ایستگاه خبر

POA 2.0 یا مکانیسم اجماع جدید VeChain چیست؟

درحالی که اغلب آلتکوین‌ها در این بازار گاوی سودهای کلانی کسب کرده‌اند، VeChain مشغول تکمیل بروزرسانی مهم و موردانتظارش بوده است. قیمت هر واحد از توکن بومی VET نیز پس از اعلام و فعال شدن فاز نخست POA 2.0 دچار تغییراتی شده است.

مکانیسم اجماع  POA 2.0

اهمیت POA 2.0 تنها مختص به VeChain نیست، بلکه نوآوری بزرگی برای کل فناوری بلاک‌چین محسوب می‌گردد. بنیاد VeChain این مکانیسم جدید را ترکیب الگوریتم‌های تحمل خطای بیزانس و ناکاموتو توصیف نمود. به‌گفته‌ی این بنیاد شبکه‌ی VeChain از مزایای این بروزرسانی ازقبیل سرعت‌عمل، مقیاس‌پذیری و امینت بیشتر برخوردار خواهد شد.

فاز نخست POA 2.0 درکنار پردازش تصادفی، از «ویژگی انجمن» نوینی بهره می‌برد که برای اطمینان یکپارچه بودن تراکنش‌ها، از ۳ تولیدکننده‌ی اضافی بلاک درخواست تاییدیه می‌کند. همچنین در این فاز داده‌ها به‌سرعت نهایی شده و ریسک هرگونه هارد فورک تصادفی و ناخواسته در شبکه از بین می‌رود. لازم به ذکر است که تکمیل بروزرسانی «Finality» نیازمند زمان کافی است زیرا اجرای آن در فاز نخست POA نبوده است.

این مهمترین گامی است که VeChain برای دست‌یابی به رویکردی سبز و دوست‌دار محیط زیست برداشته است. این رمز ارز اخیرا موفق شده است تا ۱۰ میلیون بلاک را پردازش کند که نقطه‌ی عطف بزرگی برای آن محسوب می‌گردد، این بیانگر آن است که VeChain نه‌تنها با تقاضای بالایی روبروست، بلکه به‌خوبی توانسته است پاسخ‌گوی کاربرانش باشد.

تاریخ رسمی اجرا و فعال‌سازی فاز دوم POA 2.0 برای ۱۶ نوامبر برنامه‌ریزی شده است. پیش‌بینی می‌گردد چنانچه سرمایه‌گذاران از این الگوریتم اجماع جدید استقبال کنند، قیمت توکن VET به سطوح بالاتری صعود کند.

پیشنهاد مطالعه: الگوریتم اثبات اعتبار یا Proof of Authority چیست؟ (PoA)

Source

https://coiniran.com/?p=48213
دکمه بازگشت به بالا