‌ی دارایی تنها برای سه مرود اول استفاده خواهد شد و بخاطر از میان برداشتن تضاد منافع میان کاربران نهایی و انجمن لیبرا، سودی تقسیم نمی‌شود.

در واقع، برای فراگیر شدن لیبرا لازم است دارایی‌های پشتوانه‌ی آن از پایداری خوبی بهرمند باشند در صورتی که برای دریافت سود تقسیمی بالاتر، دارایی‌های ریسکی به عنوان پشتوانه جذاب‌تر خواهند بود.

تعدیل ۴۰٪ از کارمندان برای چابک شدن توسط پروژه Lightcurve بلاک چین Lisk

پروژه‌ی بلاک چینی Lightcurve که بخشی از پلتفرم بلاک چینی منبع باز لیسک (Lisk) است، حدود ۴۰٪ از نیروی کار خود را تعدیل کرد. Max Kordek، مدیرعامل و بنیانگذار Lisk گفت ۲۱ نفر از ۵۳ نیروی خود را برای کاهش هزینه‌ها و بالا رفتن سرعت کارها تعدیل کرده است. ۳۲ کارمند باقیمانده Lightcurve بر تحقیق، توسعه بلاک چین و ارتباط توسعه‌دهندگان تمرکز خواهند کرد.

پروژه‌های Lisk و Lightcurve به ترتیب در سوئیس و آلمان در سال ۲۰۱۶ متولد شدند. Lisk موفق شد در عرضه‌ی اولیه خود (ICO) در همان سال ۱۴۰۵۲ بیت کوین (معادل ۱۰۰ میلیون دلار فعلی) سرمایه جذب کند. توکن Lisk در زمان نگارش این خبر ۰.۶۱۷۳ دلار است.

اخیرا پروژه‌ی Chainalysis نیز ۲۰٪ کارمندانش (۳۹ نفر) را تعدیل کرد و استدیوی توسعه اتریوم Consensys نیز دفاتر خود را در هند و فیلیپین بست و ۱۱ نفر را تعدیل کرد.

جاستین سان از آماده شدن نسخه بتای تراکنش‌های محافظت شده Tron خبر می‌دهد

در ۱۷ دسامبر ۲۰۱۹ مدیر اجرایی پروژه غیر متمرکز بلاک‌چینی ترون Tron، جاستین سان در توییتر اعلام کرده است که نسخه بتا یا آزمایشی تراکنش‌های محافظت شده شبکه ترون آماده است. در تراکنش‌های محافظت شده آدرس‌های فرستنده و گیرنده و همچنین مقدار تراکنش آنها مخفی خواهند ماند.

فارغ از نگرانی‌های قانونی دولت‌ها در رابطه با رمز ارزهای امنیت محور، تعداد بسیاری از این پروژه‌ها گرایش به محرمانگی و گمنامی هر چه بیشتر مشارکت‌کنندگان در تراکنش‌ها دارند. یکی از جدیدترین پروژه‌هایی که می‌خواهد محرمانگی را به سرویس خود اضافه کند ترون است. ۱۲ امین رمز ارز بزرگ از لحاظ حجم بازار با استناد به CoinMarketCap.

به گزارش کریپتونیومدیا، جاستین تاکید کرده است که تراکنش‌های محافظت شده برای حفظ کامل هویت فرستنده و گیرنده از پروتکل zk-SNARK استفاده می‌کنند. وی همچنین از مقیاس پذیری بالای این نسخه آزمایشی به عنوان یکی از ویژگی‌های مهم این ارتقا امنیتی یاد کرده است. وی همچنین از تمامی توسعه‌دهنده‌ها برای کار بروی این پروژه در گیت‌هاب دعوت به عمل آورده است.

گفتنی است که پروتوکل zk-SNARK که ترون از آن استفاده می‌کند، ابتدا توسط بنیاد Z-cash توسعه پیدا کرده بود.

حمایت ۱ میلیون دلاری جاستین سان از گرتا تونبرگ و کمپین محیط زیستی او

حمایت 1 میلیون دلاری جاستین سان از گرتا تونبرگ و کمپین محیط زیستی او

موسس Tron جاستین سان به نظر می‌رسد جدای بلاک‌چین و رمز ارزها  قواعد بازی در فضای رسانه ای را نیز به خوبی آموخته است.

به گزارش کوین‌تلگراف سان در جدیدترین فعالیت رسانه ای خود از جامعه رمز ارزها درخواست کرده برای حمایت از گرتا تونبرگ فعال محیط زیست سوئدی اقدام کنند.

سان ۱۸ دسامبر و در واکنش به تغییرات اقلیمی و کنفرانس COP25 در توییتر خود نوشت:

“به عنوان یک تاجر جوان دغدغه های گرتا تونبرگ در رابطه با تغییرات اقلیمی را درک می‌کنم. رمز ارزها به طور ویژه ای با تمرکز زدایی به کاهش تولید کربن کمک می‌کنند. شخصا می‌خواهم یک میلیون دلار به فعالیت‌های گرتا کمک مالی کنم.”

شایان ذکر است که گرتا تونبرگ فعال محیط زیست سوئدی است که به خاطر فعالیت برای آگاه‌سازی جهانی در مورد خطرات ناشی از تغییرات اقلیمی، و سؤال از سیاستمداران برای پاسخگویی به عدم اقدام جدی و موثر در مورد بحران آب و هوا، مشهور است. تصویر چهره خشمگین و سرد او در زمان عبور دونالد ترامپ در راهروهای سازمان ملل بسیار مشهور است.

قانون گذاری

SEC تعریفش از واژه‌ی سرمایه‌گذار را عوض می‌کند؛ چرا؟

سازمان بورس اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در تلاش است تا تعریف سرمایه‌گذار را گسترده کند و «افراد دارای دانش» و «افراد دارای مدارک خاص» را به این تعریف بیافزاید. این پیشنهاد امروز منتشر شده و یک مهلت ۶۰ روزه برای گرفتن بازخورد تعیین شده است. در صورت تصویب این تعریف افراد بیشتری به عنوان سرمایه‌گذاران رمز ارزها شناخته خواهند شد.

تعریف فعلی سرمایه‌گذار در قانون ایالات متحده افرادی با دارایی خالص بیش از یک میلیون دلار یا درآمد سالانه ۲۰۰ هزار دلار، سازمان‌هایی با بیش از ۵ میلیون دلار دارایی و زوج‌هایی با درآمد کل ۳۰۰ هزار دلار را شامل می‌شود.

چرا SEC در پی تغییر تعریف خود از سرمایه‌گذار است؟

تعیین نرخ بهره‌ی نزدیک به صفر و چشم‌انداز کاهش رشد در بسیاری از شرکت‌های کشورهای توسعه یافته، بازارهای خصوصی را به محلی جذاب با بازده بالا برای سرمایه‌گذاران تبدیل کرده است. طبق گزارش اخیر McKinsey، شرکت‌هایی با پشتوانه‌ی سهام خصوصی از سال ۲۰۱۷ حدود ۱۰۶ درصد رشد داشته‌اند در حالی که تعداد شرکت‌هایی که سهام‌شان بصورت عمومی داد و ستد می‌شود از ۵۱۰۰ شرکت به ۴۳۰۰ شرکت کاهش یافته است. یکی از دلایل قابل توجه این مساله افزایش شرکت‌های تکنولوژیکی خصوصی با سرمایه بیش از یک میلیارد دلار است که سرمایه‌گذاران تشنه‌ی بازده بالا را به خود جذب می‌کنند.

ارز دیجیتال برای مصارف بین بانکی بله، برای عموم نه!

کابینه دولت سوئیس اعلام کرد ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) مزیت اضافی برای سوئیس به ارمغان نمی‌آورد و ایجاد ارز دیجیتال برای مصارف عمومی خطراتی را برای ثبات مالی به همراه خواهد داشت. آنها یک ارز دیجیتالی برای استفاده‌‌ میان موسسات مالی را استراتژی بهتری می‌دانند چرا که می‌تواند به افزایش کارایی در تجارت، تسویه حساب و مدیریت اوراق بهادار بیانجامد.

بانک مرکزی سوئیس (SNB) در ماه اکتبر اعلام کرد با بانک تسویه حساب‌های بین المللی و صرافی دیجیتال بورس اوراق بهادار سوئیس (SIX) روی ارز دیجیتال بین بانکی کار می‌کند.

این درحالیست که Christine Lagarde، رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB)، پیشتر اعلام کرده بود که به دلیل وجود تقاضا برای رمز ارزهای پایدار، بهتر است اروپا در این زمینه پیشقدم شود.

پای ریپل به سیستم بانکداری آمریکا باز شد!

پای ریپل به سیستم بانکداری آمریکا باز شد!

دفتر حمایت مالی از مصرف‌کننده (CFPB) آمریکا که یک آژانس مستقل برای  محافظت از مصرف کنندگان در بخش مالی است، پیشنهاد افزایش ارزهای ایمن در روند پرداخت را داده که باعث کاهش هزینه‌ها برای موسساتی که تعداد تراکنش کمی دارند، می‌شود. ارائه دهندگانی که سالانه ۵۰۰ تراکنش یا کمتر دارند می توانند از این شیوه جدید استفاده کنند. CFPB خاطر نشان کرد که به دلیل تغییرات اساسی در فناوری‌های پرداخت برون مرزی لازم می‌داند قوانین را تغییر دهد.

نام ریپل و سوئیفت (SWIFT) به عنوان فعالان این صنعت در این سند آمده است. هرچند، CFPB معتقد است تغییرات در سیستم بانکی سریع رخ نمی‌دهند و بعید است سیستم‌های پیشنهادی به سرعت جایگزین سیستم‌های بانکی فعلی شوند. با این حال، این سند یک نقطه عطف مهم برای ریپل و صنعت رمزنگاری محسوب می‌شود.

عضو فدرال رزرو آمریکا می‌گوید بیش از نیمی از تراکنشهای بیت‌کوین مقاصد مجرمانه دارند

یکی از اعضای فدرال رزرو آمریکا معتقد است که از هر چهار نفری که از بیت‌کوین استفاده می‌کنند یک نفر مجرم است.

در یک گفت‌گو که به میزبانی Benoît Coeuré عضو اجرایی بانک مرکزی اروپا انجام شده بود، خانوم lael brainard از اعضای اصلی فدرال رزرو آمریکا در رابطه با خطرات ناشی از استفاده رمز ارزها صحبت کرده است.

به گزارش کوین‌تلگراف، این گفت‌وگو به بهانه کنفرانس فرانکفورت با عنوان سیاست های پولی و چالش‌های پیش رو برگزار شده بود. در این برنامه lael brainard  با استناد به یک پژوهش دانشگاهی مدعی شده است که بیت‌کوین هنوز کاربرد مجرمانه دارد.

“تنها در یک سوم صرافی‌های رمز ارزها کاربران با هویت واقعی خود خرید و فروش می‌کنند. این فاجعه است زیرا بسیاری برای مقاصد مجرمانه از بیت‌کوین استفاده می‌کنند.”

او همچنین مدعی شده است که بیش از نیمی از تراکنش‌های بیت‌کوین غیر قانونی هستند.

“گزارش‌ها نشان می‌دهد که یک چهارم کاربران بیت‌کوین مجرم هستند و نصف تراکنش‌های کل شبکه بیت‌کوین با اهداف مجرمانه صورت می‌گیرد.”

سوئد هم وارد میدان رقابت ارز دیجیتال بانک‌ مرکزی شد

بانک مرکزی سوئد اعلام کرده قصد دارد با همکاری Accenture  روی کرون دیجیتال (e-krona) کار کند. طبق اطلاعیه‌ی منتشر شده هدف سوئد از ایجاد ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) به دست آوردن اطلاعات از امکاناتی‌ست که کرون دیجیتال فراهم می‌کند.

پیش از این کشورهای دیگری مانند چین و اوکراین مطالعات خود را در این زمینه آغاز کرده‌اند و چین اعلام کرده در حال آزمایش ارز دیجیتال ملی خود است. هرچند دولت‌هایی مانند سوئیس و ژاپن وجود ارز دیجیتال ملی را غیرضروری و یا حتی خطرناک می‌دانند. دولت سوئیس اخیرا اعلام کرده ایجاد ارز دیجیتال ملی برای مصارف عمومی می‌تواند پایداری مالی را با خطر مواجه کند.

بذل و بخشش پترو “Petro” توسط دولت ونزوئلا به مناسبت کریسمس

دولت ونزوئلا مدت‌هاست بر روی رمز ارز پترو Petro کار می‌کند. رمز ارزی که به نظر می‌رسد با پشتوانه نفت این کشور عرضه شده است.

در آخرین توسعه این رمز ارز قرار است شهروندان واجد شرایط در این کشور ۰.۵۰توکن پترو را توسط دولت دریافت کنند. رئیس جمهور نیکلاس مادورو اعلام کرده است که هرکس می‌خواهد این مقدار از پترو که معادل ۳۰ دلار آمریکاست را دریافت کند، باید در برنامه مخصوص این رمز ارز یعنی  PetroApp ثبت نام کند. در این برنامه شهروندان می‌توانند به خرید و فروش پترو و سایر رمز ارزها بپردازند.

به عنوان یک هدیه کریمسی مادورو اعلام کرده که هدف این اهدا همگانی کمک به گسترش مقبولیت رمز ارز دولتی آنها یعنی پتروست. پترو که در میان بحران های سیاسی ونزوئلا عرضه شد، هدفش کمک به عبور ونزوئلا از بحران‌های عمیق اقتصادی است که سالهاست بخش‌های مهم این کشور را فلج کرده و به گسترش نارضایتی‌ها دامن زده است.

پیشتر مادرور اعلام کرده بود که ۳۰ میلیون بشکه نفت این کشور را پشتوانه رمز ارز پترو قرار داده است.

در کمپ مهاجران سوری در عراق، یوسف مبانی رمز ارزها را آموزش می‌دهد

در کمپ مهاجران سوری در عراق، یوسف مبانی رمز ارزها را آموزش می‌دهد

چگونه به افرادی که نمی‌توانند از سرویس ایمیل استفاده کنند اتریوم را آموزش می‌دهی؟ بهترین راه برای اینکه به بقیه بفهمانی هر بیت‌کوین از چند ساتوشی تشکیل شده چیست؟

اینها سوالاتی است که یوسف محمد نورالدین جوان ۱۶ ساله سوری با آن مواجه است. او یک مهاجر سوری است که در کمپ Arbat در عراق به همراه دیگر مهاجران زندگی می‌کند. یوسف در کمپ کلاس‌های آموزشی رمز ارز برگزار می‌کند.

“من می‌خواهم مشکلات جامعه خود را حل کنم. ما مشکلات زیادی داریم. مشکلاتی نظیر فساد.”

از آنجاییکه یوسف خانواده اش را در دمشق جاگذاشته است، پیدا کردن راهی که بتوان پول بدست آورد و این پول را بدون توجه به مرزهای فیزیکی و موانع ساختاری به دست خانواده رساند، دغدغه این روزهای این جوان ۱۶ ساله است.

“مردم باید همه چیز را در رابطه با اینترنت و گوشی‌های هوشمند و کامپیتورهایشان بدانند. ما در جهان پیشرفته ای زندگی می‌کنیم و نیاز داریم که آموزش ببینیم.”

یوسف مقدار کمی اتریوم دارد. او این مقدار اندک را توسط یک برنامه آموزشی محلی به نام سلام به آینده کسب کرده است. این مقدار کمی برای خرج کردن است ولی یوسف امیدوار است که اتریوم‌های بیشتری کسب کند. مدیر موسسه سلام به آینده خانوم  Charlie Grosso می‌گوید به این دلیل به او اتریوم داده که هزینه تراکنش کمتری دارد. خانم گروسو معتقد است که بیشتر دانش آموزان در کلاس یوسف فکر می‌کنند از تلفن همراه خود تنها برای بازی کردن و ماشین حساب داشتن می‌توانند استفاده کنند. آنها چیزی از اتصال به شبکه جهانی نمی‌دانند.

“ایده جستجو کردن برای اطمینان از صحت اطلاعات برای آنها غریب است. آنها اساسا از وجود همچین مسئله ای آگاه نیستند.”

با همه اینها تمامی ۴۴ دانش آموز یوسف به سرعت ایده غیرمتمرکز بودن و نیاز به تایید حکومت نداشتن رمز ارزها را دریافت کرده اند. آنها دسترسی به سیستم پرداخت جهانی ندارند چراکه بانک‌های عراقی هنوز از تحریم‌های اقتصادی رنج می برند.

“دو سال پیش من اولین تلفن همراهم را خریدم. اکنون تمامی افراد خانواده ام تلفن هوشمند دارند من عاشق بازی کردن هستم بازی مورد علاقه من Minecraft بود چرا که به کمک آن می توانستم هم جیزهای زیادی بسازم و هم انگلیسی خودم را تقویت کنم.”

مانند تمامی ۹۰۰۰ نفر دیگر کمپ، خانواده او نیز دسترسی به بانک ندارند و تمام ثروت خانواده توسط رئیس خانه نگهداری می‌شود. خواهر او در یک نانوایی کار می‌کند. برادرش  در یک شهر نزدیک بازاریابی دیجیتال می‌کند! او یک لپ تاب هم دارد! پدر آنها نجار است. همه درآمد خود را به رئیس خانواده می‌دهند و او بر اساس نیاز به هرکدام مقداری پول نقد می دهد. این یک ایده تکراری است که جان نیز در مواقع بحرانی توسط آن اداره می شود

“مادرم مثل یک بانک می ماند یوسف می خندد. رمز ارزها واقعا کاربردی هستند چراکه اگر ما پول هایمان را در بانک بگذاریم، بانک ممکن است آنها را به ما برنگرداند.”

گروسو امیدوار است به زودی ۱۰۰ نفر آموزش های پایه ای او را ببینند. او امیدوار است که تمامی مشکلات آنها را با آموزش و ایجاد یک جامعه توسعه یافته حل کند.

صرافی‌ها و کیف پول‌ها

بیت مین برای خارج کردن رقبا از گردونه‌ی رقابت به دادگاه متوسل شده؟

Zuoxing Yang، طراح سابق پردازنده در شرکت بیت مین (Bitmain) و بنیانگذار شرکت سازنده دستگاه‌های استخراج MicroBT به اتهام اختلاس دستگیر شد. Yang پیشتر مدیر طراحی پردازنده در بیت مین بوده اما به دلیل اختلاف نظر درمورد سهام شرکت در سال ۲۰۱۶ از این شرکت جدا شد و یک ماه بعد MicroBT را برپا کرد.

طبق گزارش‌ها MicroBT  تا کنون ۴۰ درصد سهم بازار را از آن خود کرده و بعد از بیت مین دومین تولیدکننده دستگاه‌های استخراج بیت کوین است. شنیده‌ها حاکی از آن است که بیت مین سعی می‌کند به وسیله اتهامات و دستاویز‌هایی رقیب تازه وارد خود را از گود خارج کند. در جولای ۲۰۱۷، بیت مین Yang را به نقض حقوق معنوی خود متهم کرد اما این پرونده با درخواست موفق ابطال حق ثبت اختراع، رد شد.

ErisX می‌خواهد گزینه معاملات آتی را راه‌اندازی کند! ورود وال استریت به دنیای رمز ارزها؟!

ErisX می‌خواهد گزینه معاملات آتی را راه‌اندازی کند

صرافی آمریکایی ErisX بی سر و صدا اعلام‌کرده که قرار است به زودی گزینه معاملا آتی را به پلت‌فرم معاملاتی خود اضافه کند.

به گزارش خبرگزاری Altcoin Buzz، کمپانی ErisX با ارسال پیامی به مشتریان خود در روز ۱۶ دسامبر آنها را از این تصمیم آگاه کرده است. این پیام هم به معامله‌گران و هم به سرمایه‌گذاران این پلت‌فرم ارسال شده است. تاکنون هیچ جزئیاتی در رابطه با این آپشن معاملاتی منتشر نشده است.

مت ترودو Matt Trudeau مدیر فناوری ErisX اظهار کرده است که گزینه معاملات آتی بیت‌کوین بسیار ساده و اصطلاحا یوزر فرندلی خواهد بود. در واقع کاربران هیچ مشکلی برای کار با این آپشن جدید صرافی نخواهند داشت.

این پلتفرم معاملاتی که توسط Wall Street حمایت می‌شود، در سال ۲۰۱۸ وارد دنیای رمز ارزها شد. وعده آنها از ابتدا جلب حمایت بیشتر وال استریت برای ورود به دنیای رمز ارزها بوده است. در آپریل ۲۰۱۹ معاملات تایب B این صرافی به منظور تمرکز بیشتر بر رمز ارزها به حالت تعلیق در آمد. در این مدت آنها توانستند شرکای بزرگی از وال استریت جذب کنند. شرکت‌های بزرگی چون  Dragonfly Capital Partners و Castle Island اکنون از سرمایه‌گذاران این پلت فرم هستند.

به گزارش Crunchbase آنها تاکنون توانسته اند بالغ بر ۴۷ میلیون دلار سرمایه از شرکای خود جذب کنند. به نظر می‌رسد ورود وال استریت به دنیای رمز ارزها آینده هیجان انگیزی را برای دنیای رمز ارزها رقم بزند. نظر شما چیست؟ آیا این می‌تواند نشانه خوبی از تغییر روند نزولی بازار رمز ارزها باشد؟

صرافی OKEx و شرکت FirmaChain وارد یک همکاری استراتژیک می‌شوند

یکی از بزرگ‌ترین و درخشان‌ترین صرافی‌های رمز ارزها از لحاظ حجم بازار OKEx اعلام کرده است که با شرکت بلاک‌چینی قراردادهای الکترونیکی FirmaChain پیمان همکاری تجاری بسته است.

به گزارش خبرگزاری Altcoin buzz، این همکاری دسترسی کاربران به توکن کاربردی صرافی OKEx یعنی OKB برای خرید در پلتفرم FirmaChain را فراهم می‌کند.

کمپانی FirmaChain با استفاده از بلاک‌چین شفافیت و اعتبار را به مبحث قرار دادها آورده است. همچنین مشکل جعل که یکی از آسیب‌های همیشگی قراردادهای تجاری بود را نیز حل کرده است. در کنار این، کمپانی مدعی است که به منظور کاهش استفاده از منابع و همچنین کاهش هزینه‌ها برای قراردادهای بین المللی از برنامه غیر متمرکز خود استفاده می‌کند. برنامه ای که به شدت کارآتر از قراردادهای نوشتاری سنتی هستند.

رئیس صرافی OKEx اندی چیانگ به FirmaChain به عنوان نمونه درخشان یک شرکت بلاک‌چینی نگاه می‌کند. او معتقد است که آنها نیازهای واقعی دنیا را با بلاک‌چین پاسخ می‌دهند. او همچنین از اضافه شدن توکن FCT به پلتفرم صرافی خود خوشحال است.

به نظر می رسد هر دو کمپانی چشم اندازهای بزرگی برای این قرارداد همکاری تجاری دارند.

راه اندازی صندوق پوشش ریسک رمز ارز بر پایه هوش هیبریدی توسط Cindicator

شرکت هوش هیبریدی Cindicator صندوق پوشش ریسک رمز ارز بر پایه هوش هیبریدی و تحقیقات کمی Cindicator Capital را راه اندازی کرد. این صندوق رمز ارز دسترسی به استراتژی‌های سرمایه گذاری بر پایه‌ی داده‌های هوش هیبریدی و تحقیقات مقداری شامل پیشبینی‌ها و تحقیقات غیرمتمرکز را فراهم می‌کند.

طبق اطلاعیه‌ی منتشر شده، Cindicator Capital تا کنون ۵۰۰ هزار دلار سرمایه جذب کرده و انتظار دارد طی ماه‌های آتی این مبلغ را به ۲.۵ میلیون دلار برساند. همچنین، بخشی از درآمد این صندوق به تحلیلگرانی که پیش بینی صحیح دارند اهدا می‌شود.

این شرکت در ماه سپتامبر اپلیکیشن تحت وب Edge را برای ردیابی شاخص ۱۵۰ رمز ارز راه اندازی کرد. هدف این اپلیکیشن کمک در تصمیم‌گیری تجاری مرتبط با رمز ارزها با برآورد احتمال وقایع مختلف در دارایی‌های مختلف مثل سهام و قراردادهای آتی است. توکن Cindicator با نام تجاری CND اکنون با ۱۸ میلیون دلار حجم بازار ۱۶۴امین رمز ارز بازار است.

کسب و کارها

HTC برای تمرکز بر تولید گوشی‌های هوشمند بلاکچینی نیروهایش را تعدیل می‌کند

HTC، سازنده محصولات الکترونیکی تایوانی، پس از اخراج ۲۲۵۰ کارمندش در سال ۲۰۱۵ و ۱۵۰۰ کارمند در سال ۲۰۱۸، قصد دارد بار دیگر کارمندانش را تعدیل کند. این شرکت در ژانویه ۲۰۱۸ حدود ۲۰۰۰ نفر از کارمنداننش را در ازای ۱.۱ میلیارد دلار به گوگل واگذار کرد. HTC اعلام کرده هدفش از تعدیل گسترده‌ی نیروهایش تمرکز بر نوآوری و توسعه‌ی تلفن‌های هوشمند مبتنی بر بلاک چین EXODUS است.

تلفن هوشمند EXODUS در ماه می ۲۰۱۸ با قیمت ۰.۱۵ BTC به بازار عرضه شد. کاربران این تلفن هوشمند می‌توانند به صرافی غیرمتمرکز روی دستگاه خود دسترسی داشته باشند و دارایی‌هایشان به کیف پول سخت‌افزایشان منتقل کنند. همچنین، HTC در ماه اکتبر از Exodus 1 رونمایی کرد که نسخته‌ی ارزانتری بود و به کاربران امکان می‌داد به عنوان یک نود کامل بیت کوین فعالیت کنند. این شرکت اعلام کرده در ماه های آینده تعداد محدودی Exodus 1 را عرضه می‌کنند که اپلیکیشن Binance Chain روی این دستگاه‌های تلفن هوشمند نصب خواهد بود.

چند درصد از سرمایه‌گذاران بیت کوین را زنان تشکیل می‌دهند؟

براساس مطالعات شرکت سرمایه گذاری بیت کوین Grayscale، روی ۱۱۰۰ سرمایه گذار شخصی ۲۵ تا ۶۴ سال در ایالات متحده با سرمایه حدقل ۱۰۰۰۰ دلار و درآمد خانوادگی حداقل ۵۰۰۰۰ دلار، مشخص شد ٪۴۳ از سرمایه‌گذاران علاقه مند به بیت کوین، زنان هستند. این تحقیق در ۲۸ مارس تا ۳ آوریل ۲۰۱۹ انجام شده است.

بنا بر این گزارش زنان در مقایسه با مردان اعتماد بنفس پایین‌تری در سرمایه گذاری دارند و سرمایه‌گذاری‌ها را راهی برای محافظت از خود و خانواده‌های خود می‌بیند تا راهی برای ثروتمند شدن. زنان همچنین چشم انداز بدبینانه‌تری نسبت به اقتصاد ایالات متحده دارند. از طرفی، نسبت مردان و زنانی که معتقدند رمز ارزها فرصت رشد قابل توجهی دارند حدود ۵۶ درصد و تقریبا مساویست. همچنین حدود ۵۰ درصد از هر دو قشر اعتقاد دارند توقف عرضه بیت کوین منجر به افزایش تقاضا و قیمت می‌شود.

اگرچه این گزارش از علاقه برابر به بیت کوین در زنان و مردان می‌گوید، اما منابع دیگر از جمله GoogleAnalytics نشان می‌دهد حدود ۹۰٪ جامعه بیت کوین را مردان تشکیل می‌دهند.

اریک فینمن با ارسال ماهواره‌ای رمز ارز در آفریقا مدرسه می‌سازد

Erik Finman، جوان بیست ساله‌ای که تحصیلات دبیرستان را تمام نکرد، قصد دارد از دانش و قدرت خود، ارسال ماهواره‌ای رمز ارز به آفریقا را تسهیل کند. وی قصد خود را ارسال رمز ارز به دور افتاده‌ترین نقاطی که زیرساخت پولی و مالی کافی ندراند، عنوان کرده است. Finman از رمز ارز MTL متعلق به پروژه‌ی Metal Pay که یکی از پروژه‌هاییست که روی آن سرمایه گذاری کرده، بدین منظور استفاده می‌کند. این پول در ساخت مدرسه‌ای در منطقه‌ی Korle Gonno کشور غنا مورد استفاده قرار خواهد کرد. این جوان بیست ساله سال گذشته هم موفق شده بود از طریق ماهواره رمز ارز منتقل کند.

اریک در دوازده سالگی بیت کوین را شناخت و چک هزار دلاری که از مادربزرگش گرفته بود را در آن سرمایه‌گذاری کرد. او از والدینش قول گرفت که اگر بتواند در بزرگسالی میلیونر شود مجبور نخواهد بود وارد دانشگاه شود. در کمال تعجب در سال ۲۰۱۷ زمانی که اریک ۱۸ ساله بود قیمت بیت کوین به ۲۰ هزار دلار رسید و او شرط را برد. در حال حاضر او مدیر اجرایی و سرمایه گذار پروژه‌هایی در سیلیکون ولی است.

۴۰ درصد توسعه سریع‌تر اپلیکیشن‌ با کیت توسعه‌ی بلاک چین Tata!

۴۰ درصد توسعه سریع‌تر اپلیکیشن‌ با کیت توسعه‌ی بلاک چین Tata!

غول فناوری هندی Tata Consultancy Services (TCS) که بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار سرمایه در اختیار دارد یک کیت توسعه‌ی بلاک چین راه اندازی کرده است. این کیت با نام Quartz DevKit با هدف کمک به شرکت‌ها برای ایجاد و توسعه سریعتر اپلیکیشن‌های بلاک چینی روی پلتفرم‌های اتریوم، هایپرلجر فابریک و کوردا R3 ساخته شده است.

قالب‌های از پیش تتعیین شده این کیت به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند ۴۰ درصد سریعتر قرارداد هوشمند بنویسند. این کیت همچنین شامل Gateway و Command Center برای ادغام اپلیکیشن‌های موجود با شبکه‌های بلاک چینی و تسهیل مدیریت و نظارت بر شبکه نیز هست.

تحقیقات پلیس از یک برنامه تناسب اندام چینی که رمز ارز جایزه می‌دهد

یک برنامه تناسب اندام چینی که با رمز ارزها خدمات می‌دهد مورد بازپرسی و تحقیقات مرتبط با کلاه برداری مالی و جذب سرمایه غیر قانونی قرار گرفته است.

به گزارش کوین‌تلگراف، برنامه Qubu به کاربران خود در عوض فعالیت رمز ارز candies پاداش می‌دهد. با ۴۵۰۰ قدم در روز برای یک ماه و نیم کاربران برنامه Qubu می توانند ۱۵ عدد candies کسب کنند. رمز ارزی که بعدا می‌تواند به پول نقد تبدیل شود و یا برای استفاده بیشتر از برنامه از آن استفاده شود. سرمایه‌گذاری در این برنامه طبق وعده مدیران در یک بازه ۶۰ روزه ۳۶ درصد سود خواهد داشت

کاربران با تشویق دوستان خود به عضویت در این برنامه نیز رمز ارز دریافت می کردند. با این تاکتیک این برنامه توانسته است تا دسامبر امسال ۹۵ میلیون کاربر بدست بیاورد.

پلیس به نحوه فعالیت و تبلیغات این برنامه مشکوک است. ۹۵ میلیون کاربر یعنی از هر ۱۰ چینی یک نفر در این برنامه عضو است. یک سرمایه گذار مدعی است تاکنون ۱۵ هزار یوان در این برنامه سرمایه گذاری کرده است. تحقیقات بیشتر در این زمینه ادامه دارد.

میلیاردرهایی که بیت‌کوین می‌خرند! این بار نوبت بیل پالت است که ۱۱ بیت‌کوین تهیه کند

بیل پالت رئیس Pulte Capital Partners و یکی از موسسان  Pulte Homes و همچنین مبدع بسیاری از حرکت‌های خیرخواهانه در توییتر است. وی همچنین نوه میلیاردر معروف و مالک کمپانی ساخت و ساز بزرگ PHM است که حجم دارایی هایش بالغ بر ۱۱ میلیارد دلار برآورد می‌شود.

شبیه همه میلیاردرهای دیگر بیل به جامعه رمز ارزها پیوسته است. در حقیقت در تاریخ ۱۲ دسامبر ۲۰۱۹ او اعلام کرده که ۱۱ بیت‌کوین خریده است. توسط شبکه‌های اجتماعی و مخصوصا توییتر آقای پالت در مورد رفاه افراد فرودست صحبت کرده است. او می‌خواهد دنیا را تغییر دهد و بیت‌کوین را یک وسیله مناسب برای ایجاد این تغییر می‌داند.

رمز ارزها می‌توانند به افراد فقیر کمک کنند. مخصوصا کسانی که خدمات بانکی به آنها ارائه نمی‌شود. به عنوان یک خیر می‌خواهم جزوی از پروسه افزایش کاربردپذیری رمز ارزها باشم. برایم کامنت بگذارید که چرا به بیت‌کوین نیاز دارید و من به یک نفر چند ساتوشی هدیه خواهم داد.

شایان ذکر است که بیت‌کوین می‌تواتندکاربرد فراوانی برای امور خیریه داشته باشد. شفافیت، تاثیرگذاری و دور بودن از مالیات‌های دولتی از جمله ویژگی‌های مثبت بیت‌کوین برای استفاده از آن در کمک‌های خیرخواهانه است. تعداد بسیار زیادی از موسسه‌های خیریه مانند Red Cross، کودکان را حفظ کنید، راه اتحاد، و صلح سبز اکنون پذیرای کمک‌های مردمی با رمز ارزها هستند. سازمان یونیسف نیز بیت‌کوین و اتریوم را قبول می‌کند.

بلاک چین مامور محافظت از اطلاعات پزشکی ۴۰ میلیون آمریکایی

بلاک چین مامور محافظت از اطلاعات پزشکی ۴۰ میلیون آمریکایی

Anthem، دومین شرکت بزرگ بیمه سلامت در ایالات متحده قصد دارد از فناوری بلاک چین برای تامین امنیت اطلاعات پزشکی ۴۰ میلیون نفر در طول سه سال آینده استفاده کند. استفاده از بلاک چین برای داد‌ه‌های پزشکی علاوه بر اینکه امنیت اطلاعات را تا حد مناسبی تضمین می‌کند، روش خوبی برای به اشتراک‌گذاری مناسب این داده‌ها نیز هست.

Anthem در حال آزمایش این روش روی گروه‌های کوچکتر است. این گروه‌ها از اپلیکیشن موبایل برای اسکن QR کد استفاده می‌کنند و فورا به ارائه دهندگان خدمات بهداشتی اجازه می‌دهند به پرونده‌ی آنها دسترسی داشته باشند. بدین ترتیب، سیستمی مبتنی بر مجوز کاربران برای دسترسی به داده‌های پزشکی شکل خواهد گرفت. Anthem قصد دارد از ابتدای سال ۲۰۲۰ این سیستم بلاک چینی را طی چند مرحله اجرایی کند.

احداث بزرگترین مزرعه استخراج بیت کوین با انرژی خورشیدی در آمریکای شمالی

کمپانی ماینینگ کالیفرنیایی Plouton Mining اعلام کرد بزرگترین مزرعه استخراج بیت کوین با انرژی خورشیدی را در آمریکای شمالی تاسیس می‌کند. این سایت در Western Mojave با میانگین ۷۰٪ انرژی خورشیدی سالانه و مساحتی حدود ۴۹ هکتار روزانه ۱۰ تا ۱۳ مگاوات برق تولید می‌کند. Plouton Mining قصد دارد برای تامین نیروی برق ارزان قیمت با شرکت‌های محلی وارد توافق شود و بدین صورت آنها را در رشد اقتصادی بلاک چین بیت کوین (BTC) سهیم کند.

https://coiniran.com/?p=35667
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x