ایستگاه خبر

ذخایر استیبل‌کوین USDC تنها به پول نقد و خزانه‌داری آمریکا محدود خواهد شد!

تنها چندماه پس از گسترش پورتفولیوی سرمایه‌گذاری USDC از سوی شرکت صادر کننده، اکنون ذخایر این استیبل‌کوین تنها به پول نقد و دارایی موجود در خزانه‌داری آمریکا محدود خواهد شد.

Centre نام سازمانی است که ۲۸ میلیارد دلار از این استیبل‌کوین را با حمایت Coinbase و Circle به بازار عرضه نموده است. این سازمان در مطلبی که امروز منتشر شد اظهار داشت که «هم‌اکنون پشتوانه‌ی مالی USDC تنها بر وجود نقدی و دارایی‌های کوتاه‌مدت خزانه‌داری آمریکا معطوف خواهد بود.»

این تصمیم درحالی اتخاذ شده است که شرکت Centre در ماه‌ جولای از جزئیات توسعه‌ی سبد سرمایه‌گذاری خود برای ذخایر USDC خبر داد. این پوتفولیوی ۲۲ میلیارد دلاری در گزارش منتشر شده از سوی موسسه‌ی حسابرسی GrantThornton در ماه می دراختیار عموم قرار گرفت.

ذخایر استیبل‌کوین USDC تنها به پول نقد و خزانه‌داری آمریکا محدود خواهد شد!

ذخایر USDC تنها منحصر به وجود نقدی و خزانه‌داری نشده و شامل گواهی سپرده یانکی (۱۳%)، اوراق تجاری (۹%)، اوراق بهادار شرکتی (۵%) و صندوق اوراق قرضه‌ی شهرداری و آژانس‌های دولتی (۰.۲%) نیز خواهد بود.

همزمان با این خبر صرافی رمز ارز Coinbase نیز بدون اعلام رسمی توضیحات ارائه‌شده برای USDC را تغییر داد. این صرافی پیش‌تر هر واحد از USDC را دارای پشتوانه‌ی مالی یک دلاری در یکی از بانک‌های آمریکا توصیف می‌کرد.

Emily Choi، مدیرعامل صرافی کوین‌بیس، در یک توئیت بیان داشت که تغییرات اعمال شده در پورتفولیوی سرمایه‌گذاری USDC از ماه می سال جاری آغاز شده و تا پایان سپتامبر خاتمه می‌یابد

وی در پایان افزود: «طرح گسترش سبد سرمایه‌گذاری این استیبل‌کوین که در ماه‌های ژوئن و جولای کلید خورد، با آغاز ماه آگوست معکوس می‌گردد.»

پیشنهاد مطالعه: چگونه اندازه پوزیشن معاملاتی را محاسبه کنیم؟ سایز پوزیشن چیست؟

Source

https://coiniran.com/?p=47187
دکمه بازگشت به بالا