ایستگاه خبر

تعامل میان CBDC های مختلف با کانال پرداخت‌های جهانی ویزا

شرکت پرداخت ویزا گامی در جهت دستیابی به چشم‌انداز خود برای ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) برداشته است. این شرکت مفهومی را توسعه داده است که نشان می‌دهد چگونه CBDC های مختلف می‌توانند برای انجام پرداخت‌ها با یکدیگر تعامل داشته باشند.

این مفهوم که «کانال پرداخت‌های جهانی» (UPC) نامیده می‌شود، بیان می‌کند که چگونه می‌توان شبکه‌های مختلف بلاکچین را به هم متصل کرد تا امکان انتقال CBDC ها فراهم شود. این نشان می‌دهد که چگونه ویزا می‌تواند به تبادل CBDC های مختلف ایجادشده در بلاکچین‌های مختلف در آینده کمک کند.

کوی شفیلد، سرپرست رمز ارز ویزا، در گفتگو با The Block در اینباره گفت:

این یک تفکر آینده‌نگرانه و بلندمدت است. ویزا به‌طور بالقوه می‌تواند به پل ارتباطی بین یک ارز دیجیتال در یک بلاکچین و یک ارز دیجیتال دیگر در بلاکچین دیگر کمک کند.

بر اساس گزارش Visa، ارزهای دیجیتال، از جمله CBDC و استیبل کوین، نقش اساسی در زندگی مالی مردم در آینده ایفا خواهند کرد. و برای موفقیت ارزهای دیجیتال، ویزا معتقد است که آن‌ها باید تجربه کاربری عالی و استقبال گسترده بازرگانان را به همراه داشته باشند.

UPC یک پروتکل مفهومی است که پرداخت ارزهای دیجیتال را بین طرفین مختلف تسهیل می‌کند. در وایت پیپر آن آمده است:

پروتکل UPC پرداخت‌ها را از طریق یک نهاد یا سرور، به نام مرکز UPC، تسهیل می‌کند که به‌عنوان دروازه‌ای برای دریافت درخواست‌های پرداخت از طرف فرستنده ثبت‌شده و ارسال آن‌ها به طرف گیرندگان ثبت‌شده عمل می‌کند.

اولین قرارداد هوشمند ویزا

به عنوان بخشی از توسعه مفهوم UPC، ویزا همچنین اولین نمونه قرارداد هوشمند خود را در آزمایش شبکه Ropsten اتریوم مستقر کرده است. قرارداد هوشمند یک کانال پرداخت را نشان می‌دهد که هم اتر (ETH) و هم استیبل کوین USDC را میپذیرد.

ویزا گفته است:

کانال‌های پرداخت تخصصی UPC از طریق بلاکچین ایجاد می‌شود و از قراردادهای هوشمند برای ارتباط مجدد با شبکه‌های مختلف بلاکچین استفاده می‌کند. تراکنش‌های بالا را به‌طور ایمن و قابل اطمینان ارائه می‌دهد و به طور کلی سرعت را بهبود می‌بخشد.

شفیلد گفت، این شرکت در حال افزایش دانش و تخصص خود، برای توسعه قراردادهای هوشمند در اتریوم است. او گفت که در آینده بلاکچین‌های دیگر را نیز بررسی می‌کند.

در نهایت، ویزا قصد دارد UPC به عنوان «شبکه‌ای از شبکه‌های بلاکچین» برای جابجایی ارزهای دیجیتال عمل کند.

 

پیشنهاد مطالعه: CBDC یا ارز دیجیتال بانک مرکزی چیست؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=47708
دکمه بازگشت به بالا