ایستگاه خبر

خزانه داری ایالات متحده می‌‌خواهد صنعت رمز ارزها را با برنامه‌‌های تحریم همراه کند

در ۱۸ اکتبر، خزانه‌داری یک مطالعه از تحریم‌ سال ۲۰۲۱ منتشر کرد که در آن گرچه رمز ارزها به‌عنوان یک تهدید به حساب آمده بودند، بر لزوم تعامل‌‌ با جامعه کریپتو نیز تاکید شده بود.

تحت کنترل دفتر دارایی‌های خارجی خزانه‌داری، برنامه تحریم‌های آمریکا از ۱۱ سپتامبر به شدت گسترش یافته است. همانطور که خزانه‌داری اشاره می‌کند، «این ابزار بر قدرت و اعتماد فوق‌العاده سیستم مالی و ارز ایالات متحده استوار است.»

در چندین نقطه، این مطالعه نگرانی‌هایی را مطرح می‌کند که برنامه‌های تحریم شدید یا بد-طراحی-شده در نهایت این قدرت و اعتماد را تضعیف می‌کند.

مدت‌هاست از رمز ارزها به‌عنوان ابزاری برای دور زدن تحریم‌ها یاد می‌شود و بسیاری بر این اعتقادند که تضعیف تحریم‌ها یکی از موارد اصلی استفاده از این حوزه است. در این مطالعه آمده است:

نوآوری های تکنولوژیکی مانند ارزهای دیجیتالی، بسترهای پرداخت جایگزین و روش‌های جدید پنهان کردن معاملات برون‌مرزی همگی به طور بالقوه کارآیی تحریم‌های آمریکا را کاهش می‌دهد. این فناوری‌ها به کنشگران بدخواه فرصتی برای نگهداری و انتقال وجوه خارج از سیستم مالی سنتی مبتنی بر دلار ارائه می‌دهند. آن‌‌ها همچنین به دشمنان ما که به دنبال ایجاد سیستم‌‌های مالی و پرداختی جدید با هدف کاهش نقش جهانی دلارند، قدرت می‌دهند. ما از این خطر آگاه هستیم که اگر این دارایی‌ها و سیستم‌‌های پرداخت دیجیتالی کنترل نشوند، می‌تواند به تحریم‌های ما آسیب برساند.

این مطالعه، علیرغم اینکه ارز دیجیتال را به‌عنوان یک ریسک در نظر می‌گیرد، به جای جرم‌‌انگاری، به بررسی «قابلیت‌ها و امکان‌های مشارکت موجود» اشاره کرده است:

وزارت خزانه داری باید با عمیق کردن دانش و قابلیت‌های نهادی خود در توسعه دارایی‌ها و فضای خدمات دیجیتالی برای حمایت از چرخه عمر کامل تحریم‌ها سرمایه گذاری کند.

فقط سه روز پیش، OFAC دستورالعمل‌هایی را برای صنعت کریپتو منتشر کرد که در گذشته، بخشی از یک کمپین تبلیغاتی به نظر می‌رسید. آخرین اشاره به سرمایه‌گذاری در این حوزه، باعث می‌شود که خزانه‌داری به دنبال قرارداد با فعالان بیشتری در این صنعت باشد.

نتیجه حمله تهاجمی خزانه‌داری قابل پیش‌بینی نیست. بارها با وحدت مدافعان رمز ارزها، با تلاش خزانه‌داری برای گسترش الزامات گزارش‌دهی در این صنعت مخالفت شد.

به‌عنوان مثال می‌توان به تلاش استیون منوچین برای بررسی نقل‌وانتقال به کیف پول‌های میزبان در ماه دسامبر و تعاریف IRS از «کارگزار» اشاره کرد. در نتیجه، بازیگران صنعت تا حد زیادی نسبت به خزانه داری احتیاط می کنند.

 

پیشنهاد مطالعه: ایران، انرژی خورشیدی، استخراج رمز ارز و تحریم‌های اقتصادی

 

Source

https://coiniran.com/?p=47952
دکمه بازگشت به بالا