ایستگاه خبر

محوریت پنج‌گانه‌ی Visa برای ورود به فضای کریپتو

کمپانی بزرگ Visa که از پیشگامان خدمات پرداخت است با محوریت پنج‌گانه‌ای به فضای کریپتو وارد شد. ال کلی (Al Kelly)، رئیس و مدیر اجرایی شرکت Visa، اظهار داشت «دو بخش اصلی» در بازار رمز ارزها از پتانسیل بالایی برخوردارند. بیت‌کوین یکی از این بخش‌ها است که وی برجسته‌ترین ویژگی این رمز ارز را نوعی دارایی دانست که در تملک مردم قرار دارد. کلی در ادامه افزود: «به عقیده‌ی ما بیت‌کوین حکم طلای دیجیتال را دارد. در جایگاه بعدی سایر رمز ارزها و آلتکوین‌ها از قبیل ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) و استیبل‌کوین‌های وابسته به ارزهای فیات قرار می‌گیرند.»

مدیرعامل Visa خاطرنشان کرد:

«ما بر یک محوریت پنج‌گانه در فضای رمز ارزها متمرکز شده‌ایم و معتقدم از موقعیت بسیار مطلوبی برای ورود به این حوزه برخورداریم.»

محوریت پنج‌گانه‌ی Visa برای ورود به فضای کریپتو

محوریت‌ پنج‌گانه‌ی Visa

نخستین محور فعالیت Visa امکان خرید رمز ارزها و بیت‌کوین توسط مشتریان خود است. کلی گفت که کارمندانش در تلاشند تا امکان استفاده از کارت‌های Visa را در صرافی‌ها جهت خرید و فروش کریپتو تسهیل بخشند. محور دوم امکان تبدیل انواع کریپتو به ارزهای فیات یا کارت‌های اعتباری ویزا است. مشتریان Visa می‌توانند با این اعتبار در تمامی ۷۰ میلیون مراکز و فروشگاه‌های طرف قرارداد ویزا به خرید کالاهای موردنظر خود بپردازند. مدیرعامل Visa افزود درحال حاضر بیش از ۳۵ پلتفرم ارائه‌دهنده‌ی رمز ارز، کیف پول و صرافی از جمله Coinbase ،Crypto.com ،Blockfi Fold و Bitpanda مشغول همکاری با ما هستند.

جایگاه سوم مربوط به توان‌بخشی موسسات مالی و حاضرین حوزه‌ی فینتک در راستای ارائه‌ی امتیازات کریپتو به مشتریان خود است. ویزا توانسته است با طراحی واسط برنامه‌نویسی کاربردی (API) ویژه‌ای مشتریان موسسات مالی را قادر به خرید، نگهداری و معامله‌ی رمز ارزها از طریق اولین بانک دارایی دیجیتال آمریکا یعنی Anchorage نماید. کلی مدعی شد که نخستین فاز از ادغام این API با بانک نوین و دیجیتالی First Boulevard درحال وقوع است.

محور چهارم فعالیت Visa قابلیت واریز و تسویه‌حساب معاملات موسسات مالی با توسعه‌ی زیرساخت‌های مربوط به استیبل‌کوین‌ها از جمله USDC است. مدیرعامل ویزا در پایان بیان داشت پنجمین و آخرین محور فعالیت ما شروع همکاری و تعامل با بانک‌های مرکزی در سراسر جهان خواهد بود.

پیشنهاد مطالعه: معرفی کامل توکن ایگولد و شبکه الروند (Elrond EGLD)

Source

https://coiniran.com/?p=45422
دکمه بازگشت به بالا