ایستگاه خبر

سرقت بیت کوین به ارزش ۱.۱۵M$ توسط جوان ونزوئلایی که آدم‌ربایی خود را شبیه‌سازی کرده بود

سرقت بیت کوین توسط یک جوان ۲۳ ساله اهل ونزوئلا پس از شبیه‌سازی آدرم‌ربایی خود و برداشت از حساب بایننس مشتریان، توسط پلیس ونزوئلا تأیید شد.

کشور ونزوئلا به لحاظ پذیرش گسترده رمز ارز توسط جمعیت ساکن آن، مشهور است. البته به احتمال زیاد در تولید راهکارهای مجرمانه برای سرقت بیت کوین نیز دست پیش را گرفته است.

چند روز پیش، آندرس خسوس دوسانتوس هرناندز، یک مشاور مالی صحنه‌ی آدم‌ربایی خودش را به دروغ شبیه‌سازی کرد و بیش از یک میلیون دلار را از حساب مشتریان که در اختیارش بود، برداشت کرد. داگلاس ریکو، رییس ارشد اداره تحقیق جرائم ونزوئلا (CICPC) در یک پست اینستاگرام عکس این متهم را با عنوان «تحت تعقیب» منتشر کرد.

پست رییس ارشد CICPC درباره متهم سرقت بیت کوین

گفته می‌شود که تحت تعقیب به عنوان یک مشاور و واسطه سرمایه‌گذاری فعالیت می‌کرده است. هرناندز به دروغ اعلام کرد که توسط برخی افراد ربوده شده و آن‌ها از وی تقاضای پول کرده‌اند. وی مبلغ ۱,۱۵۰,۰۰۰ دلار را از حساب بایننس مشتریان خود برداشت کرده و متواری شد.

نه اولین، نه بدترین

مورد هرناندز با این که عجیب به نظر می‌رسد اما یک نمونه منحصر به فرد نیست. تا کنون چندین بار واژه‌های آدم‌ربایی و بیت کوین را در کنار هم شنیده‌ایم. کاربران بیت کوین در ونزوئلا مثل استخراج‌کنندگان، مدت‌‎ زیادی است که مجبور بوده‌اند به تنهایی، در برابر کمین مجرمان از دارایی خود محافظت کنند.

همین سه هفته پیش بود که متأسفانه یک مدیر کسب و کار به نام گوستاوو تورس گونزالس به واقع مورد آدرم‌ربایی قرار گرفت و به دلیل عدم پرداخت ۱.۵ بیت کوین درخواست شده، کشته شد.

پیشنهاد مطالعه: کشورهای مختلف برای جلوگیری از کلاهبرداری‌های حوزه رمز ارز چه قوانینی دارند؟

البته لازم به یادآوری است که جرم، کلاه‌برداری و سرقت همواره در طول تاریخ وجود داشته است. فناوری بلاک چین و رمز ارزها به لحاظ ماهیت خود، حتی قابلیت ردیابی بهتری را در مقایسه با ارزهای فیات در اختیار ما قرار می‌دهند. تنها دولت می‌تواند در راستای یکی از معدود نقش‌های حقیقی خود، حفظ امینت شهروندان، چارچوب دقیق و محکمی را برای برخورد با این جرائم اتخاذ کند.

Source

https://coiniran.com/?p=47287
دکمه بازگشت به بالا