مقالات امنیت و جلوگیری از کلاهبرداری‌هامقالات عمومی

حمله ریزگردی (dust attacks) در شبکه بیت کوین (BTC) چیست؟

اخیرا حمله ریزگردی یا dust attack در شبکه بیت کوین افزایش یافته و هدف از این حملات، ناشناسی زدایی و افشای هویت کاربران بیت کوین است.

آن طور که پیداست، تراکنش های بیت کوین کمابیش ناشناس هستند؛ اما ارجاع متقابل آدرس های مختلف بیت کوینی و خدشه دار کردن ناشناسی، زحمت چندانی ندارد. با این وجود، کاربران می توانند با استفاده از آدرس های متفاوت چندگانه و به کار بستن چند ترفند دیگر، محرمانگی بیشتری را به تراکنش های خود بیفزایند و تا اندازه ای ردپای خود را در بلاک چین گم کنند. به نظر می رسد، روش های ناشناسی زدایی که از آنها با عنوان حملات ریزگردی یا Dust Attacks یاد می شود، رو به فزونی گذاشته است. اگر ریزتراکنش هایی که نشانه ها و علائم یک حمله Dust را از خود بروز می دهند، نادیده گرفته شوند، می توانند هویت کاربران یک رمزارز را در معرض خطر افشا قرار دهند.

بیشتر بخوانید: بهترین کاربرد بیت کوین در حال حاضر چیست؟

کوین ایران– با نگاه به رمز ارز هایی نظیر بیت کوین و بیت کوین کش در می یابیم که این دو ارز رمزپایه به صورت پیش فرض، خصوصی و محرمانه نیستند. در واقع، دفترکل این رمز ارز ها برای تمامی کاربران جهان قابل مشاهده و رویت است و آن دسته از کاربرانی که می خواهند تا اندازه ای ناشناس باقی بمانند، ناگزیر از به کار بستن ترفندها و روش های مخصوصی هستند. استفاده از شبکه های خصوصی مجازی یا همان VPN ها، شبکه Tor یا اجتناب از استفاده مجدد از یک آدرس، از جمله تکنیک هایی است که کاربران رمز ارز ها برای افزایش محرمانگی هویت و تراکنش های خود استفاده می کنند. با این حال، برای یک مهاجم همیشه راهی برای نفوذ وجود دارد و می توان با توسل با روش هایی همچون تجزیه و تحلیل بلاک چین، هویت کاربران را برملا کرد.

dust attack2

حمله یا تهاجم ریزگردی (Dust Attack)، اقدامی تهاجمی است که به سادگی می تواند از چشم کاربران پنهان بماند. اصطلاح «ریزگرد (Dust)» به مقدار بسیار اندکی از بیت کوین اشاره دارد. برای آنکه این حمله به سرانجام برسد و مهاجم بتواند تراکنش های بیشتری را رهگیری کند، با هدف قرار دادن دسته های بزرگ آدرس ها، مقادیر بسیار زیادی از ریزگردها را در سراسر شبکه پخش می کند.

بیشتر بخوانید: فرهنگ لغات بیت کوین

در واقعیت امر، حتی برخی از کاربران روحشان هم باخبر نمی شود که این مقدار اندک از ریزگرد توسط آنها دریافت شده است. در مقابل، عده ای دیگر از کاربران به طور روزانه و به ویژه هنگام دریافت بیت کوین، لاگ های تراکنشی خود را بررسی می کنند. این ریزگردها یا همان طور که پیش تر اشاره شد، مقادیر اندک بیت کوین، قطعه کدهایی هستند که به سادگی نوشته و در سراسر شبکه برای هزاران آدرس ارسال می شوند و می توان از آن ها برای ناشناسی زدایی از کاربران استفاده کرد.

راه های متعددی برای اجتناب از خرج کردن این ریزگردها وجود دارد، از جمله اینکه می توان از آدرس های متفاوت برای هر تراکنش بهره برد.

توجه!
مطالب صرفا برای اهداف خبری و آموزشی ارائه می شوند و نباید به عنوان مشاوره ی تجاری از طرف کوین ایران و نویسندگانش مورد استفاده قرار گیرند.
Source
https://coiniran.com/?p=28603
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x