ایستگاه خبر

خزانه‌داری آمریکا میکسر Blender.io را تحریم کرد!

دفتر کنترل سرمایه‌های خارجی (OFAC) خزانه‌داری آمریکا تحریم‌‌های تازه‌ای علیه میکسر رمز ارز Blender.io به‌دلیل همکاری با کرۀ شمالی وضع کرد. OFAC در یک بیانیه‌ی مطبوعاتی متذکر شد که هکرهای کرۀ شمالی به‌وسیله‌ی این میکسر دارایی‌های دیجیتال را پول‌شویی کرده و حملات سایبری دولت کره را انجام داده‌اند.

Blender.io در حمله‌ای که اخیرا در شبکه‌ی اکسی اینفینیتی رخ داد مورد استفاده واقع شده و ۲۰.۵ میلیون دلار از مجموع ۶۲۰ میلیون دلار دارایی‌های سرقت شده را پردازش کرد، به‌نحوی که رهگیری آنها برای سازمان‌های نظارتی غیرممکن باشد. این میکسر از آغاز فعالیت خود تاکنون بیش از ۵۰۰ میلیون دلار بیت‌کوین را پردازش و مجدد آدرس‌دهی کرده است.

Brian E. Nelson، معاونت تروریسم و اطلاعات مالی خزانه‌داری آمریکا، در این رابطه بیان داشت:

«وزارت خزانه‌داری برای نخستین بار اقدام به‌اعمال تحریم علیه یک میکسر کریپتو زده است. میکسرهایی که تراکنش‌های غیرقانونی را تسهیل کنند امنیت ملی ایالات متحده را به‌خطر می‌اندازند. ما علیه فعالیت‌های مالی غیرقانونی کرۀ شمالی اقدام کرده و اجازه نخواهیم داد تا سرقت و پول‌شویی بی‌پاسخ بماند.».

هکرهای کرۀ شمالی

همان‌طور که در خبرها خواندیم پلیس فدرال آمریکا یا FBI کرۀ شمالی را مسئول سرقت ۶۲۰ میلیون دلاری از شبکه‌ی رونین (Ronin Network) دانست، این حملات توسط هکرهای APT38 یا گروه لازاروس (Lazarus Group) صورت گرفته است.

درپی این رویداد OFAC چندین آدرس اتریومی مرتبط با حمله‌ی مذکور را تحریم نمود. تحقیقات این سازمان چندین گروه‌ مخرب باج‌افزار روسی ازقبیل Trickbot ،Conti ،Ryuk ،Sodinokibi و Gandcrab را شناسایی کرد.

اندیشکده‌ی مرکز امنیت جدید آمریکایی (CNAS) پیش از این حمله از تحول گروه‌های سایبری کرۀ شمالی و اتخاذ رویکردهای جدید برای قانون‌گریزی آنها هشدار داد. گروه لازاروس درحمله‌ی سایبری صورت گرفته به صرافی رمز ارز سنگاپوری KuCoin درسال ۲۰۲۰ (۱۳۹۹) نقش داشته که درجریان آن ۳۰۰ میلیون دلار از انواع دارایی‌های دیجیتال به‌سرقت رفتند.

پیشنهاد مطالعه: چگونه امنیت دارایی‌های دیجیتال خود را حفظ کنیم؟

Source

https://coiniran.com/?p=51093
دکمه بازگشت به بالا