ایستگاه خبر

استفادهٔ آمریکا از رمزارز پایدار USDC برای دور زدن مادورو در ونزوئلا

شرکت مالی ارز دیجیتال سیرکل (Circle) که به همراه Coinbase رمزارز پایدار USDC را تولید می‌کند، امروز اعلام کرد که با هماهنگی دولت ایالات متحده و صرافی رمزارز آمریکای لاتین به نام Airtm، به کادر مراقبت‌های درمانی در ونزوئلا کمک‌رسانی می‌کند.

ونزوئلا در واقع دو رییس جمهور دارد. در یک جبهه، نیکلاس مادورو رهبر سوسیالیست است که از سال ۲۰۱۳ به قدرت رسیده است؛ در جبههٔ دیگر خوان گوایدو رهبر مجمع ملی ونزوئلاست که در ژانویه ۲۰۱۹  خود را به‌عنوان رییس جمهور اعلام کرد. بیش از ۵۰ کشور دیگر از جمله ایالات متحده، گوایدو را رییس جمهور قانونی دانستند و همزمان تحریم‌هایی را علیه رژیم مادورو اعمال کردند. در نهایت مادورو دسترسی گوایدو به پول نقد را محدود کرد.

پیشنهاد مطالعه: مزایا و معایب کوین های پایدار (Stablecoin)

هم اکنون شرکت سیرکل وارد عمل شده است تا بتواند بودجهی را به کادر مراقبت‌های درمانی ونزوئلا اختصاص دهد، چراکه این کشور به شدت درگیر تلفات کووید-۱۹ است. سیستم اینگونه عمل خواهد کرد:

«خزانه‌داری ایالات متحده و فدرال رزرو، وجوه توقیفی را به حساب دولت گوایدو در یک بانک آمریکایی منتقل می‌کنند. سپس دولت گوایدو از این وجوه برای تولید USDC استفاده می‌کند. و بعد USDC به صرافی Airtm فرستاده می‌شود.»

به محض اینکه رمزارزهای پایدار USDC به کیف پول‌های Airtm برسند، در قالب AirUSD به کادر مراقبت‌های درمانی ونزوئلا منتقل می‌شوند. ( AirUSD رمزارز پایدار مبتنی بر فیات مختص صرافی Airtm است.) سپس گیرندگان می‌توانند آن‌ها را در بانک‌ها برداشت کرده یا به صورت آنلاین خرج کنند.

به گفتهٔ سیرکل، این ترفند کنترل‌های اعمل شده توسط مادورو بر سیستم مالی داخلی را دور می‌زند و میلیون‌ها دلار بودجه را به دست افرادی می‌رساند که برای سلامتی مردم ونزوئلا می‌جنگند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=42147
دکمه بازگشت به بالا